Pozůstalost:: Aukro? Bazoš? překupník?

Od: Datum: 07.06.15 20:02 odpovědí: 12 změna: 08.06.15 22:55
avatar

Milí rádcové, představte si, že chcete vhodně prodat větší množství nepříliš cenných věcí. "Polostarožitností" či sbírkových předmětů. Třeba pár odznaků, některé zřejmě v ceně "až" 50 Kč, pár autogramů, pár grafických listů, také sklo, porcelán... Odhaduji, že většinou je cena poštovného vyšší než samotný předmět.

Aukra se trochu bojím, že když někdo přihodí 1 Kč, budu muset prodat hodně pod cenou. Na Bazoši jsem něco zkusila, ale proseděla jsem den u PC při vkládání fotek a komunikaci se zájemci. Nakonec si většinou přejí něco úplně jiného, než mám... Před nabídkou, že si pozvu někoho domů, kdo věci přebere, ocení, zaplatí a bude dále prodávat, mě mé okolí varuje, že to bude tipař na vykrádání.

Nechci rozdávat. Muzeum by bralo, ale nemá peníze. A já peníze momentálně potřebuji. Nechci to ani nechávat dětem, aby s tím jednou nějak naložily. Přistavily by kontejner a vymalováno.

Vím, že nemohu očekávat jednoznačné doporučení, ale od zkušenějších uvítám dobré rady i případná varování.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.15 21:16
avatar

Já bych si s tím vyhrál na Aukru. Nemusíš přece vystavovat od koruny. Nastavíš si výchozí cenu podle své představy. Když se nikdo nechytne, tak dáš znovu za cenu nižší. Takhle jsem prodal spoustu zbytečností, co jsem měl doma. Pak jsou věci, které prostě pod cenou neprodám a radši si je nechám. Některé jsem zase prodal jen za tu 1,- Kč, většinou takové, které mi bylo líto vyhodit. Třeba nefunkční TV nebo monitor. Ale celkově jsem to bral jako zábavu.

Když se na Aukro podíváš, tak zjistíš, co se prodává a za kolik a co ne.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.06.15 22:27
avatar

Na Aukru si dáte svou cenu , jen je rozdíl oproti Bazoši ,Sbazaru že se na Aukru platí i za vystavení ,

co navrhnout Adminovi aby tady zřídil rubriku bazar? Myslím že by se zvedla i sledovanost Poraďte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.15 23:31
avatar
Laybor: A co takhle navrhnout adminovi, aby tady udělal krom bazaru i erotickou inzerci, to by pak byla sledovanost poraďte ještě větší, ne?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborrr
Datum: 08.06.15 21:18

gismo - ty jsi demagog ,

např . poradna HRČS má taktéž pokec ale i svůj bazárek pro členy .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:07

Nepíšete, do jaké doby peníze potřebujete. Pokud je nepotřebujete hned, zkuste postupně inzerovat a za nějaký čas věci jistě kupce najdou.

S Aukrem zkušenost nemám, přimlouval bych se za sebe za nějaký bazar, třeba ten Bazoš nebo SBazar. Do inzerátu napište třeba cena dohodou, ale zároveň napište, že věc neprodáte zadarmo. Nebo si prostě stanovte ideálně vyšší cenu, s tím, že při rychlé reakci nebo opravdu vážném zájmu jste ochotna z ceny trochu slevit. Myslím, že by to mohlo fungovat, několik věcí jsme takto prodali. Nezapomeňte zdůraznit, že chcete jen vážné zájemce.

U Aukra si jinak stanovte vy jasnou minimální cenu a buď někdo přihodí, nebo ne. Pak můžete jít s cenou snadno dolů, ale nazadávejte minimální cenu 1,-Kč.

Co se týče ocenění znalcem, solidní znalec za Vámi domů ani nepojete. Nemusíte si nikoho zvát domů, je to zbytečné. Orientujte se na znalce, kteří ocení snadno podle zaslané fotografie, kterou jim zašlete třeba e-mailem. V případě skutečného zájmu o odkup Vašich věcí můžete snadno předat věci mezi dveřmi, přes branku...tedy žádné vykrádání, jak píšete.

Přeji hodně štěstí při prodeji.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vklus
Datum: 08.06.15 08:19

U aukra hlavně pozor aby nebylo na poplatcích zaplaceno víc hlavně v případě opakování než kolik bude reálný výnos. Aukru zaplatíte i když věc neprodáte a pokud prodáte tak pro změnu platíte procenta z prodeje. Průšvih to je hlavně právě u malých částek, které se výš nedostanou.

A jednoduchá rovnice.

Mám čas, na peníze nespěchám = prodej osobně přes internet

Nemá čas ani chuť se s tím prcat a prachy potřebuju co nejdřív = bazarník co vezme vše a ti prostě musí přijít a vytipovat si jestli se jim to vyplatí jak jinak by to měl udělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.15 20:41

Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 21:57
avatar

Proč je to důležité?

Od: junek
Datum: 08.06.15 22:00

Aukro, dejte si svoji cenu... zaplatíte něco málo, kdyz to nevyjde..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 08.06.15 22:15

Nedavno jsem to také řešil. Nedovedete si představit, jaký je rozdíl v cenách, když jdete něco prodat a když něco chcete koupit. Každý prodávající má asi nějakou představu o hodnotě věci, která je předmětem zájmu. Ale taky kupující je na tom stejně. A to je problém, pokud potřebujete peníze, tak musíte prodat lehce pod cenou. Naopak, kdo čeká, může získat vyšší částku. Ale to se samozřejmě týká jen ošetřovaných nemovitostí a hodnotných a historických věcí. Spotřební věci ztrácejí rychle svou hodnotu, tak rychle s nimi pryč, za jakoukoli cenu. Nakonec ještě zaplatíte kontejner (jako já). A na těchto internetových bazarech a i osobní návštěvou v kamenných bazarech, získáte jakous takous podvědomost, za kolik je možné tuto věc v současné době prodat. (samozřejmě nemluvím o její současné reálné ceně). Nejvýhodnější se mě jeví, nabízet každou věc jednotlivě, ale na to třeba zase více času. A takové ty inzeráty na likvidaci pozůstalosti podle mě směřují jen na hodně bohaté a o svůj původ se nezajímající lidi. Kteří to chtějí mít rychle za sebou. A o peníze jim vůbec nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 22:18
avatar

Aukro - zjistila jsem, že se toho trochu bojím, a to nejen kvůli případnému prodeji za 1 Kč. To jsem pochopila, že mohu nadsadit. Ale systém se mi zdá na první pohled složitý a hlavně jaksi přísný. Vypadá to, že se musí okamžitě reagovat, okamžitě běžet na poštu. Nebo přijdou špatná hodnocení od zákazníků. A mně se občas stane, že se nedostanu k počítači, dokonce bývám i bez počítače. Mám starý křáp a zlobí.

Také jsem se dívala na stav prodeje těsně před ukončením aukce. Tak 90 % nabízeného prochází bez povšimnutí zájemců. To bych asi opravdu jen platila a platila za vystavení.

Ale seberu odvahu, přihlásím se a nabídnu něco dobře prodejného. Abych se vyškolila. Ale není vyloučeno, že se zde pak zase budu ptát a žádat rady. Zatím to není aktuální, ale třeba taková platba Payu. Vůbec nevím, co to je. A zde na poradně, u nějakého starého dotazu, jsem se dočetla o problémech s vložením druhé a další fotografie.

Jestli nakonec nebude nejlepší ta popelnice... :(

Od: mp*
Datum: 08.06.15 22:55

Co teda vím od syna, tak na hodnocení prodejců se hodně dává, a je to logické.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.