Brácha mě buzeruje a otec mi nadává

Od: Datum: 28.01.13 14:57 odpovědí: 11 změna: 01.02.13 19:26

Ahoj a dobrý den.

Už je to nějaký týden. Doma to vře, brácha mě buzeruje a otec mi nadává. Všechno mi zakazují. NIc nemám, jen kamarádku, které se můžu potajmu svěřit ve škole. Bratr, který je o dost mladší jak já mi sprostě nadává a ubližuje mi. Rodiče to přehlíží. Otec mi nadává jak jsem neschopná a blbá.

Nechci se s nima bavit ani o ničem mluvit, protože by to k ničemu nevedlo. Nechápou že už jsem dospělá.!

PORAĎTE MI PROSÍM CO MÁM DĚLAT! *plac*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.13 15:17
avatar

Podle mne se dospělost neprojevuje nářky nad jednáním mladšího sourozence a stížnostmi na rodiče.

Zamysli se nad tím, co všechno ti vadí, jakou by sis představovala změnu, a co pro změnu můžeš udělat ty sama.

Pak si promluv s rodiči i bratrem. Tentokrát však místo nářků a stížností předlož konstruktivní návrh.

doplněno 28.01.13 19:48:

Reakce na některé z dalších odpovědí:

Nemyslím si, že by rodiče nezvládali svůj život, že by si z tebe dělali obětního beránka a nevěřím, že by přehlíželi nevhodné chování svého mladšího dítěte (tvého bratra).

___ Rodiče dospělých dětí se jich zpravidla nezastávají ani problémy svých dětí neřeší. Dávají jim (podle mého názoru moudře) prostor, aby si své problémy dospěle vyřešily samy.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 28.01.13 15:54

Pokud jste dospělá a naříkáte jak 5ti leté děcko, doma se vám nelíbí, tak nic vám nebrání odejít z domova a postavit se na vlastní nohy.Bratr vám nebude ubližovat a otec nadávat. Vždyť je to tak jednoduché.

Pokud vám vyhovuje bydlet doma, tak se jako dospělá chovejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bubuli
Datum: 30.01.13 14:57

když mi je 15 tak se asi nemůžu odstěhovat. a díky za rady

Datum: 30.01.13 15:52
avatar

Jestli je ti 15, rozhodně nejsi dospělá!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.01.13 17:45

To, že ti je 18 ještě neznamená, že jsi dospělá a z tvého dotazu dospělost absolutně nečiší. Jediná rada: Začni se jako dospělá i chovat. Zbytek už napsali rádcové přede mnou, tak se nebudu opakovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 18:06
avatar

No jo, mladší bráška je protežovaný. Chápu, že tě to štve. Nemají tvoji rodiče nějaké problémy? Třebas finanční? Víš, kolikrát, když rodiče nezvládají svůj život - protože mají mají problémy typu nezaměstnanost, málo peněz, problémy ve vztahu nebo něco na ten způsob, tak si najdou obětního beránka, na kterém si pak vylévají svůj stres, zlost a přemíru negativní energie. Možná že vše špatné vůči tobě pramení z tohoto. Určitě nejsi ani neschopná ani blbá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.13 19:04
avatar

Z vlastní zkušenosti radím bráchovi jednu fláknout. U nás to taky zkoušel, ne tedy buzeraci, to si nedovolí, ale zkoušel nějaké hloupé pindy a provokaci s PC. Dostal zleva zprava a najednou se s ním dá krásně dohodnout.

Pokud se cítíš dospělá a doma je to skutečně takové, odstěhuj se.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: andrea1*
Datum: 28.01.13 19:06

Píšeš, že ti o dost mladší bratr sprostě nadává a ubližuje ti. To by rodiče neměli dovolit a ne to přehlížet. Nesvědčí to o jejich dobré výchově tvého bratra. Nedivím se, že ti to vadí. Chodíš do školy a nebude tedy pravda, že jseš neschopná a blbá. Divím se tvé matce, že se tě nezastane. Nevím o kolik let je bratr mladší a zda si na něj troufneš. V některých rodinách spory mezi sourozenci odnese ten starší, z toho důvodu, že "může mít víc rozumu". Co kdyby jsi to zkusila s bráchou po dobrém a skamarádila jsi se s ním. Víš co má rád, co se mu líbí atd. zkrátka jít na něj mazaně. .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.13 16:42
avatar

Ahoj. Bubuli, jak jsi přišla na to, že jsi dospělá, když je Ti 15 let? Do dospělosti máš tudíž ještě daleko. Ztěžuješ si na rodiče, přitom píšeš, že s nimi nechceš komunikovat, protože by to k ničemu stejně nevedlo...Jen to zkus, popovídej si s rodiči o tom, co Tě štve a trápí. Vem to z druhé strany _ co by sis bez rodičů a sourozence počala, kdybys je neměla? V každé rodině je něco, ale určitě to není taková tragedie, že? Ptáš se, co máš dělat? Buď ráda, že je máš a že Tě mají rádi. Kdyby neměli, nic by Ti nezakazovali, nebáli se o Tebe a nestarali se o Tebe...Chápu, že vidíš chyby na druhých, cítíš se ublížená a ukřivděná, ale sama určitě též nejsi bez chyb. Snaž se s rodiči komunikovat a dobře vycházet. Šprajcem nedosáhneš ničeho. Už jsi velká holka, tak se podle toho chovej. Aby Ti mohli rodiče věřit, mohli se na Tebe spolehnout a měli z Tebe radost. Všechno ostatní se srovná, uvidíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beruska91*
Datum: 01.02.13 16:31

v takove situaci sem taky byla a sem.bracha je o dva roky mladsi a fotr taky buzeruje a ne jen to.takze vim,jak se citis.bracha me obcas zmlatil.sel na me i z nozem.porad mi nadaval a to dost sproste a urazel me.bylo to strasny.a fotr je to samy.ani s jednim se nedalo domluvit.ja s fotrem mluvila a bylo to k nicemu.ma svoji hlavu a on ma vzdy pravdu.nikdy nemuze byt,aby on se spletl.akorat ja sem takova,ze si od nej nic nenecham libit,pac nechci skoncit jak moje mama.ja se s nim hadam a radsi pak prestane,pac nevi,co mi ma na to rict.pokud mas o dost mladsiho brachu,tak mu flakni a to poradne a neboj se.a vzdycky,kdyz neco provedl bracha,tak sem to odsrala ja.nebo on nikdy nemusel uklizet a ja jo.ani blbou postel si nemusel uklizet.ale jakmile ja ji nemela uklizenou,tak bylo zle.a neboj se promluvit aspon s mamou a rict ji,ze se k tobe tvuj bracha chova hrozne a nadava ti.a ze z neho akorat vyroste kriminalnik,kdyz ji to nevadi,jak se chova...a uplne chapu tvoji situaci.ne jak nejaky chytrolini tady

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 01.02.13 19:26

Rodiče jsou od toho aby sourozenecké hádky a šarvátky usměrňovali a dbali na jejich kultivovanost. Není možné přehlížet sprosté nadávky, bití jednoho sourozence druhým. Jak se takový kluk bude chovat k ženám až vyroste a potažmo potom k té své vlastní? Není se co divit, když je z domova nevychovaný, že stejně jako kdysi ke své sestře, kdy mu to bylo tiše vlastními rodiči schvalováno. Kdyby to jimi schvalováno nebylo, tak by zasáhli. Všechno má své meze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.