Péče o dítě

Od: Datum: 16.09.12 19:39 odpovědí: 4 změna: 16.09.12 20:40

Ahojte, nemáte náhodou někdo zkušenosti s tím, jak postupovat, když mi teď končí rodičovský příspěvek a nenastupuji do práce a chtěla bych zůstat ještě s dětmi doma. Vím, že existuje nějaký Péče o dítě do 7 let nebo 2 děti... nevím jak to přesně je.

Musím jít na úřad práce? Nebo na pojišťovnu?

Díky Alena


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 16.09.12 19:44

Jo to Vám můžu potvrdit že existuje jen nevím zda to platí jako v roce 1994 (mám na mysli podmínky) to moje exmanželka byla se synem doma 7let ale bylo to ze zdravotních problémů syna (měl rakovinu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 19:47

Pokud vám dítě nebude chodit do školky na víc jak čtyři hodiny denně, tak se můžete jít nahlásit na zdravotní pojišťovnu jako osoba celodenně a řádně pečující o alespoň jedno dítě do 7 let věku. Potom za vás bude stát platit zdravotní pojištění.

Pokud se půjdete zaregistrovat na úřad práce, tak pro dítě není omezení docházky do školky, ale na druhou stranu se nepočítá s tím,že vy byste zůstala s dětmi doma, ale musíte si aktivně hledat práci a spolupracovat s úřadem. Pokud nebudete, vyřadí vás z evidence.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.09.12 19:50
avatar

Dobrý den. Jen doplním, že na ÚP jít nemusíte. To není pro nikoho povinné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 20:40
avatar

Budete-li celodenně pečovat o jedno dítě do 7 let nebo o dvě děti do 15 let, bude za Vás platit zdravotní pojištění stát. Jenom se dohodněte se svou zdravotní pojišťovnou, co/jak máte doložit (určitě rodný list dítěte/dětí a nevím, jsetli ještě něco dalšího).

Registrace na úřadě práce není pro nikoho povinná a smysl má jenom pro toho, kdo hledá práci.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.