Exekutor Vrana

Od: Datum: 17.09.12 17:01 odpovědí: 17 změna: 07.02.14 09:47

Dobry den,kdo mi prosim poradi. Bydlel jsem kdysi spolecne s mymi rodici v rodinem dome a mel tam rovnez hlaseny trvaly pobyt. Nyni jsem se z trvaleho pobytu na teto adrese odhlasil a prihlasil se k trvalemu pobytu na mistnim obecnim urade. Bydlim jinak na ubytovne a to 100km od rodicu v miste kde mam momentalne praci. Rodicum vsak vyhrozuji z exekutorskeho uradu, ze kdyz nezaplatim okamzite cely svuj dluh najednou, takze prijedou k mym rodicum a pripravi je o strechu nad hlavou, seberou jim duchod, vsechny veci z domacnosti a osobni veci a udelaji z nich bezdomovce a ze pujdou bydlet na ulici! Tohle doslova jim do telefonu rika pan Oulehla z exekutorskeho uradu Vrana z Prerova. Uz u nich take jednou byl na navsteve, zatim ale nic nezabavil ale zacal vyhrozovat. Vola jim dvakrat nekdy az trikrat do tydne a pta se kdy si muze prijet s vymahacem pro penize a kdyz pry nebudou, takze budou z rodicu bezdomovci. Ma na to vubec pravo? Neni to vydirani? Podle me porusuje zakony a melo by se to nahlasit na policii jako vydirani!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.12 17:14
avatar

Exekutor je oprávněn navštívit domácnost, o níž se domnívá, že v ní má povinný své věci. Zabavit může vše, od čeho Vaši rodiče nebudou moci doložit kupní doklady vystavené na jejich jméno.

Ohledně jednání exekutorů a jejich chování i k lidem, kteří nic nedluží, Vám davám za pravdu. Ovšem dokud se nezmění legislativa (dokud někdo exekutory neklepne přes prsty), nic se nezmění.

Jedinou cestou, jak rodičům ušetřit starosti a nepříjemnosti, je zaplatit požadovanou částku ve stanoveném termínu.

doplněno 17.09.12 17:22:

Dům je určitě psán na rodiče, na ten tedy exekutor nemůže. Horší to může být s nábytkem a dalším vybavením bytu.

Rodiče by mohli na exekutorský úřad napsat (zaslat doporučeným dopisem s dodejkou), že u nich nebydlíte, a že u nich ani nemáte žádný majetek.

___ Říkává se na hrubý pytel hrubá záplata. Co kdyby rodiče při dalším telefonátu exekutorivi sdělili, že si nahráli jeho vydírání, a že se v případě dalšího obtěžování obrátí na policii?

doplněno 17.09.12 18:29:

Exekutor nehledá pouze trvalé bydliště. Jeho úkolem je vymoci z dlužníka úhradu dluhu a jeho (exekutorovy) odměny. Proto dohledává všechna místa, v nichž by dlužník mohl mít nějaký majetek.

Bydlí-li tazatel na ubytovně, a má-li trvalý pobyt na úřadě, půjde exekutor tam, kde může nějaký majetek očekávat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.09.12 17:21
avatar

Já měla dojem, že mohou navštívit pouze místo, kde má dlužník trvalé bydliště*nevi* Nebo to tak není? Protože přece nemohou přijt jen tak k rodičům, když u nich syn už bydliště nemá...

doplněno 17.09.12 18:37:

Sebod - díky, to jsem právě nevěděla. Tak to je hustý:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 18:02

martino. Bohužel se pleteš. Exekutorovi stačí pouhá domněnka, že dlužník kdesi může mít svoje věci. Takže s trvalým bydlištěm to nemá nic společného.

Pro tazatele : bylo by fajn si toto vyhrožování nahrát a pak se obrátit na policii a exekutorskou komoru. PAN exekutor Vrána patří v naší republice k nejznámějším exekutorům, co se týče "jednání" s dlužníky a lidmi kolem nich. A nyní prosím ty, kteří chtějí napsat něco v tom smyslu, že dlužník má platit a pak nebudou problémy, aby se zdrželi komentářú. To, co si někteří exekutoři dovolí je dle mého za hranicí zákona.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marec
Datum: 18.09.12 10:22

Dobry den, ale ja celou dobu svuj dluh splacel, 5000 Kc mesicne. Pak jsem ale prisel o praci a splacet jsem uz nemohl vubec nebo davat max. 1500 Kc z podpory co mi nekdy zbylo. Nyni jsem po roce praci opet nasel a zase splacim pravidelne 5000 Kc, ale exekutor Vrana po me chce cely dluh 150000 Kc najednou a vubec ho nezajimaji nejake splatky. Kde mam asi takovou castku vzit? Navic mi jeste zablokoval cely muj bankovni ucet a zamestnavatel mi dava vyplatu hotove, z toho splacim tech 5000 Kc a take musim z neceho zit a platit najem, jinak me vyhodi z ubytovny a budu na ulici jako bezdomovec. Exekutor Vrana si ale vzal moje rodice jako rukojmi a vyhrozuje jim sebranim majetku kdyz nezaplatim cely dluh najednou. A to je protipravni!

Od: stalin
Datum: 07.02.14 09:11

Exekutor v Česku není exekutor ale normální odporný zločinec ! Přímo koncetrační tábor Vrány patří mezi nejhorší zločinecké organizace , které doslova vyhlazují obyvatelstvo svojimi nájezdy . Kradou , používají násilí a dopouští se trestných činů jako psychické vydírání , zastrašování a někdy i fyzického násilí ! Oni si myslí že můžou všechno , ale nemůžou ! Vykonavatelé přímo páchají genocidu a podává se na ně hromadná žaloba a obžaloba !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 17.09.12 18:10

Nejvyšší správní soud po vleklém řízení rozhodl, že exekuce věcí rodičů dlužnice před osmi lety byla protiprávní. Exekutoři se dopustili závažného porušení zákona, pravil soud a nejvýkonnějšího terénního exekutora v zemi, JUDr. Tomáše Vránu z Přerova, napomenul.
viz. - http://www.novinky.cz/finance…em-soud-ho-jen-napomenul.html
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 18:18

mike32. Konečně trošku dostal přes prsty. Ale... Po celou dobu, než byl rozsudek vynesen, byl neoprávněne zabavený majetek v rukou exekutora. To znamená, že poškození byli nuceni si buď koupit nové věci, nebo se bez nich obejít *plac*. Poškozeným tak vznikly jisté náklady. A co na to soud? Nic! *zed* Přitom zrovna pan Vrána si účtuje za svoji "práci" takové částky, že člověku zůstává rozum stát. Ale už jsme si přeci zvykli, že žijeme v Absurdistánu... Nebo ne? *cert*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mike32*
Datum: 17.09.12 19:01

Ono u nás v ČR jde vše velmi pomalu ... exekutorům se začínají přistřihávat křidélka, zvláště těm typu p. Vrána, ALE ... ALE pořád je to MÁLO! Pan Vrána se musel smát, když mu přišel od soudu dopis s usnesením o napomenutí ...

Udělat to samé co pan Vrána ... já ... obyčejný člověk, tak si jdu sednout na 5 let za loupežné přepadení a krádež nevinných ... nic nedlužících starých lidí, kteřé navíc odrbává stát čím dál tím víc na důchodech ...

Ano ... už jsem si zvykl, že žiji ve státě kde mafie vyhrává :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 08:47
avatar

A co nějaké TV pořady typu Občanské džudo, nestálo by za to je oslovit?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: televize
Datum: 30.09.12 21:30

*frajer*už se to připravuje! Budou tam lidi kteří zažili peklo od převážně vykonavatelů od Vrány ale nejen od nich . Kdo to uvidí tak věřím že je ještě více bude nenávidět ... Neuvěřitelné , strašné ...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 10:17

1) to, že nemáte na zaplacení částky je irelevantní, ve fázi exekučního řízení to opravdu nikoho zajímat nemusí

2) to, že může exekutor jít "zabavovat vaše věci" k vašim rodičům, je pravda (může, když si to usmyslí, hledat vaše věci i u mě doma)

3) zabavit ovšem může pouze vaše věci!; věci, které vaše nejsou zabavit nemůže, tzn. pokud dům je v jejich vlastnictví, tak je zcela nedoknutelný, a u movitých věcí se bránit můžou vaši rodiče v průběhu mobiliární exekuce na místě tvrzením (a pokud možno listinnými důkazy), že to jsou jejich věci (ale musíte pochopit, že vykonavatel exekutora (a obzvláště exekutora vrány) bude patrně člověk bez vzdělání, který nedokáže na místě posoudit situaci, za to ovšem bude vybaven přesnými pokyny, že se má chovat -eufemisticky řečeno- nekompromisně) - není to ovšem absolutní pravidlo, znám případy, kdy i vykonavatelé dr.vrány jsou z masa a kostí a lze s nimi mluvit bez volání policie..

pokud měli vaše rodiče jakýkoli pocit ohrožení sebe nebo majetku, ať zavolají policii vždy při příchodu exekutora (oni se pak vykonavatelé chovají slušněji), a dobré si je takovou návštěvu nahrát (oni si ji nahrají pro sebe určitě)..

proto legální obranou je podání vylučovací žaloby (na to ať si vaši rodiče vezmou slušného advokáta, neboť bez urážky, orientovat se ve lhůtách a náležitostech je pro neprávníka asi problém, a argumentovat chce odborně... (šance na úspěch u soudu hraničí imho se 100%, takže případné náklady dle tarifu ponese žalovaný)

ALE

4) ...ale jsme v čr, takže legální cesta není nic, co by obyčejný člověk s radostí absolvoval, a (ve špatné verzi) minimálně délka případného sporu, během kterého nebudou vaši rodiče moci disponovat se svými věcmi, je odrazující..

proto ad 5... lépe návštěvě exekutora u vašich rodičů zcela předejít!

5) když pominu variantu okamžitého zaplacení, která je asi nemožná (jinak byste sem nesal), tak já bych doporučil přejít do protiútoku.. nepotřebujete žádnou nahrávku telefonátu, to co píšete zde, napište do trestní oznámení a podejte na nejbližší okresní státní zastupitelství (nebo pošlete poštou), shodně si stěžujte na exekutorskou komoru (tam patrně založí stížnost mezi dalších 100tis. na dr.vránu) a pokud chcete exekutora donutit chovat se dle zákona, tak bych nevylučoval ani medializaci (je to procesně nestandartní krok, ale jak se již vícekrát prokázalo, tak to lidem pomůže)

ono lépe se vydírá lidi nepoučené, o kterých se pachatel domnívá, že se nebudou bránit..

braňte se

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.12 10:34
avatar

Musím říct,že zde tazatel mluví naprostou pravdu...:)

Jsem od Frýdku - Místku a až zde je Vrana známa postavička...*cteni*

Je známo,že pro jeho praktiky je vyhledávaným exekutorem...co víc dodat...*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ahmadsad
Datum: 30.09.12 21:26

Ano jsou už vyhledávani vykonavatelé ... je už mnoho našich lidí co na ně přímo čekají a taky je hledají ty grázly

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lidemjen
Datum: 30.09.12 21:21

Pan Oulehla se už vícekrát dopouští trestného činu vydírání a psychického násilí! V první řadě je nutné PODAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ na něho samotného popř. na celý tento zločinecký úřad! Dále rodiče by měli poslat doporučený dopis s dodejkou přímo do Přerova kde vše sdělí a doporučil bych to napsat u advokáta . Bohužel musí se velmi tvrdě a zásadně bránit jelikož oni mají jednoznačně zájem vyvíjet trestným činem psychický nátlak na vaše rodiče! Informujte ministers. spravedlnosti , ex. komoru a taky nejlépe někoho z města obecního úřadu , místní Policii atd... Jednoznačně jde od Oulehly a spol. o závažný trestní čin ale vy se musíte a budu to opakovat tvrdě bránit všemi možnými prostředky! Přečtěte si co o těchto zločincích píšou jiní např. v registru dlužnících je tento tábor judr. Vrána v černé knize suverénně na 1 místě s nedostižným náskokem ... Bojujte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.02.14 09:25

Jediná možnost, přerušit styky srodiči, nedocházet tam. Jak někdo uvádí, mohou si stěžovat, na ex. komoře, na min. spravedlnosti, i na té P, je to na nich. Nahrát si to...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 09:47
avatar

Zajímalo by mě, když je vzájemná vyživovací povinnost mezi dětmi a rodiči i prarodiči, jestli se to náhodou nevztahuje i na dluhy. Tedy ne že by je museli rodiče zaplatit, ale exekutor by mohl sebrat dlužníkovi úplně vše a ať si ho živí rodiče.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.