SP a ZP mimo EU

Od: Datum: 12.09.12 18:37 odpovědí: 2 změna: 13.09.12 15:20

Zdravím, měl bych 4 dotazy.
1) Člověk žijící v ČR má nabídku jet pracovat do zahraničí MIMO EU /kypr/ na dobu 3roky. Jak je to potom s vyplácenim podpory v nezaměstnanosti, placení SP, ZP a v důchodu? Bude se mi počítat odpracovaná doba stejně jako když bych tu dobu pracoval v evropské unii? Hraje tam roli trvalé bydliště a to, že to je imo EU mám za to, ale nejsem si teď jistý.
2) Jako student s živnostenskym oprávněním musim odvádět SP a ZP když mám živnost jako vedlejší činnost? Platí SP a ZP za mě stát když jsem student a já akorád zaplatim ještě daň z příjmů?
- kupuji auta za účelem dalšího prodeje.
3) Kolik je přesně tedy daň z příjmů? ..je pro všechna odvětví stejná?
4) Teoreticky. Jak by zjistil finanční úřad, že se obohacuji kupováním aut za účelem dalšího prodeje? Když nebereme v potaz, že mě někdo nahlásí. /neplatil bych daň z příjmů/. Jediné co by to dokazovalo a je papírově podložené je záznam v TP a v registru při tzv. polopřevodu, jiný způsob krom udání mě nenapadá jak by se na to přišlo. Že se to nesmí a pro stát je to špatně si vědom jsem.

Děkuji za odpovědi ..Jarod


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarod*
Datum: 12.09.12 20:06

Nejspíš jsem to dal do špatné sekce, tak prosím kdyžtak o přesun pokud to jde.

Od: jarod*
Datum: 13.09.12 15:20

Zdravím, prosím poraďtě. Věřim, že to je málo viditelné kvůli špatné sekci, prosím přesunout do financí nebo jiné tomu určeného tématu. Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.