Z OSVČ na HPP

Od: Datum: 13.09.12 22:21 odpovědí: 4 změna: 14.09.12 09:33

Dobrý večer,

od začátku roku jsem podnikal (OSVČ) a nyní jsem dostal nabídku na práci na HPP, kterou jsem přijal. Chtěl bych se zeptat, jak to bude ohledně daní a slev na dani. U nového zaměstnavetele mám podepsat prohlášení poplatníka nebo nemusím? Poté až budu podávat daňové přiznání zaplatím pouze daň, kdy jsem byl OSVČ?

Snad je to srozumitelné.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: prostejovhana*
Datum: 13.09.12 23:15

Ano, u nového zaměstnavatele podepište prohlášení poplatníka, až po ukončení roku nesmíte u nich požádat o roční zúčstování daně, protože musíte podat daňové přiznání za OSVČ. zaměstnavatel Vám vystaví potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti za rok 2012 Ještě Vám chci připomenout, že na sociálce a zdravce musíte nahlásit z hlavní činnosti na vedlejší činnost, pokud budete pokračovat i v ponikání.Pokud ještě budete chtít něco poradit, napište.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.09.12 01:19
avatar

Jenom doplním, že zdravotní a sociální pojištění odvádějí i OSVČ vedlejší. A pozor na obor působnosti zaměstnavatele. Je-li stejný jako vaše činnost, musíte si vyžádat písemný souhlas zaměstnavatele nebo podnikání přerušit ev. ukončit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 14.09.12 07:53

Dobrý den.

Jen doplním. Daňové prohlášení si můžete podepsat, ale nemusíte. Povinnost to není. V každém případě je ale pro Vás výhodnější prohlášení podepsat. Daňové přiznání podáváte za rok 2012 sám na Finančním úřadě. Zdaníte tak Vaše příjmy z podnikání + příjmy ze zaměstnání. Jak říká rádkyně nahoře, mzdová pčetní Vám vystaví potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2012.

doplněno 14.09.12 07:54:

oprava: účetní

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.09.12 09:33

Tak vlastně už vše k dotazu bylo řečeno, jen bych poradil, protože jsem v takové situaci před pár lety byl taky. Poku s podnikáním končíš a nebudeš ho vykonávat ani jako VPP, tak doporučuju pozastavit všechny živnostňáky, jinak musíš každý rok lítat na berňák a sociálku s místopřísežným prohlášením, že sis na živnosti vydělal 0,-Kč. Je to kapku otravný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.