Jak posílat na dobírku

Od: Datum: 16.09.12 12:27 odpovědí: 9 změna: 16.09.12 20:17

Ahoj,chtěl bych se zeptat,co vše musím udělat abych mohl něco poslat na dobírku.Byl bych vám moc vděčný a jestli balík mohu odeslat i když mi je pouze 15.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.12 12:31

Už se tady řešilo. Balík poslat můžeš a OP budeš potřebovat pokud si peníze budeš chtít vyzvednout na poště.

Datum: 16.09.12 12:35

Ahoj, je to jednoduché. Zajdeš s balíkem na poštu a řekneš, že ho chceš poslat na dobírku. Musíš však vyplnit složenku určenou k dobírkám. Jsou dva způsoby jak ti peníze přijdou, bud na účet nebo poštovní složenkou. Na každý způsob jsou k tomu určené složenky. Ty vyplníš (klasicky jméno a adresa odesílatele a příjemce, pokud chceš platbu na účet, tak ještě číslo svého účtu) a dáš společně s balíkem obsluze u okýnka. Cena standardního balíku poslaného na dobírku je cca 130 Kč.

Od: tomas447*
Datum: 16.09.12 12:50

Děkuji,a myslíte že by mě na poště popřípadě poradili co vše vyplnit?

Datum: 16.09.12 12:57

Ano poradí a někdy i rádi ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: tomas447*
Datum: 16.09.12 13:13

Jsem moc rád a vděčný za vaše odpovědi.Chtěl bych se dále zeptat,do čeho mám tu věc zabalit.Posílám kapesní herní konzoli PS Vita.Je mi jasné,že něco měkkého ale jak má vypadat krabice kde bude vše zabalené,jestli jsou dané nějaké max.rozměry a jestli mám na krabici psát adresu nebo něco dalšího.

Datum: 16.09.12 13:24

Krabici si sežeň nějakou pevnější v obchodě, nebo si ji můžeš koupit přímo na poště. Na krabici napíšeš adresu adresáta a svou adresu do levého horního rohu.

Datum: 16.09.12 20:17

Dobrá by byla taková ta fólie s bublinkami.

Od: buss®
Datum: 16.09.12 13:10

? Na poště si vezmeš složenku (podle toho zda peníze přijdou poštou, nebo na účet) a podací lístek, předvyplníš
- přijdeš k okénku
- řekneš chci to poslat dobírkou
- pracovnice(íl) odebéře podaný balík, zásilku a zváží
- obsluhu požádám aby mi sdělila cenu poštovného, popř. s pojistným,
- to připočtu k mé ceně a doplním do složenky a podacího lístku a podám, nebo požádám aby obsluha připočítala k ceně zásilky
a dopsala do složenky a na podací lístek. Vždy mi vyhověli a dopsali.
- uhradit cenu služby, odebrat podací lístek

Ohodnoceno: 2x

Od: laybor*
Datum: 16.09.12 13:19

Doplním jen - pošli to jako křehké ( je to kolem 25 kč navíc , to si pak připočti k ceně)

doplněno 16.09.12 13:27:

Krabici seženeš v obchodě zadarmo (drogerie , některé supermarkety je dávají volně před pokladny)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.