1xPřeplatek zdravotního pojištění (zahraničí)

Od: Datum: 28.01.13 09:57 odpovědí: 1 změna: 30.01.13 21:13

Zdravím,

před několika lety jsem odcestoval do zahraničí, kde jsem si spokojeně pracoval,... Zárověň jsem si platil v ČR sociální a zdravotní pojištění. Až mě to přestalo bavit, odhlásil jsem se z pojišťovny (CPZP) a po návratu zažádal na základě předložených pracovních smluv a výplatních pásek o vrácení přeplatku. To se sice stalo, ale já si neuvědomil, že jsem jim dal dokumenty až z druhého zaměstnání. Když jsem jim teď psal, s tím, že jsem dohledal první pracovní smlouvu, bylo mi řečeno, že jsem tuto skutečnost nedoložil ve lhůtě stanovené pro podání námitek proti výkazu nedoplatků, který předmětné období řešil a tudíž mou žádost zamítají... Dá se s tím něco dělat? Jedná se o nějakých 6tis., ale kdo je najde na chodníku?

Díky za pomoc

Adam


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ifkali*
Datum: 30.01.13 21:13

Zdravím,

asi je to pasé,páč ten termín na odvolání je pryč. Doporučuji Vám se ujistit i tak že jim nic nedlužíte.ZP je schopna v rámci vyučtování ,pokuď se bude jednat o menší částku, nebo tzv.nepřesnost s vyčtováním pár let pomlčet a následně to pak předat inkas.společnostem a pak zpětně dohledávat a doplňovat dané období s inkas.společnosti v zádech je na nic.Chtejte potvrzení o bezdlużnosti k určitému datu,páč ten přeplatek co se jaksi propásl v termínu odvolání Vám v přïpadné nesrovnalosti ve vyčtování nepřevedou k plusu na Váš účet.

Je mi jasný,že nemáte nedoplatek,jak to zde píšete,ale uvédomte si jak s Váma jednají,když máte přeplatek ,který jste chtěl dokázat doloženým potvrzení a hned se ohánějí termínem odvolání,ano sice mají na to právo,ale pokuď Vás ZP nebalamutila termínem,tak i tak si necháva nemorálně peníze co ji nenaleží a proto bych byla opatrná a vyžádala si potvrzení o bezdlužnosti vůči dané ZP.

doplněno 30.01.13 21:21:

...ale, pokud Vás nebalamutí s termínem tak si i tak nechává ZP nemorálně peníze co jí nenáleží a jsou Vaše a proto bych byla opatrná a vyžádala si potvrzení o bezdlužnosti vůči dané ZP.

Jsem to sem doplnila, protože se mi celý příspěvek do jednoho nevložil, nevím proč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.