Sociální a zdravotní

Od: Datum: 28.01.13 10:23 odpovědí: 2 změna: 28.01.13 12:28

Dobrý den, prosím o radu.

Od září pracuji na částečný úvazek, ale ještě studuji. Neplatím žádné daně, z platu je mi strhávána záloha na sociální a zdravotní (cca tisícovka měsíčně). Pokud ale vím, tak studentům platí pojištění stát. Je tedy tato záloha vratná a musím si o ni sama požádat?

Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.13 10:51
avatar

S výjimkou DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně a DPČ s odměnou do 2.500 Kč měsíčně se sociální a zdravotní pojištění odvádí.

Studenti nejsou výjimkou. Ale protože za studenty hradí zdravotní pojištění (sociální nikoliv!), nedopočítává zaměstnavatel v případě nižšího výdělku (nižší odměny) zdravotní pojištění do minima (zdravotní pojištění se odvádí jenom ve výši odpovídající příjmu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 28.01.13 12:28

Zaměstnavatel postupuje správně. Výši zdravotního a sociálního pojistného vám jako "státnímu pojištěnci" zaměstnavatel počítá z dosaženého příjmu, nikoliv z minimálního vyměřovacího základu.

Nejedná se o zálohu, ale povinné pojistné, nic se vám vracet nebude.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.