Výtěr u doktora - bolí to?

Od: Datum: 11.09.12 13:31 odpovědí: 8 změna: 07.12.12 06:59

dobrý den chci sde zepptat jak probihaji u doktora výtery delá to sestra nebo doktor? abych řekA Pravdu necce se mi být u chlapa zrovna..bude to poprvé a ja to bude probíhat bude to bolet? a proč se tam musí třikrát?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.12 13:34
avatar

Nebolí. Výtěr dělá obvykle sestra. Jen u gynekologa to dělá lékař/ka-gynekolog.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 11.09.12 13:37
Když se uvolníte,výtěr nebolí.On nebolí vůbec.Jen je nutnost uvolnit pánevní dno
doplněno 11.09.12 13:45: Třikrát?Salmonelóza?Musí se jít s odstupem času aby jste již nebyla infekční.Zda léky zabrali.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nokofein*
Datum: 11.09.12 16:01

Ahoj Jirinko,

výtěry se dělají snad ze všech tělních dutin (nos, pusa, rektu, pochva, oční koutky...), ale předpokládám, že tobě jde zřejmě buď o poševní či rektální výtěr,ne? Ať je to tak nebo omak, buď úplně klidná, vůbec to nebolí. Jak psala kolegyně výš, jen na gyn. si výtěr odebírá doktor sám, jinak to provádí sestřička;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.09.12 22:32
avatar

Hlavně si uvědomte, že pro toho lékaře či sestřičku to není žádný požitek se hrabat ve Vašem tělním otvoru, třeba - s prominutím - v řiti! Je to jejich běžná denodenní práce, berte to tak...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.12 19:17

No nechci tady lhát. Takže řeknu po pravdě, že mě to hrozně bolelo a pak i celý zadek. Hrozná zkušenost tohle už nikdy nechci zažít! Možná je to jen tím, že jsem se měla uvolnit. Jenže, jak se mám uvolnit, když vyšpuluju na doktorku zadek a ona mi chce udělat výtěr?! *nevi*To prostě nejde! Ale neboj, rozhodně tě nechci nějak vystrašit. Každý jsme přece jiný a každý má jiný zadek! *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.12 20:40
avatar

Já jsem dnes dostala domů tyčinku s tím, že pokud se v ordinaci stydím, výtěr si mohu provést sama doma. Což jsem přivítala. Pokud bych změnila názor, sestřička říkala, že je připravená a je to vteřinka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.12 23:40
avatar

Nebolí to, je to je takový trochu nepříjemný pocit. Je to vteřinka, ale nikdy na to nezapomenu. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.12 06:59
avatar

Před léty mi dělali výtěry kvůli vystavení zdravotního průkazu. Pan doktor vzhledem, věkem i chováním něco jako nezapomenutelný pan Hrušínský ve Vesničce střediskové. Že každému tykal, bez ohledu na věk, bylo samozřejmé.

Pan doktor nabalil vatu na špejli a přitom mi povídá: Víš, my teď musíme šetřit. Nejdřív ti udělám výtěr tam dole a pak tím stejným z krku. Nevadí ti to, viď?

Zůstala jsem jak opařená, ani jsem nevnímala, jak ten výtěr "dole" proběhl. Uklidnila jsem se, až když jsem uviděla, že na ten můj krk bere úplně novou špejli s vatičkou a přitom se hlasitě chechtá, jak mě doběhl.

Je to už asi 25 let zpátky, pan doktor už není mezi živými a dodnes si občas vzpomenu, jak mě tehdy vyděsil. *smich*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.