1xAlkohol vs jake je rizikove mnozstvi

Od: Datum: 14.09.12 18:07 odpovědí: 39 změna: 22.09.12 14:09

Dobrý den,kolik prosím stačí vypít takového špatného alkoholu,aby to bylo životu nebezpečné,koupily jsme dědovi k svátku vodku od firmy Drak v obchodě Norma,ale nemá kolek na víčku,máme se bát?*bum**stop*Neradi bychom dědu otrávily...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 14.09.12 18:10

Když máte rádi dědu a je to bez kolku tak raději vylít nebo dát na rozbor je to jistější

Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 14.09.12 18:12
avatar

Jo to se bojte. K otravě stačí 0.5 promile v krvi. To je tak 2dcl vodky. Raději to dejte policii a řeknětě odkut je ta flaška. M.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.09.12 18:13

Děda by to mohl pojmout jako pokus o urychlení dědického řízení :), doporučuju ponechat doma a na zimu nalít do nádrže u auta (pokud máte benzín), aspoň to nezamrzne. Rozhodně bych to v dnešní době nekonzumoval ani nechutnal. Oči a vnitřnosti máme jen jedny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skokycz*
Datum: 16.09.12 01:51

Nevím proč radíte takovou blbost.. nalít vodku do nádrže auta... takže i kdyby to byla půllitrovka tak je tam cca necelých 40 % alkoholu a 60% vody, takže při 0.5 l lahvi by jste doporučil nalít do tazatelovo nádrže 3 dcl vody? To raději ať si na pumpě koupí do auta metanol , např E85 kdy litr stojí 23,5 kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 14.09.12 18:36
avatar

Dobrý den, Jarmuli. To si děláte legraci? V dnešní době, kupovat někomu nekolkovanou lahev? Když to bylo v obchodě, dala bych láhev policii, ať se na ní podívá. Norma, je normální obchod, neměla by prodávat nekolkovaný alkohol.

Dědovi se omluvte a žádný alkohol, mu nedávejte. Nemá rás sladkosti, nějakou bonboniéru, nebo něco podobného mu koupit.

Láhev, když ne policie, tak vyhodit a nikdy už tam pití nekupovat! Dobrá rada. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 14.09.12 18:52

já jen žasnu, že teď lidé kupují a hlavně pijí tvrdý alkohol, když je s metylalkoholem taková aféra.

podle zpráv z médií je smrtelná dávka půl promile

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 14.09.12 19:02

To je ale hezkej dárek ... radím dědovi takový dárek nedávat ... mohl by si o tom myslet něco moc špatného pokud sleduje tršku TV a čte denní tisk ... Nechápu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 19:28
avatar

Jarmulino, okamžitě VYHODIT, nebo odnést k policajtům. Ale to je blbá rada. Já vím. Kupovat nekolkovaný alkohol je asi trestné. Já tohle nevím. Ale v každém případě vyhodit. Chudák děda. A ještě k jeho svátku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 14.09.12 19:43

Já kupuji dárky s předstihem a tohle bylo před měsícem než začal tento kolotoč s alkoholem.Člověka by nenapadlo,že v takovém prověřeném obchodě kupuje něco špatného...bylo to normálně v regále.Je to smutné,že kvůli penězům to došlo takhle daleko,kdyby se vše nezdražovalo =nepili byjsme a musím říci i nejedli byjsme takové sajrajty...Vydělává se na ceně životů-kam jsme to dopracovali...*zed*.Když se to naředí džusem a budu to pít jen já budu prosím další obět?

Od: k2
Datum: 14.09.12 19:54

kdyby se vše nezdražovalo =nepili byjsme a musím říci i nejedli byjsme takové sajrajty

pise nekdo, kdo si koupi chlast bez kolku a je mu ho lito vylit do hajzlu a misto toho to chce redit dzusem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 19:57
avatar

Levnější potraviny by byly kvalitnější? Hmm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 14.09.12 20:26

A kde berete jistotu, že ten alkohol je vadný? Kolek je jen nálepka, která se může odlepit. S ohledem na dnešní dobu bych také tu flašku vyhodil, případně ji předal PČR. Co s tím má ale společného zdražování, to opravdu nevím. Norma je snad nějaký second hnad na alkohol a potraviny? Tak proč tam nakupujete? Chleba a pečivo kupuji u spolehlivého pekaře, maso a uzeniny u spolehlivého řezníka, víno a slivovici si vozím už léta z jižní Moravy, ovoce a zeleninu kupuji na trhu od "dvorních" dodavatelů a jiný tvrdý alkohol kupuji jen výjimečně u nás u spolužačky v sámošce. Proč pijete a jíte sajrajty, tak to je mi záhadou.

Džus vám nepomůže. Pokud vám je líto těch pár destikorun, tak na jednu štamprličku "špatného" alkoholu, vypijte aspoň pět štaprliček kvalitního alkoholu. Tak by se mohl případný metanol aspoň trošku odbourat a třeba neumřete a budete je trochu méně vidět. Opakuji já bychto vylil do WC.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 21:04
avatar

Jarmulino, chápu. Kdo by odolal zaplatit méně peněz. Ale fakt to vyhoďte a gratulujte si, že jste kupovala s předstihem a že jste to dědovi nedali ihned anebo to nevypili sami. Všechno zlé, je pro něco dobré. Tak to berte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 15.09.12 08:57
avatar

Jarmulíno, napište mi Vaší adresu, já Vám těch 80,- Kč pošlu, aby jste láhev mohla vyhodit.

Chcete si zničit zdraví, jen pro 80,- Kč? Džus si dejte samostaně. *cert*

doplněno 15.09.12 09:03:

Když nakupuji v Normě, - kamený obchod, tak nejsem povinnen kontrolovat, zda alkohol má, nebo nemá kolek. Je to obchod a má mít vše v pořádku. Je -li ta láhev alkoholu špatná, je bez kolku, což je divné,.tak by policie se na obchod měla podívat, kde se tam vzala. "Když láhev dáte na policii, možná zabráníte další distribuci a šíření smrtícího alkoholu."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 15.09.12 11:21

Když nakupuji v Normě, - kamený obchod, tak nejsem povinnen kontrolovat, zda alkohol má, nebo nemá kolek. Je to obchod a má mít vše v pořádku.

To je opravdu uzasny lidovy moudro, pak se vsichni divi, ze lidi slepnou a nadavaji, ze zerou nekvalitni potraviny. Proc kontrolovat dobu trvanlivosti, slozeni nebo kolek (velice slozita kontrola jestli je vicko prelepeny kolkem), to je lepsi koupit nekolkovanej chlast a prosly jidlo a pak nadavat na internetu na pomery a chtit na vse zakon, vyhlasku ci vladni narizeni...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 08:32
avatar

Ano. Já jsem o tom četla docela dlouhou zprávu. Pokud je to ten pančovaný, tak je to smrtelné. Ten metylalkohohol, nebo jak se to jmenuje, se v těle rozkládá a přeměňuje v jed, který zasahuje postupně všechny orgány v těle a následuje smrt. Psali tam, že že ti tři, co si nakonec zachránili život, toho moc nevypili a odešli jinam do nějaké hospody, kde pili už čistý alkohol a to je zachránilo. Ne proto, že by toho vypili málo, ale proto, že se opili normálním alkoholem a ten vlastně působil jako protijed. Ta lékařka tam psala, že oni právě léčí tím, do pacientům uměle vpravují do krve alkohol. Pokud jde o lehčí otravu, a dotyčného přivezou včas, tak ho zachrání. Jinak ne.

Rozhodně nemíchat s džusem, otrava se sice neobjeví hned, ale postupně Vám bude působit v těle a až budete mít příznaky otravy, tak už vás nezachrání nikdo a nic. Prostě pokud si nejste jista, vyhoďte to. Přece se kvůli pár korunám nepřipravíte o život.

Píši to tady neodborně, nejsem lékař, ale na Vašem místě, kdybych váhala, tak bych si vyťukala na internetu příznaky a důsledky otravy metylakoholem. A až si to přečtete, tak pochopíte o čem mluvím. Snad jste to ještě nepila. Ty příznaky jsou podobné jako otrava muchomůrkou zelenou. To také hned nepoznáte, ale když se otrava projeví je pozdě, už jsou nenávratně napadeny orgány. Smrt pak přichází velice rychle, prostě se vevnitř rozložíte. Hrůza, NEPÍT!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 10:27
avatar

Tak nepijte, to je jednoduché. Pokud chci někoho obdarovat, daruji kvalitní alkohol nebo víno, ne žádný drek.

A pokud uvažujeme, že zrovna Vaše láhev může být smrtící, a Vy se ptáte na její zředění džusem, tak se asi moc ráda nemáte, nebo si z nás děláte legraci. To snad ani rozumně uvažujícího člověka nenapadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 12:54
avatar
Jarmulina je jak malé dítě. Tak už ji nechte, ať se napije, když má ráda ruskou ruletu.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 14.09.12 20:18

Udávat se nemá. Ale v okamžiku kdy jde o život, tak radím odnést na policii a prásknout nekolkovanou láhev. Třeba pomůžete najít zdroj metylu. Ona to už není sranda. Nemyslím si, že by se na Vás zlobili. Tak neváhejte a na nic nečekejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.09.12 21:16

Udávat je vskutku škaredé, ale oznámit ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 15.09.12 07:52

Já se divím že vůbec uvažujete o tom ředit to s džusem!Já chápu že škoda penez ale copak vám ta cena flašky stojí za to abyste přišli o zrak?Vylijte to a nepijte!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.12 09:08
avatar

Pokud máte auto, je to výborná nemrznoucí směs do ostřikovače. Sám jsem takhle likvidoval před časem podezřelou meruňkovici.

doplněno 15.09.12 17:10:

Poškození auta bych se nebál. Metanol se do nemrznoucích směsí na okna často používá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 15.09.12 14:26

Výborný nápad!Zkusím to na tom autě co to s ním udělá!Dneska šetříme všichni...a dobrá rada nad zlato!

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 15.09.12 14:39

Jenom pozor, kdyby to byl metanol, aby vám nerozežral půlku auta. Metanol je mimo jiné i rozpouštědlo a co rozpouští by bylo dobré se zeptat nějakého chemika. Ono by vám to legrační šetření mohlo udělat kromě pití a jídla sajrajt i z auta.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 12:13
avatar
To myslíte vážně nebo ze srandy?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 12:15
avatar

Vodku použij při úklidu a dědovi kup TOHLE. Určitě to ocení víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 15.09.12 14:35

Možná použít jako desinfekci na rány co myslíte?Říkali v televizi když si dáme 1 panák pančovaného alkoholu a zapijeme kvalitou nic nám nebude...*vtip**blee*

Datum: 15.09.12 14:51
avatar

Než byste přišla o cosi mimořádně pochybného a nebezpečného v ceně ubohých 80 Kč, začnete uvažovat o zapíjení kvalitním alkoholem.

Tak tomuhle říkám dokonalá ukázka rčení "nechat si pro pětník vrtat koleno".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmilina
Datum: 15.09.12 16:06

Ano dřív to bylo pro korunu dneska je to už pro pětník*smich*

 
Od: daniell*
Datum: 15.09.12 14:45
není důležité kolik vás zabije a jak málo stačí aby ste si poškodily zdravý stačí trocha a mužete přijít o zrak a další.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maybe87
Datum: 15.09.12 16:32

Teda nevím, kolik taková vodka Drak stojí, ale pochybuji, že to bude dražší než třeba Finlandia, které se pohybuje do 300,- velká láhev. Dědečkovo zdraví by mi rozhodně bylo dražší, než ony 300,- a flaška by letěla do koše popř. tedy na policii. Zkuste ji dát dědovi se slovy "víc než panáka si nedávej, možná je to "ta špatná." A nebo přidejte bílou hůlku :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 16:37
avatar

Tady máš aktuální cenu. Není nad správné načasování.

http://www.akcniletaky.com/le…y-nejen-potravin-4843strana4/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 15.09.12 17:53

Kde prosím dělají ty rozbory podezřelého pití?

Datum: 15.09.12 18:01
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 20.09.12 17:38

Chtěla jsem se zeptat zda je nějak ochráněno zdraví bezdomovců jelikož ted jsou plné kontejnéry alkoholu a většinou se takový lidé ani nedívají na televizi?

 

Od: narf
Datum: 21.09.12 10:11

Čistého alkoholu z čistého methanolu 1 frťan, různě koncentrované směsi potom jak kdo.. - Jak ochránit dědu a netratit (?):;)

Co nejvíc "pod 20%".

K jeho jedné lahvi vodky s nejistým obsahem musíte dokoupit 2 lahve (nebo raději 3) zaručeně nezávadné vodky a vše smíchat. Pokud není pijan, který vypije 1l alkoholu denně, neotráví se. I kdyby v té první lahvi methanol byl, tak 1). zředí se obsah 3x (min.), 2). ethanol z obou dalších lahví by pak stačil methanol z metabolizmu "vytěsnit". Proti míchání nasadit "Míchání". Toto se snaží počítat i s tím, že by ve vodce bez kolku byl čistý methanol, čili zaručeně oslepující a po víc než 1 frťanu i smrtící obsah. Prostě co nejvíc "pod 20%", když je to tedy z Normy a obsah bude s velkou pravděpodobností v normě..

Samozřejmě je lépe dát rozebrat tu první vodku nebo vylít, ušetří se ten stres a čas obav o dědovo zdraví. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.12 11:14
avatar

*sok*To myslíte vážně? Vaše rada mi přijde tak trochu jako ruská ruleta. Asi bych se jí řídil v případě, že už jsem podezřelou vodku vypil a chtěl bych riziko otravy co nevíce snížit. Ale jako prevence? To snad ne!

Rozbor bych si nechal dělat, kdybych toho měl řekněme pár desítek lahví. Kvůli 2 flaškám určitě ne. Blíží se zima a v ostřikovači v autě to nadělá ještě bezpečnou a dobrou službu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmulina
Datum: 22.09.12 12:35

Kterej alkohol je ted jistota nedá se věřit ani okolkovaným,ja to vidím lejt do těch aut,budu zvědavá v zimě...:-P

Datum: 22.09.12 14:09
avatar

Abychom měli jistotu,že se lahví alkoholu neotrávíme,stačí obsah nalít do ploché nádoby ,která se ponoří do vodní lázně,zahřáté na 70 st C.(kontrolujeme teploměrem přímo v alkoholu.)Obsah by měl za hodinu veškerý metylalkohol,pokud v něm nělaký byl,vydestilovat.Zbude čistý etylalkohol s vodou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.