Z OSVČ na HPP

Od: Datum: 13.09.12 22:21 odpovědí: 4 změna: 14.09.12 09:33

Dobrý večer,

od začátku roku jsem podnikal (OSVČ) a nyní jsem dostal nabídku na práci na HPP, kterou jsem přijal. Chtěl bych se zeptat, jak to bude ohledně daní a slev na dani. U nového zaměstnavetele mám podepsat prohlášení poplatníka nebo nemusím? Poté až budu podávat daňové přiznání zaplatím pouze daň, kdy jsem byl OSVČ?

Snad je to srozumitelné.

Děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: prostejovhana*
Datum: 13.09.12 23:15

Ano, u nového zaměstnavatele podepište prohlášení poplatníka, až po ukončení roku nesmíte u nich požádat o roční zúčstování daně, protože musíte podat daňové přiznání za OSVČ. zaměstnavatel Vám vystaví potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti za rok 2012 Ještě Vám chci připomenout, že na sociálce a zdravce musíte nahlásit z hlavní činnosti na vedlejší činnost, pokud budete pokračovat i v ponikání.Pokud ještě budete chtít něco poradit, napište.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.09.12 01:19

Jenom doplním, že zdravotní a sociální pojištění odvádějí i OSVČ vedlejší. A pozor na obor působnosti zaměstnavatele. Je-li stejný jako vaše činnost, musíte si vyžádat písemný souhlas zaměstnavatele nebo podnikání přerušit ev. ukončit.

Od: ron*
Datum: 14.09.12 07:53

Dobrý den.

Jen doplním. Daňové prohlášení si můžete podepsat, ale nemusíte. Povinnost to není. V každém případě je ale pro Vás výhodnější prohlášení podepsat. Daňové přiznání podáváte za rok 2012 sám na Finančním úřadě. Zdaníte tak Vaše příjmy z podnikání + příjmy ze zaměstnání. Jak říká rádkyně nahoře, mzdová pčetní Vám vystaví potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2012.

doplněno 14.09.12 07:54:

oprava: účetní

Od: ladaadal*
Datum: 14.09.12 09:33

Tak vlastně už vše k dotazu bylo řečeno, jen bych poradil, protože jsem v takové situaci před pár lety byl taky. Poku s podnikáním končíš a nebudeš ho vykonávat ani jako VPP, tak doporučuju pozastavit všechny živnostňáky, jinak musíš každý rok lítat na berňák a sociálku s místopřísežným prohlášením, že sis na živnosti vydělal 0,-Kč. Je to kapku otravný.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.