Jaká bude cca výše alimentů

Od: Datum: 28.01.13 13:05 odpovědí: 9 změna: 29.01.13 09:09

Dobrý den.
Rozvádím se. S manželkou mám dvě děti - syna ( 2 roky ) a dceru ( 4 roky ). Chci se zeptat Vás a ze zkušeností - jaká bude cca výše stanovených alimentů soudem na syna?
Můj příjem je cca 32 000 hrubého. S manželkou jsem se chtěl dohodnout na alimentech, ona to chce soudně. Na dětech šetřit nechci, jen mám podezření a protože manželku znám, aby nepožadovala po soudu nějakou ,,pálku", kterou by pak používala i pro svojí potřebu a svoje rozhazování... Syna chci zabezpečit, to jo, ale nebudu sponzorovat bývalé manželky koníčky v rozhazování při kupování módy apod...
Máte zkušenosti?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.13 13:17
avatar

typická otázka rozvádějících se. odpovědět vám nemůže nikdo. to ví jen soudce...

já si tipnu cca 6.000,- Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 13:17
avatar

Z tohoto příjmu se dá očekávat 5 - 6 tis Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 13:32
avatar

Co to je příjem cca 32 tisíc hrubého? Takže něco si zatajíte, aby manželka nevěděla... Jako vaše žena si může zažádat i o daleko vyšší částku než je 5-6 tisíc a bude záležet na tom, jak se soudce vyspal, jestli jí to přiťukne, nebo ne. Přihlížet bude samozřejmě k jejím výdělečným možnostem, nákladům na bydlení, živobytí. Totéž bude sledovat u vás. Postup vaší ženy, že trvá na soudním stanovení alimentů, je správný. Není třeba v tom vidět nějaký její záměr nebo úmysl vás poškodit. Znáte to - co je psáno, to je dáno. A abyste si nemyslel, že jen do vás ryju, tak jedna rada. Před soudem moc nedávejte najevo, jak je vám nemilé, že byste musel platit tak moc. To soudci fakt nemají rádi. Anebo zatajování příjmů - to vyloženě nesnášejí. Dobré já dávat objektivní důvody, proč byste tak moc platit nemohl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.13 13:34
avatar

Dobrý den. Přiznám se, že Vašemu dotazu úplně nerozumím. Píšete, že máte s manželkou dvě děti a že na nich šetřit nechcete. A ptáte se na výši alimentů na syna, kterého chcete zabezpečit...A co ta dcera? Tu zabezpečí kdo? Tam Vás výše alimentů nezajímá?

doplněno 28.01.13 14:03:

Záleží na posouzení vícero věcí a rozhodnutí soudu. Jen z praxe uvedu nedávný příklad který soud vyměřil otci dětí z příjmu, který se shoduje cca s Vaším (samozřejmě jak jsem uvedla, záleží vždy na posouzení každého konkrétního případu) ale - na dvouleté dítě vyměřil soud alimenty 3.000,- Kč, na čtyřleté to byly 4.000,- Kč. Takže 7.000,- kč celkem. Ale určitě to nemusí být pravidlem u každého...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: venceslav
Datum: 28.01.13 13:42

Pardon, špatně jsem se vyjádřil. Pochopitelně na oba...

Od: krkovicka*
Datum: 28.01.13 14:24
Radím,lepší je to soudně.Protože jsou známý případy kdy (ex)manželka volá obden a žadoní o peníze a když se to sečte v globalu budete platit jak mourovaty.Na náklady pro dítě se musíte podílet oba i po rozvodu.Soud Vám může přiřknout alimenty na oba i 6000,- nebo taky o dva tisíce míň.Doporučuji dětem založit spoření.Protože tím budete mít jistotu že peníze v dospělosti jednou dostanou,narozdíl od toho aby je matka použila pouze pro sebe.Bude to i jistota k tomu aby matka po roce nezažádala o zvýšení.I to může,proto veškeré paragony od nákupu oblečení a dárků si uschovejte.Tím že kupujete nad rámec alimentu.Moje kamarádka zažila u soudu šok.Soudce se na ní obořil že když je zdrává a práce schopná tak ať si najde lépe placené zaměstnání a nežádá soud a býv.partnera o zvýšení alimentů.
doplněno 28.01.13 14:34: Taky soud přihlíží k tomu zda otec ještě nemá výdaje někde jinde.Třeba už platí alimenty na dítě z prvního manželství,nebo má novou partnerku s dítětem,je v invalidním důchodu apod.
doplněno 28.01.13 14:43: Lesi.Dostavám na malou 3.000 a to jsem žádála o 4.500,- Jenže se cukal.Dítě školou povinné a vzhledem k tomu že je schopny si vydělat i 40.000,- měsíčně tak je to směšné.Bohužel je OSVČ a v průměru to vycházelo na cca 10.000,-měsíčně(pouze přiznané).Alimenty mi neplatí včas a celý, ale po pulkach.V půlce měsíce něco a koncem měsíce zbytek.Takže sumasumárum je to akorát tak na obědy ve škole a boty.Plus minus nějaký ten kroužek.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 14:31

Šest tisíc mám na tři děti, přičemž manžel přiznal 8,5 čistého. Soudkyni se nelíbila ani výše mzdy, ani výše alimentů, ale nakonec je schválila, protože se manžel zavázal štědře platit i nad rámec výživného. Jinak výživné jsme měli dohodou a stejně se v tom šťourala jak sociálka, tak soud a hlavní slovo měl právě soud, který dal na doporučení sociálky.

Jinak založit dětem stavební spoření je fajn, ale nejdřív musí být výživné v takové výši, aby děti nestrádaly teď. Protože to, že "do budoucna" budou mít peníze soud zas až tak nezajímá, pokud je potřebují teď a nemají je. Ostatně, i tak nějak to je formulované v zákoně o rodině, pokud se nepletu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.13 13:50
avatar

Výše alimentů se dle tabulek Ministerstva spravedlnosti pohybuje od 9 % do 24 % příjmu rodiče, který má povinnost platit alimenty, který tedy s dítětem nežije. S rostoucím věkem dítěte se zvyšují i finanční nároky dítěte. Čím je dítě starší, tím vyšší alimenty. Jedná se však pouze o doporučení, konečné rozhodnutí je plně v kompetenci soudu. V konkrétních případech může být výše alimentů rozdílná. Především třeba v situaci, kdy rozvedený otec založil novou rodinu. Nebo v případech, kdy je nutné platit alimenty na dvě a více dětí. V těchto případech se nedají částky vždy jednoduše sečíst.
. Na dítě do 5 let jsou alimenty 9 % až 13 % příjmu.
. Na dítě ve věku 6 až 9 let jsou alimenty 11 % až 15 % příjmu.
. Na dítě ve věku 10 let až 14 let jsou alimenty 14 % až 18 % příjmu.
. Na dítě ve věku 15 let až 17 let jsou alimenty 17 % až 21 % příjmu.
. Na dítě starší 18 let jsou aliementy 20 % až 24 % příjmu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wogoos*
Datum: 29.01.13 09:09

To je typický názor většiny chlapů co nechtějí platit nic! Manželka si za vaše peníze bude těžko užívat. 1. Pokud chtěla mít děti u sebe, tak je miluje. 2. Pokud je miluje, tak jim dá maximum i kdyby měla chodit bosa a hladová. Takže pusťte z hlavy to, že si chce za vaše prachy užívat a plaťte jako správný otec kolik můžete a včas, Ocení to nejen bejvalka ale hlavně děti!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.