Není tvrdý alkohol, není zábava

Od: Datum: 15.09.12 21:39 odpovědí: 11 změna: 16.09.12 21:52

Tak přesně tuto větu pronesla jedna asi 25-letá dívka v reportáži ve večerních Událostech. Ne, že by mě to nějak překvapilo, ale stejně se nad tím člověk musí zamyslet. Naše společnost na tom je asi hodně špatně, když lidi myslí, že bez alkoholu není zábava (ještě k tomu tvrdého). To už se lidi neumí normálně bavit? Nebo to tak bylo vždycky a je to v pořádku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.12 21:42
avatar

Myslím si, že většina lidí k zábavě alkohol nepotřebuje. Z jedné reakce - byť v Událostech - se nedá usuzovat na stav společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 15.09.12 21:44

Ja bych to tak nedramatizoval, CR ma 10,5mil obyvatel, takze 1clovek, ktery ma potrebu pronaset moudra v TV opravdu neni reprezentativni vzorek. Neco v te televizi davat musi no...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakojaaa
Datum: 15.09.12 21:51

Nejedná se jenom o tuto reportáž, i ve svém okolí pozoruju, že hodně lidí takto uvažuje. Slečna se to jenom nebála říct nahlas.

Od: krkovicka*
Datum: 15.09.12 21:52
Alkohol odbourává zábrany a o to jim jde.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 15.09.12 22:28

Alkohol k Čechům nějak tak neodmyslitelně patří. Starší ročníky jistě pamatují na pravidelné popíjení v pracovní době pod názvem "AKCE 10".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 21:52
avatar

Co je "Akce 10"? (Ač patřím ke starším ročníkům, neznám ji.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 16.09.12 00:17
avatar

Dneska sem se po 3 velkejch zelenejch cejtil víc ponapilej než normálně po 8 malejch rumech.

Co k tomu říct?.?.?

Jdu si dát 1 pančovanýho paňáka kterýho občas v noci piju abych líp usnul!.!.!

*smich**smich**smich*

NA ZDRAVÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. *palec**palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 16.09.12 01:27
avatar

Dobré ráno. Úvaha. Naše rodina, nikdy nepotřebovala alkohol k tomu, aby se bavila, aby našla program na sobotu na neděli, kdy jsme se doma sešli. *kafe* Nyní, když byl alkohol zakázán prodávat, nás se to vůbec nedotklo, protože normálně alkohol nekupujeme. To co máme doma, je pár lahví dobrého pití, které vždy čeká, na nějakou návštěvu. Slivovice 50 procent, ta je doma už 3 rokem, skoro celá.

Kupuje se alkohol, jen když někdo má svátek, nebo podobně, a chceme mu dát láhev něčeho dobrého, ale to bylo stejně z té vyšší cenové skupiny, ne ty, co jsou pančované.

Možná je to tím, že oba s manželem, každý den používáme auto, jako dopravní prostředek, proto si nikdy večer nedáváme alkohol, protože víme, že budeme muset sednout za volant. Pro nás je ještě důležitá komunikace, mluvit na sebe, povídat si, co jsme celý den dělali, probrat vše a naplánovat, co bude zítra. To jsou naše starosti i radosti. *houpy*

Některá dnešní mládež se na zábavu dívá úplně jinak, pro ně je nutnost, každý den jít do hospody, nebo restaurace na pivo, nebo něco tvrdšího. Pak už o nic jiného nemají zájem. ( Hodně je to vidět na vesnici.) *pivo*

Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 07:19
avatar

Možná teď poštvu proti sobě dnešní mládež, ale myslím si, že pokud si nepřihne, bavit se neumí. Alkohol je pro ni ten spouštěcí motor. Nemyslím ale všechny mladé, jsou i tací, kteří ten chlast nepotřebují.

Budete se mi smát - když jsem v 70. letech chodívala s kamarádkou na večerníky do sousedni obce /tehdy se to tak jmenovalo:) /, dávala mi manka pokaždé desetikorunu. Vstup stál 8 Kč, limonáda padesátník, zbylo mi tedy po zaplacení vstupného na 4 limči. Víno a tvrdý alkohol se nepil vůbec, maximálně některý kluk pivo, ale to už muselo být. A jak jsme se prima bavili. Hrávala tam bezvadná kapela Half Beat, končila přesně o půlnoci, i kdybychom se na hlavu stavěli. A já často ty své 4 limonády za večer ani nevypila. Kéž by se to všechno vrátilo, bylo tam moc hezky!

Asi před 15 lety jsem svému kamarádovi z práce "jezdila" o svatbě. To víte, řidič, ten tvrdý chleba má, navíc mi v podniku půjčili pro tu příležitost v té době nádherné a nevídané auto, tak jsem byla unešená. Za ten den jsem vypila tolik minerálek, že jsem je ani nepočítala. Přesto jsem se prima bavila. Napsala jsem novomanželům vlastnoručně dlouhou a vtipnou báseň o manželství, zorganizovala několik společenských her, převlékla jsem se za těhotnou milenku a vybírala peníze za ztracenou čest. Tenkrát jsem jim hodně peněz vybrala.. Pak se tancovalo. Ta svatba se mi moc líbila, když jsem v noci pak rozvážela hosty, kteří sotva stáli na nohou, říkala jsem si, že já budu mít zaručeně daleko lepší vstávání, než ty ožralé pytle.

Myslím si, že chlastem rozproudit zábavu, je jen chudá náhražka. Buď se člověk bavit umí i střízlivý, nebo ne. V tom případě je pak lepší, když sedí doma a plete ponožky. Protože zábava s přiožralým stejně nestojí za nic. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.09.12 07:26
avatar

jj, je to tak. Lidi se neumí bavit. Taky jsem si všiml, jak taková společenská zábava celkem běžně vypadá. Většina lidí sedí jak pecky a čekají, že budou baveni. K takovému druhu zábavy ten alkohol samozřejmě potřebují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 10:23
avatar

Že se někteří zastydnutí puberťáci neumí bavit bez tvrdého chlastu, je jejich věc:) U nás bylo teď vinobraní a i s prohibicí se všichni skvěle bavili, někomu stačil burčák, někomu stačil jen ten pocit "vinobraní".

Osobně jsem měla za dva dny asi litr burčáku a nemám pocit, že bych se nebavila;)

doplněno 16.09.12 10:25:

A že se to slečna nebála říct nahlas? Holt některé slepice řeknou cokoli, jen když budou v televizi:D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.