Mamka nedodržela slib

Od: Datum: 12.09.12 21:01 odpovědí: 12 změna: 13.09.12 20:08

Zdravím.

Ještě o prádninách, když bylo světlo asi do devíti, dávali od půj desáté film v letním kině. Já jsem na něch chtěla jít a mamka řekla, že když, tak buď s ní anebo s partou. Samozřejmě jsem si vybrala možnost za bé. Takže jsem se domluvila s kamarádkou, že uděláme takové "dvojrande". Můj kluk bydlí v naší ulici, dovedli by jsme se navzájem domů, to by bylo ideální.. Den před filmem mi mamka prohlásila, že si to rozmyslela, že nikam nejdu. Přitom jsem nic neprovedla, celej tejden jsem měla uklizenej pokoj a pomáhala doma, peníze na lístek jsem měla svoje! A ona mi slíbila, že tam můžu jít..

Je tohle normální?

berušanda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.12 21:05
avatar

Ano, je. Sice je špatné, že ti dala slovo a pak ho porušila, nicméně nevíme, proč to udělala. Mohla jsi udělat něco, čím jsi to zapříčinila, i když tvrdíš opak, nebo se o tebe máma třeba bojí. Jaký ti řekla důvod? Mluvila jsi s ní o tom?

Jistě, je to nefér, o tom žádná. Ale nenormální to není, rodiče to občas dělají. Ruku na srdce, dodržela jsi vždy vše, co jsi slíbila?;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: itan71*
Datum: 12.09.12 21:06

Kolik Ti je let

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 12.09.12 21:06

Ahoj.

No pokud jsi to napsala přesně a něco nezamlčela ;) , tak potom mi to přijde trochu zvláštní. Opravdu Ti k tomu mamka neřekla něco dalšího? Jenom to, že si to rozmyslela? To se mi, popravdě, nechce moc věřit...

A kolik Ti je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 12.09.12 21:07

Tři odpovědi naráz? To je skoro jako výhra v loterii :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 12.09.12 21:10

Ahoj.

A myslela maminka tou zmiňovanou partou to "dvourande"? Možná to se ji nelíbí, trochu to mění situaci. Na maminku se nezlob, má o tebe strach, my maminky už takové jsme. Určitě se Ti stalo, že i Ty sis něco rozmylela, změnila názor. A to se stalo Tvé mamince. Není to úplně správné, ale chápu to. A Ty to také pochop a toleruj. A pokud ten film chceš hodně vidět, jdi na něj s mámou, jak Ti původně navrhovala. Pokud s ní ale jít nechceš, pak nejde o film, ale o to dvourande a maminka to ví, viď?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.12 22:14
avatar

Já s maminkou souhlasím. Dala na výběr jít s ní nebo s parteou, ale ty sis vybrala dvourande? což je něco jiného. Tím, kdo nedordžel slovo, není maminka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 12.09.12 22:22
avatar

Dobrý večer, Berusando. Nějak z toho cítím, že Váš věk, není ještě, na povolené večerní rande. *cert* Večer bylo ještě světlo do devíti. Maminky, mají takový zvláštní radar, který je upozorní, že jejich potomek, se je snaží opít rohlíkem a domnívá se, že mamka je hloupá a nepozná, že to není parta, kde je více holek a kluků, ale jen dvě holky a dva kluky. *nevi* Rodiče nemají moc prostředků, jak Vás přesvědčit, že Vám něco hrozí a jak tomu předcházet. *stop* Je škoda, že jste si nevybrala maminku, jako doprovod a partu k tomu, možná, že maminka by nebyla proti tomu a báječně jste se mohli všechny bavit. *mala* Příště by mamka už měla jistotu, že ví, s kým jdete a pustila by Vás. *andel* Maminku chápu, mít dceru ve Vašem věku, také mám strach. *srdce* Jen můj názor.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 13.09.12 00:06
avatar

Viky, lépe bych to nenapsal! *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.09.12 07:55
avatar

Ahoj, Berčo, nevím, kolik Ti je let, proto nemohu udělat závěry. Ale pokud jsi takové živější, veselejší povahy, jsi ráda ve společnosti chlapců a dokonce máš chlapce, nedivím se, že mamka najednou své rozhodnutí změnila. To víš, bojí se o Tebe a to poznáš teprve tehdy, až i Ty sama budeš mít jednou také doma takové "žihadlo".

Měla Ti raději na rovinu navrhnout jedinou možnost, a to, že půjdete do toho kina spolu. Pokud bys nesouhlasila, Tvoje věc, nepůjde se nikam. Přesto se na ni nezlob, asi o tom přemýšlela a dodatečně změnila svůj názor, i když se Ti to příliš nelíbí.

Příklad: letos jsme byli s dědou na Sázavě. S námi vnoučata: 11 letá vnučka, 13 letý vnuk. Našli si tam kamarády, byli vulgární, jako když vyliješ latrínu. Pak se domluvili stylem "o nás bez nás" , vnoučata přišla, ať jim dáme peníze, že večer půjdou s těmi kamarády do hospody na limču. Šlo se dost daleko, přes koleje a navíc, proč by děti měly v noci vymetat hospodu? Odmítla jsem. Nikdy nevíš, co se může stát. Řekla jsem, že když jim to mamka doma dovolí a pustí je, je to její věc. Tady za ně zodpovídám já. Nafoukli se jako holubi a začali držkovat. Šli jsme se pak večer s dědou projít pod skalami, přidali se sice znuděně, ale debata nic moc. Pořád cítili to příkoří.

Víš, rodiče i prarodiče mají o tu svou drobotinu strach. To jednou sama poznáš. Tak se mamce nediv a odpusť jí. Jediné, co trochu spletla, bylo to, že Ti měla navrhnout jen tu návštěvu kina s ní. Jinak tě má jistě moc ráda a bojí se o tebe. Měj ji za to také ráda, buď šťastná, dokud ji máš a dokud se o Tebe bojí. Když člověk přijde o rodiče, teprve pak pozná, co ztratil. ˇJaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: berusanda
Datum: 13.09.12 19:49

je mi 14 let. Mamka řekla: Prostě nejdeš. a hotovo. Když se jí zeptá proč, řekne, že prostě NE.

Od: itan71*
Datum: 13.09.12 20:07

No jo teprve 14let puberťácké léta(všichni jsou zlí nic mi nedovolí já nic nesmím atd.) tak to se nedivím já plně souhlasím s tvoji mamkou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 13.09.12 20:08
to se holt někdy stává prostě si to "rozmyslela" asi má o tebe strach
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.