Přítel mě vyměnil za krocana

Od: Datum: 17.09.12 20:22 odpovědí: 29 změna: 02.10.12 14:56

Ahoj, s přítelem jsem 5 měsíců. Mě je 19 a jemu 24 let. Zdá se mi, že nejsem pro něho důležitá. Vždycky mě přijede navštívit kolem 10 večer, když je po práci a po posilce. Jenže v práci končí v půl 5 odpoledne a posilku má do 8h. Mezi prací a posilkou má 2,5 hodiny volna, kdy by mě mohl navštívit. Už mě nebaví vídat se pořád v noci a on se pořád vymlouvá jak je zaneprázdněný a tak. Nejvíce mě ale štve, že mu pošlu sms, jestli dnes má čas a on mi odpoví třeba až v 10h večer, že ne...vždycky jsem v jeho denním programu až ta nejposlednější věc. A teď k tomu krocanovi.

V pátek jsem mu psala ráno sms, jestli se sejdeme...volal mi samozřejmě až pozdě večer, že přijede v sobotu večer a že se uvidíme i v neděli odpoledne. Byla jsem moc ráda, jenže - Byla sobota půl 11 večer a on nikde, ani se mi neozval nic. Šla jsem naštvaně spát. Pak volal v 11, že se omlouvá, ale že se zakecal, že ho kamarádi pozvali na krocana, že prý měl v plánu za mnou přijet. To mi nemohl napsat dřív, že nepřijede? to chci toho tak hodně? pořád jen na něj čekám a čekám, kdy se uráčí ozvat. Taky řikal, že nevěděl jestli mě má vzít s sebou, že nevěděl, jestli bych jela ráda...výmluva...To mi nemohl jednoduše zavolat? Pak se se mnou rozloučil a řekl, že se v neděli staví kolem 16h. Byla neděle 16:30 a on nikde, pak mi psal na icq, že to vidí tak kolem 18h, že ale přijede jen na hodinku, protože běží v 19h do práce. Jsem odstrčená :´( . A to se vidíme jen 1x týdně - jsme od sebe jen 5 km...pořád je prý zaneprázdněný...pak zjistím, že byl s kamarádama a kamarádkama v hospodě, na hokeji a tak...když jsem mu řekla, že s ním na hokej taky půjdu, tak mi ani neodpověděl...nechávám mu volnost a vše okolo, ale on je asi tak volný, že mě vlastně vůbec nepotřebuje...

Ještě v létě, když jsme plánovali výlet na Lipno, tak najednou přišel s tím, že pojedeme místo Lipna na nějakou rozhlednu. Napsal mi, že ví, že rozhledny nemusím, tak jsem řekla, že má pravdu...jeho reakce byla : Tak asi pojedu SÁM. Místo toho, aby řekl, že tedy najde něco jiného, co by nás bavilo oba, tak řekne tohle...nakonec jsme nejeli nikam..ani on sám nejel...ale moc mě to mrzí. Už bývalý přítel na mě podobně kašlal...

Prý neumí říct kamarádům ne, proto se snaží skloubit kamarády i mě v jeden den, ale nakonec to dopadá tak, že vyšachuje mě :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 17.09.12 20:24

Víte, jaké si to uděláte, takové to máte. Mě kdyby tohle chlap dělal, už by se musel dávno změnit, nebo už by to dávno nebyl můj přítel. Když mu to prochází, bude to dělat dál...

Ohodnoceno: 6x
 
Od: claire*
Datum: 17.09.12 20:39

Ten člověk s Vámi nechodí, to jen Vy chodíte s ním. Není to žádný přítel. Rada snadná - najděte si někoho, komu na Vás bude záležet. Tomuhle na Vás nezáleží.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.09.12 20:41
avatar

Ahoj. A proč s ním tedy chodíte 5 měsíců a on s Vámi? Čekáte, až si na Vás milostivě udělá čas a pro něho jste až na posledním místě. To nevypadá, že by bral váš vztah vážně a záleželo mu na Vás. To by se choval trochu jinak. Promluvte si s ním na rovinu jak si toto představuje dál. A podle odpovědi se zařídíte. Zasloužíte si od chlapa víc, než jen čekat, až přijdete na řadu a budete paběrkovat zbytky času, který je ochoten Vám dát.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: h
Datum: 17.09.12 20:45

to ani není přítel, to je jen nějaký známý. který když má chuť si k tobě odskočí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 21:20
avatar

Terezo, moc hezky napsané, bez chyb. Stručně, jasně čtivě. Věnujte se něčemu jinému, než čekání na přítele, který dá přednost pečenému krocanovi. ;) Moc jsem Vám neporadila, to vím, ale určitě si zasloužíte víc, než čekat a čekat... Ten pravý přijde. Jste asi až příliš tolerantní a neumíte se správně naštvat. Jste holt moudřejší, ale jak vidíte, tato vlastnost moc nepomáhá. Já bych Vám poradila, ale stejně to nedokážete udělat. Nejste taková. Ale jste určitě fajn holka.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 17.09.12 22:08

Dobrý den, Terezko.

Pokud Vás přítel vyměnil za krocana, ta ho také vyměňte. Třeba za vlastní hrdost. Dejte příteli jasně najevo své pocity. To, co jste vylíčila nám, rázně řekněte i jemu. Sama vidíte, že jste u něj málem na posledním místě. Má svůj zaběhnutý režim, den rozdělený na škatulky. Pro Vás má jednu od 10. hodin večer a více nesleví. Doporučuji promluvit s ním, má-li to ještě ale vůbec smysl. Sama říkáte, že už Vás nebaví na něj do noci čekat. On svůj čas tráví s přáteli, zábavou dle svých představ. Vy jen čekáte, trápíte se a čas utíká. Zbytek už je jen na Vás ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 23:26

Jak můžete čekat, že k vám bude mít přítel úctu, když ji k sobě nemáte sama? Sebevědomá ženská by ho už dávno poslala k šípku. Tím neříkám, že se po jednom zrušeném plánu, nebo odmítnutí musíte hned rozejít, ale jak jsem pochopil, tak u vás je to na denním pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pihulka
Datum: 17.09.12 23:43

"Už bývalý přítel na mě podobně kašlal..."

Holka, to Tě opravdu ještě nenapadlo, že si to všechno způsobuješ sama?

Zahazuješ se s takovými zmetky jen proto, abys nebyla sama. Nabízíš se, čekáš, pokorně a tiše, jen aby Tě probůh nenechali. Podle mého názoru bys ho měla velice rázně poslat k šípku a počkat si na kluka, kterému na Tobě bude záležet. Pokud to uděláš, počítej s tím, že se tvůj "drahý" bude pokoušet získat zpět "bezproblémovou holku na zavolání" a pokud povolíš, tak si takového zasloužíš!

Zlob se na mě, nebo ne, ale děláš mu takovou tu... jenže takové za to vybírají nemalé peníze. Měj svou hrdost a sebeúctu, jen tak s tebou nebude každý jen zametat.

PS: Všimla sis, žes o něm Ty sama nenapasala vůbec nic kladného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beno
Datum: 18.09.12 00:30

Musíte mít svojí hrdost a dát mu najevo,že nejste žádná putˇka, která čeká na zavolání a bude se podřizovat jeho manýrům. Až Vám zavolá,že přijde na hodinku v 10 hodin večer,tak mu nasadˇte brouka do hlavy a řekněte mu,že se Vám to nehodí a máte něco jiného v plánu a uvidíte jak bude ztrácet půdu pod nohama a začne o vašem vztahu přemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.09.12 06:47

Chodíte spolu? NE, nechodíte*zed*. Takhle chození nevypadá. Když spolu dva lidi chodí 5 měsíců, tak jsou ještě zamilovaní*srdce*, což pro drtivou většinu žen i mužů znamená, že se snaží za každou cenu být s tím druhým, kdykoli to jde, vzájemně si pomáhají a snaží se tomu druhému "snést modré z nebe*mala*. (obě pohlaví z toho občas blbnou;)). Promiň, ale na mě to dělá dojem, že on si pouze našel "slepičku" na občasné obšťastnění, ale jinak mu jsi úplně fuk. Já letos slavil 20té výročí sňatku, dovedeš si představit, jak se k tobě bude chovat po takové době? Nebo jen třeba po 10ti letech, když začátek je ten cit ve vztahu nejintenzivnější*ua*? (alespoň většinou). Který cit k tobě mu bude chladnout, když k tobě žádný nemá? Tohle mi nepřipadá jako vztah dvou milujících se lidí. Prostě si k tobě občas odskočí, když má náladu, nebo choutky, toť vše. Pokud hledáš vážný vztah na delší dobu, neřku-li na celý život*pusa*, tohle není ONO.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.12 07:35
avatar

Jste od sebe jen 5 km a vidíte se jen v noci? Myslím, že ten mladík k Vám láskou zrovna nehyne. Vždyť přece nemůže pracovat celé dny až do večera. A co v sobotu a v neděli? To pracuje taky? Proč spolu nejste víc aspoň o víkendu?

Myslím si, že Vás vůbec nepotřebuje a když občas ano, tak semtam přijde. Třeba v noci. Když jsem kdysi začala chodit se svým dnes už dědečkem, vídali jsme se celé dny a o víkendech a pak aspoń odpoledne 3 x týdně. Bydleli jsme 15 km od sebe. A to pracoval 40 km od bydliště a přitom studoval večerní průmyslovku. Kdo chce, čas si najde.

Něco na tom není dobré. Ale i Vy jen na něho naříkáte a nenapsala jste o něm jedinou, aspoň malou pochvalu. Že třeba je společenský, umí vařit, baví ho sport, pěkně tancuje... Prostě, aspoň maličkost. A vy vypočítáváte jenom to záporné. Proto je mi divné, že s ním dosud jste. Když na něm nevidíte nic dobrého, proč s ním ve vztahu setrváváte? Je vidět, že si opravdu nerozumíte a jste každý jiný. A že to nemá cenu.

Ve Vašich letech se jistě snadno seznámíte s někým jiným a přeji Vám, aby to byl vztah lepší. Za 5 měsíců vztahu se snadno spálí mosty, horší to bývá po 10 letch manželství. *mala* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.09.12 08:02

Jago, koukám, že jsme zřejmě prožívali podobné období ve stejné době;). My to měli k sobě 60km, ale nebyl víkend, kdy bychom nebyli spolu. A z vojny jsem občas taky utíkal (150km), ale když mi hrozili prokurátorem, tak jsem musel ubrat*stop*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 09:55

Ahoj,tady je problém v tom,že on ruší něco na čem jste se dohodli,připadá mi,že takovýhle "vyčůránkové" holky přitahují, je to tak. A teď abych byl taky trochu za špatnýho: já jsem třeba zvyklý na volnost a dělám to co se mi chce,tím nemyslím ovšem,že ruším předem dohodnuté věci,jen prostě když se mi nechce,tak to řeknu a taky potom nechci od protějšku aby něco dělal "kvůli mě", myslím,že se dá v klidu dohodnout,domluvit se bez zbytečného "stíhačkování",ale musí oba chtít být spolu,pak už ani nezáleží na tom, co se podnikne. Tady v tom případě mi přijde,že ve vztahu nejste spokojený ani jeden a je zbytečný hledat kdo je na vině,tím se akorát vyčerpáváte a stejně tím nic nevyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 18.09.12 12:22

Titul dotazu dělá dojem, že máte co do činění s muslimem, a ještě muslimem škrobem. Asi to tak skoro je, ten přítel bude pěkně sebestředná hvězda. Co vychází na nebeskou klenbu po až desáté. Radím zdrhat dokud to jde. Máte i jiné, lepší kamarády, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 13:12
avatar

Když Vás baví tahat se s takovým sobeckým hlupákem, tak si to užijte... nebo posbírejte zbyteky sebeúcty a pošlete ho tam, kde slunce nesvítí. Už jen ta věta o dovolené ukazuje, jaký je to člověk a jak přemýšlí.

A když neumí říct kamarádům NE, tak ať si chodí třeba s nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumirel*
Datum: 18.09.12 13:36

Jak tu již zaznělo. On je Váš přítel, ale Vy pro něj nejste přítelkyní. Jste pro něj milenkou a tak na Vás kašle, protože vidí, jak mu to prochází bez větších scén. S přítelem byste se asi vídala častěji a ne pouze večer po desáté.

Moje rada - najděte si opravdového přítele. Tenhle to rozhodně není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 14:11
avatar

...Už bývalý přítel na mě podobně kašlal... Proč si takové "přátele" vybíráte?

... ale nakonec to dopadá tak, že vyšachuje mě I kdepak, vyšachovala jste se sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 19.09.12 00:59

Bohužel je to psychologie. Ženy si stále vybírají potencionálně stejné muže. Proto, když jedna žena zažije s jedním partnerem domácí násilí, vždy si potom vybere partnera stejného a je to začarovaný kruh. A je to pouze v tom, zastavit se, přebrat si priority a své hodnoty života a změnit se. Bohužel to potom dopadá často tak, jak vidíme v televizi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 08:12
avatar

Přesně tak to je. Stále stejné typy. Kamarádka po těžkém rozvodu s notorikem mi s ůsměvem prozradila, že má novou známost. Našla ji v hospodě pod stolem.

Já to samozřejmně nevím, ale myslím si, že jste pro něj jen holka na sex. Přiběhne večer, kdy se to hodí jemu a kdy už není k dispozici žádný kamarád, užije si s vámi a šup zpátky mezi lidi. Buď ho nebavíte, nebo má i jinou na normální chození.

Osobně bych /třeba i jako/ večer nebýval doma. Jednou v kině, podruhé u kamarádky atd.

Napište nám prosím časem jak to dopadlo. Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patriktorri*
Datum: 19.09.12 00:18
Tahle otázka skoro vypadá jako vtip. Jenže mám neodbytné podezření, že je to všechno myšleno vážně.
.
Takže: o tom chlápkovi, co je u Vás občas na návštěvě a pro kterého je všechno na světě důležitější než Vy, říkáte že je přítel?
.
Je naprosto jasné, že Vás nemiluje, nepotřebuje a dokonce snad ani nebere na vědomí. Honem pryč. Poslat do háje, přerušit všechny kontakty, zapomenout, najít si někoho jiného. Vím, že se to snadno říká, ale jinak to zjevně nepůjde. Jestli ho milujete, bude to nějakou (ve Vašem věku ne příliš dlouhou) dobu bolet, ale časem to určitě přejde. Nejste v podobné situaci první ani poslední. Hlavní je všechno si dobře promyslet, připustit si skutečnost, jaká opravdu je, rozhodnout se a pak už jen rázně jednat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 08:29
avatar

Poslat ho k šípku? To ne. To já bych ho poslal někam úplně jinam. Jednoduše. "Přijď zítra v 6. Nemůžeš? Tak už nechoď nikdy". Život je krátký, nepromarněte ho čekáním na něco, co nikdy nepřijde.

doplněno 19.09.12 08:31:

Ale toho krocana bych si taky dal... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 19.09.12 16:04
avatar

Terezko,děláte mu bohužel-pouze ,,matraci,,.Jenom v noci? 5 měsíců?To jako nechodíte nikam jinam?Na procházky,do kina,na výlety,bylo léto-tak plavat,jezdit na kole? To přece zamilovaní na začátku všechno dělají,chtějí být co nejvíce spolu! Není on nakonec zadaný? Sundejte si prosím ,,růžové brýle,, a hoďte ho rychle za hlavu! Ten si vás rozhodně nezaslouží,vy jste asi moc hodné děvče,tak vemte rozum do hrsti a najděte si lepšího,který vás bude opravdu milovat! Držím vám palečky!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 16:11
avatar

Ach jo,rozejděte se s dotyčným a najděte si někoho,komu na Vás bude záležet,kdo se za Vás nebude stydět a naopak se Vámi bude chlubit a bude Vás brát na krocany a pod.nedělejte ze sebe husičku. Trochu hrdosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 19:15
avatar

Hele, je to sice trochu podpásovka, ale poptejte se trochu na něj. Podle všeho to vypadá, že čas, který není s Vámi, tráví s manželkou, případně i s dětmi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.12 20:32
avatar

si najděte milence a nasadte mu parohy at vidí jakel je v...l *cert*

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: jarmulina
Datum: 22.09.12 13:05

Rozhodně vyměnit!Takových chlapů chodí po světě ... a jen tak..*frajer*.Rozhodně sundat růžové brýle!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: limoska*
Datum: 22.09.12 13:31

Terezko, kdysi jsem zažila něco podobného. A to proto, že jsem byla přesvědčená, ŹE SI NEZASLOUŹÍM NIKOHO LEPŚÍHO. A proto doporučuji se s přítelem okamžitě rozejít a začít tvrdě pracovat na svém sebevědomí. Představte si, že jste u zubaře a čeká Vás trhání zubu... Musí se to vydržet, hlavně rychle a bez zaváhání, počítat s bolestí, ale myslet na to, že za čas bude líp... A až se dáte dohromady a stane se z Vás seběvědomá holka, pak teprve můžete si začít hledat nového přítele. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanni
Datum: 01.10.12 23:25

Rozhodně doporučuji si přečíst knihu Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pláč! ;))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simonatt*
Datum: 02.10.12 14:56

Milá Terezko!

Docela si Vás dovedu představit,jak čekáte a čekáte a čekáte...A pak se zjeví ON a Vy máte" psí" oči,ukazujete mu,jaké štěstí Vás potkalo,když se uráčil milostivě přijít!Tak předně:buďte hrdší,jste osobnost a nemějte jen jeden cíl-čekat na NĚJ!Najděte si také jiné zájmy,než jen myšlenky na člověka,který nemyslí na nic než na sebe a své blaho.Vy to tak nevidíte,ale je to tak.Podívejte se,kolik lidí se vyjádřilo stejně jako já.Takže na tom bude určitě něco pravdy.A nemějte strach,že nepřijde už další jiný.Určitě přijde,nepospíchejte,nechte to tzv.vykysat.Nebojte se ukázat mu slušně,ale kategoricky,že takhle tedy ne!Máte na to plné právo vzhledem k tomu,jak se k Vám chová. Zdraví S.

P.S. napište,zda jste něco takového dokázala!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.