Nudný introvert

Od: Datum: 28.01.13 15:04 odpovědí: 5 změna: 28.01.13 16:39

Chodím na gympl, ale stěhujeme se, a proto nastupuji do 2. pololetí na jiný. Problém je v tom, že jsem nudný introvert, těžce se rozesměji a jsem považován za divného.

Na toto gymnázium chodím již druhým rokem a lidé ve třídě a na gymplu jsou už zvyklí.Vím, že nastupuji do úplně jiného prostředí, kde budu začínat od nuly, ale nechci být zase tím, kdo sedí o přestávce sám v lavici, zatímco ostatní se spolu baví a říkají si různe věci. Na zš jsem byl také takový, ale když jsem před 2 lety nastupoval na gympl, říkal jsem si, že se budu co nejvíce snažit, abych se tam spřátelil s lidmi atd atd.. avšak i přes moji snahu jsem označován za toho "divného".

Co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kareljeden
Datum: 28.01.13 15:29

Nedělejte nic. Buďte svůj.Nedělejte ze sebe "Břízu",když jste "Dub". Mnoho umělců,básníků a vědců byli mnohdy až téměř patologičtí introverti,by se dalo říci, a jejich díla nejsou vůbec nudná...Uvědomte si,že Vaše povaha Vám skýtá možnosti,které extrovertům unikají. ;) Spoustu věcí,které introverti nedokáží,nebo na ně nemají talent,umíte zase naopak Vy. S tím jak Vás vidí ostatní nic neuděláte,protože byste jim musel vlézt do hlavy a předělat to tam...;) Proč to ale dělat,ono to stejně nejde,když se můžete zabývat něčim lepším. Uvědomujete si,že mnozí z Vašich introvertních reakcí mají tak nějak trochu strach,protože na ně nejsou zvyklí...to jsou ty slova,že jste "divný". :D Víte,že jsou lidé,kteří nedokáží trávit o samotě tak dlouhý čas jako Vy,protože nedokáží vydržet se svými myšlenkami? ;) Introvertům jsou otevřeny světy,které extrovert nikdy nenavštíví...pracujte na sobě,a to co si o Vás myslí ostatní nechte jim ať si to vyřeší...Budoucnost je Vaše,proto jste se narodil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kareljeden
Datum: 28.01.13 15:34

ještě malá oprava: Spoustu věcí,které EXTROVERTI nedokáží,umíte zase Vy...*ee**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 28.01.13 15:37
avatar

Taky si myslím, že se nemáte do ničeho jakoby nutit, buďte takový, jaký jste.Já jsem s tím měla potíže už od mala, asi proto, že jsem nechodila ani do školky a pak na ZŠ jsem se neuměla příliš včlenit do kolektivu.Dneska jsem za to snad i ráda, protože patřím mezi klidné lidi, jsem svá, mám na věci svůj názor a nikomu se nemusím vnucovat a podlézat tím, že se např. v práci někteří smějou věcem, které mi k smíchu vůbec nejsou a mnohokrát se mi stane, že za mnou někdo v práci i mimo ni přijde a chce se mi svěřit se svými problémy a starostmi, protože ví, že nejsem slepice, která to ihned nějaké "kamarádce" vyslepičí.Zkrátka , je lepší se nesnažit zapadnout za každou cenu a pokud je v kolektivu člověk, který je inteligentní, tak si toho na vás všimne a třeba to ocení jako vaši přednost.Jen můj názor...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 28.01.13 15:49

Co máš dělat?

1. Nepodceňovat se. Tzn. neříkej si, že jsi nudný. To že jsi introvert neznamená, že jsi nudný. Mám spoustu introvertních přátel a jsou to úžasní a zajímavý lidé - jen je těžší si k nim ze začátku najít cestu.

2. Stále se nepodceňovat - to, že nezapadá, neznamená, že jsi divný, ale že jsi jiný. Ne každý zapadne do každého kolektivu a ne každý má chumel kámošů, protože prostě k životu přistupuje jinak. Časem si jistě vybuduješ sice třeba méně, ale pevných přátelství.

3. Nehodit flintu do žita a snažit se. Až přijdeš do nové třídy, budeš pro ně zajímavý už tím, že jsi nový. Zkus se s pár lidmi začít bavit, ze začátku je k tomu spousta příležitostí - můžeš požádat, aby ti ukázali školu, jídelnu, kam se chodí o pauzách a tak. Pravděpodobně se ti budou někteří chodi sami představovat, tak to využij.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 16:39
avatar

Vřelý souhlas s askmenow *palec*Celý život je takový. V životě budete střídat zaměstnání, bydliště, přítelkyně, kamarády a kolegy stejných zájmů. Takže toto berte jako život sám. ;) Narovnat se, usmát a věřit, že máte štěstí na své straně.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.