Čerpání stavebního spoření

Od: Datum: 13.09.12 10:59 odpovědí: 16 změna: 13.09.12 17:26

Dobrý den, chci se zeptat ohledně čerpání naspořených peněz ze stavebního spoření. Potřebuji na rekonstrukci části RD topení cca 65000. Mám stavební spoření cca 5 let s cílovou částkou 300 000, naspořeno mám 190 000. Je možné nějakým způsobem odčerpat těch 65 000 tak abych pokračoval ve spoření. Nebo bych musel spoření zrušit vybrat peníze a založit úplně nové, ale to bych přišel o příspěvek a do budoucna horší podmínky úvěru.

Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.12 11:03

nelze vybrat část peněz a dál spořit.

Od: flip
Datum: 13.09.12 11:11

Poptejte se u své spořitelny po překlenovacím úvěru - není to sice přímo použití už vámi naspořených peněz, příspěvky platíte dál, ale zároveň je vám poskytnut úvěr z těchto peněz. Mělo by to být nejideálnější řešení vaší situace - tento úvěr vychází z úvěrů většinou nejlevněji.

Datum: 13.09.12 11:41

flip? Víte, kdy spořitelna dává překlenovací úvěr? Mluvíte tady trošku z cesty. *zed*Dotyčný má požadavek na úvěr nižší, než naspořenou částku, takže NEMUŽE dostat překlenovací úvěr. A překlenovací úvěr že vychází nejlevněji? *ee* To Vám řekl kdo?

Od: flip
Datum: 13.09.12 12:10

Nemyslím že bych mluvila z cesty... Překlenovací úvěr může spořitelna poskytnout před nárokem na poskytnutí řádného - který poskytují při naspoření určitého % z cílové částky. Může být poskytnut dokonce už zároveň při sjednání stavebního spoření.

Datum: 13.09.12 11:52

Nyní sem něco podobného řešil.Takto maji zařizene v Modre pyramidě,tak nevim jestli je to u vsem sporitelen stejne.

Takže dle mne musíte zajíd do stavebka a požádat o ůvěr ze stavebního spořeni ve vašem připadě to bude 300 000kč na vaší smlouvu,vaše smlouva se tímto ukonči.Peníze lze samozřejmě vybrat pouze vami naspořene a ukončit spoření,ale přijdete o všechny podpory.Proto ten ůvěr.

Poté dostanete na váš ůčet vyplatu 300 000kč.Vznikne smlouva o uvěru a tedy i informace splátkach.Musíte ovšem všechna vaše naspořene penize investovat a doložit spořitelne faktury o práci ne pouze těch 65 000kč,tedy 190 000kč.Zbytek peněz do 300 000kč můžete spořitelně bez problemu vratita to zdarma bez poplatku.No a pokud budete chtít tak si založite nove spořeni.

V opačném připadě musite čekat až do konce vaše smlouvy.

doplněno 13.09.12 11:56:

Takže e pouze 65 000kč nelze odčerpat a pkračovat dale ve spoření.

Datum: 13.09.12 12:19

Lidi, co to tady blábolíte *zed*. Proč by měl přijít o podpory? To záleží na tom, jak dlouho spoří. Proč by si žádal o úvěr na 300.000,- Kč? on potřebuje 65.000,- Kč! jestliže má na účtu naspořeno více, nevyřeší to žádným úvěrem. Musí si peníze vybrat a případně založit nové spoření s horšími podmínkami.

kejmilos: Víte něco o tom, že cílová částka je pouze jakási informativní částka. Že ji můžete snížit? Dělá se to právě v některých případech, kdy člověk chce získat úvěr. Vy tady člověku, který má požadovanou částku naspořenou radíte, aby si vzal úvěr? A platil úroky z finanční částky, kterou vlastně nepotřebuje? *zed* jestli Vám tohle někdo provedl ve spořitelně, tak ho zastřelte *bum*, protože na Vás akorát vydělal peníze za sepsání smlouvy o úvěru a spořitelně vydělal peníze z úroků. No a Vy jste prodělal balík! Ach jo, lidi. Myslete trošku *ee*

Datum: 13.09.12 12:29

pro sebod...

Važeny prosim abyste četl opravu pozorně a pochopite,že nikomu nic naradím,jen konstatuju jak to probíhalo u mě.Píši o me zkušenosti,poku je to jinak to opravdu nevím.Tož vše...

Datum: 13.09.12 14:21

kejmilos. Cituji Vás . Takže dle mne musíte zajít... Jestli takto konstatujete, jak to bylo u Vás, tak se omlouvám.*haha* Já to pochopila tak, že blbě radíte *smich*.

Datum: 13.09.12 11:56

Dle mého si můžete vzít řádný úvěr ze stavebního spoření.
Řádný úvěr ze stavebního spoření můžete čerpat ve chvíli, kdy vaše smlouva na stavební spoření trvá minimálně 24 měsíců a máte v rámci svého stavebního spoření naspořeno alespoň 30 _ 50% cílové částky, na kterou jste uzavřeli smlouvu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.09.12 14:33

A co dojít do vaší stavební spořitelny a domluvit se s nima.

Sebod Rozčilujete se pěkně, ale někdy jste mimo mísu. Stavebko se teď uzavírá na min. 6 let, takže po 5 letech, když jej zruší přijde o státní podporu z důvodu předčasného ukončení.

Datum: 13.09.12 15:14

pckop. Ale já netvrdím opak, než Vy. Ale my tady nevíme, jak má tazatel dlouho SS založeno. cca 5 let? Ze zkušenosti s jednáním s klienty vím, že toto mohou být necelé čtyři roky, ale také 5 let a 11 měsíců.

A že se rozčiluji? Jistěže. Protože radit někomu, aby se řídil cílovou částkou, tak to je hloupost *zed*

Od: jarod*
Datum: 13.09.12 15:38

Snad to nějak pomůže. Měl jsem stavební spoření u Lišky, 6let tuším. O cílové částce atd si nejsem momentálně vůbec jistý, mám za to, že 500tisíc kč. Měl jsem tam 150tisíc. Potřeboval jsem peníze, zašel na pobočku a řekl, že potřebuji peníze, ale že to nechci celé rušit. Zrušit celé by byla lhůta 3měsíce a to jsem nemohl čekat. Tak mi dala možnost stavebko ponechat a nechat na něm 50tisíc a zbytek mi přišel na účet za cca 3týdny.
Později jsem to udělal stejnym způsobem a nechal na účtě 10tisíc, 40tisíc přišlo na účet během 3.týdnů. Nakonec jsem stavebko zrušil celé a počkal si 3měsíce na posledních 10tisíc.
Z toho mě napadá, že tazatel má možnost nechat na účtě 50tisíc /jestli to jde víc, nevim, asi ano/, vzít těch 140tisíc, použít těch 65tisíc a ten zbytek tam zase vložit. Využije svých 65tisíc a stavebko se ponechá. Pokud to jde i u jiných pojišťoven, nevím, toto je moje zkušenost s Liškou. :)

Od: pepr®
Datum: 13.09.12 16:10

Častečný výběr není možný. Jedině ukončit smlouvu. A předčasné ukončení je sankcionováno. + vrátit státní přišpěvky Všechny!

Viz http://finance.idnes.cz/lze-v…spx?c=A120203_143004_spor_bab

Nebo tady http://www.finance.cz/zpravy/…ebniho-sporeni-jak-moc-boli-/

Datum: 13.09.12 17:05

Tak jsem si to našel, cílová částka byla 300tisíc na 5let /"stará smlouva"/. Stavebko fungovalo 9let a naspořilo se 150tisíc, chcete mi tedy říct, že když jsem vybral těch 100tisíc Kč, tak mi vzaly příspěvek od státu za všech 9let? Peněz jsem dostal tolik kolik jsem měl naspořeno. Zaplatil jsem sice nějakou částku, protože jsem potřeboval peníze, ale asi cca 2000Kč, víc to nebylo.

Od: pepr®
Datum: 13.09.12 17:15

Čtěte prosím pečlivěji. Psal jsem o předčasném ukončení. Standartního ukončení stavebka (po 5-ti případně 6-ti letech u nových smluv) se to samozřejmě netýká. Tam je možná klasická výpověd a peníze po třech měsících, případně peníze ihned za poplatek. (váš případ?)

Datum: 13.09.12 17:26

Po přečtení Vašich odkazů jsem si uvědomil, že tam hraje roli kdy bylo stavební spoření založeno. Jelikož jsem ho měl 9let, tak jsem toto řešit nemusel. Teď platí už jiná pravidla, tak se omlouvám za mlžení, jsem chtěl poukázat na to, jak jsem to měl já, je to půl roku stará zkušenost. Ano, dostal jsem peníze během 3.týdnů za poplatek, po měsíci jsem udělal to samé až následně stavební spoření úplně zrušil. /teď bych si dal facku/

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.