Opatrovník je laxní vůči majetku opatrovaného

Od: Datum: 13.09.12 12:28 odpovědí: 3 změna: 13.09.12 21:43

Má psychicky nemocná mamka žije v domě, který je v havarijním stavu a opustí jej jen přes svou mrtvolu. Dům z 60% patří jí, mě 10%, což může být tak 100tisíc, což pro mě je hodně. Můj podíl je za současné situace prodejný leda "zadarmo". Opatrovníci městského magistrátu, kteří by majetek mamky neměli vystavovat riziku se k domu staví laxně, sice pozvali statika, něco se podepřelo. Brzy dostaneme od stav.úřadu další příkaz na další opravy, ale když se stane větší havárie, malý důchod mé mamky jež spravuje opatrovník nebudou stačit na zaplacení a dostane se do exekuce. Dům bude chátrat i ty roky, co jej soud uvolní k prodeji, navíc je vhodný leda ke zbourání. Když na někoho spadne taška apod., tak co? Trestně právní zodpovědnost mám stejnou jako opatrovníci, finanční odpovědnost za stav domu mám 10%. Dům je nepojistitelný a když díky děravému komínu chytne i dřevostavba za 5milionů pár metrů od něj, mohu se jít oběsit...

Pochopili jsme, že opatrovníkům není radno moc věřit, chtějí hlavně klid a zřejmě se drží nerealistického optimismu. Nejde přece o JEJICH prachy, co zbytečně utápíme v rozpadající se barabizně. Sami žijeme od výplaty k výplatě. Na koho se obrátit se stížností? Přímo na soud dát nějakou stížnost nebo co- je to zdarma?

Taky se divím, že sociálka nechá 65letou paní žít v takových podmínkách skoro jak bezdomovec. Bez vody, koupelny, WC, na betoně s opadanou vnitřní omítkou atd. Sociálka je jedna ruka s opatrovníkami :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.12 12:47
avatar

Dobrý den. Ano, stížnost podat k soudu, kde je nutno uvést důvody neplnění povinnosti opatrovníka a požádat o přezkoumání, popř. navrhnout soudu určení nového opatrovníka. Toto je zdarma.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 13.09.12 12:48

"Já, jako vlastní syn se divím, že sociálka nechá 65letou paní žít v takových podmínkách jak bezdomovec". Opravdu vám nerozumím. Vždyť to je vaše matka a vaší povinností je se o ni postarat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nyck
Datum: 13.09.12 21:43

Jak byste se staral o člověka, který vypadá jako bezdomovec- koupel, hřeben, nůžky neviděl 20 let, doktora 40 let. Bydlí jako bezdomovec a když chcete na něj sáhnout nebo uklidit odpadky a smetiště všude okolo, křičí na vás, že máte strach o svůj život? Řve a rve se s vámi o shnilou hadru, co před 30lety byla svetrem. Tak hnusné věci nenajdete ani v mé popeplnici.:( Chápu, že máte své představy, někdy je lepší se optat blíže a v lidech se snažit vidět dobré motivy. Jak jsem již psala, když jsme chtěli mamku dát do pěkného bydlení (domku), chodila po ulicích, kopala do všeho možného a řvala na celé kolo,. že ji vraždí apod.(volali nám to lidé, co ji viděli). JE blázen, chybu nehledejte bohužel u nás. Je to 40let neléčený schizofrenik s těžkým psychickým defektem. Psychiatr nám doporučil ji okamžitě nechat odvést do blázince, za svou působnost nikdy nic takového prý neviděl- neměli jsme na to ale sílu. Právě pro nemožnost cokoliv s mamkou udělat, odevzdali jsme ji opatrovníkům.

Jinak dle zákona platí vyživovací povinnost dospělého dítěte vůči rodičům, která se ovšem nemusí uplatnit v případě, kdy rodič(e) dítěti připravili drsné dětství. Což byl náš případ.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.