Endokrinologické vyšetření

Od: Datum: 16.09.12 10:48 odpovědí: 3 změna: 16.09.12 18:56

Ahoj, jsem pacientka s roztroušenou sklerózou. Už několikáté vyšetření mi píše doktorka do zpráv : DOPORUČENO ENDOKRINOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ VZHLEDEM K NÁLEZU NA mr HYPOFÝZY

Chtěla jsem zeptat, v čem přesně toto vyšetření spočívá. Vypadá to že v budoucnu na toto vyšetření budu muset jít, ale nedokážu si vůbec představit, co mi tam budou dělat. Za odpovědi předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maybe87
Datum: 16.09.12 11:14

Určitě půjde o vyšetření pohmatem + měří obvod krku a dále pak probíhá vyšetření sonograficky. Je to chvílemi trochu nepříjemné, protože lékař musí občas malinko přitlačit, ale nebolí to, trošku to lechtá Trvá to chvilku, provádí se vleže se zakloněnou hlavou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 13:28
avatar

Podle mě píšete o vyšetření štítné žlázy, hypofýza je ale podvěsek mozkový. Nevím, kterou žlázu s vnitřní sekrecí chce tazatelčin lékař vyšetřit, jestli přímo hypofýzu nebo některou jinou, na kterou má hypofýza vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 16.09.12 18:56

Endokrinologické vyšetření se týká všech žlaz s vnitřní sekrecí, těch přístupných /např. štítná žláza/ i těch nepřístupných - např. slinivka břišní, příštítná tělíska, vaječníky atd.

Endokrinologické vyšetření probíhá typicky ve 2 fázích. První - odběr krve - hladiny různých hormonů žlaz či tzv. tropních hormonů z podvěsku mozkového. Potom se provádí klinické vyyšetření, sonografie štítnice a vyšetření tělesných parametrů, ovlivněných různými hormony.

Tohoto vyšetření se vůbec nebojte, je to vlastně speciálně zaměřené interní vyšetření a endokrinologové jsou intelektuální elita mezi lékaři.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.