Předávání osobních údajů po telefonu

Od: Datum: 12.09.12 09:17 odpovědí: 9 změna: 12.09.12 13:31

Dobrý den,

měním si tarif u jednoho operátora v ČR. Překvapilo mě, že dealer, který uvedený paušál po telefonu nabízí, chce nahlásit jméno, příjmení, adresu, rodné číslo, číslo a datum platnosti občanského průkazu a při doručení nového telefonu předat ofocený občanský průkaz. Když jsem si nastavoval upozornění na došlý email pomocí sms, chtěli hesla ke všem mým emailovým schránkám. Je to divné, ale co jsem zjistil, tak po jiných zákaznicích chtěli totéž. Máte s tím podobnou zkušenost? Dík za odpovědˇ.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 12.09.12 09:23

Hesla? No to snad ne!*zed*

Datum: 12.09.12 09:24

Zdravím, toto bych přes telefon nikdy nikomu nesdělovala. Jestli o Vás operátor má zájem, ať to vyřídí na místě doručovatel nebo si Vás pozvou na některou z poboček. A s tím heslem k mailu už to je hodně pofidérní - operátor mé heslo k mailu k ničemu nepotřebuje!

K takovému bych nešla.

Datum: 12.09.12 09:30

Dobrý den. U mne by tedy nepochodili. Po telefonu nikdy nikomu nesdělovat takovéto údaje! Radím opatrnost.

Datum: 12.09.12 09:31

S těm heslům - je jasné, že musíte potvrdit heslem, že je schránka vaše, když chcete, aby vám chodila upozornění. Ale na to ta hesla nemusíte nikomu hlásit, to si přeci nastavíte sám?

Jinak množství údajů, kterých se dožadují, zní velmi nesmyslně, po telefonu bych to nedávala a dožadovat se ofocené občanky určitě nárok nemají.

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 12.09.12 10:54

Hesla k Emailu? Tak bych řekl, že jsi někomu naletěl. Heslo k Emailu nejsi povinen nikomu zdělovat, ba naopak, vystavuješ se riziku, že tvůj mail někdo zneužije. A po telefonu udávat rč, č.op a podobné věci bych taky nedoporučoval. Na co by to operátor potřeboval? Vždyť to jsou tvoje důvěrné údaje.

Datum: 12.09.12 11:00

tyto informace bych sděloval opatrně a vždy "z ruky do ruky" určené osobě určitě ne SMS! takto jdou lehce zneužít veškeré vaše data.

doplněno 12.09.12 11:01:

k těm heslum to je vaše soukromá věc nikomu ji sdělovat nemusíte ani k e-mailu , facebooku , k telefonu , a podobně jsou to sokromé informace které se dají zneužít.

Od: buss®
Datum: 12.09.12 12:08

Mají-li souhlas ze zákona shromažďovat údaje, je to OK. Sice mne u pojistky zarazil požadavek RČ, ale podle něj to vyhledávají, ověřují. Heslo? NIKDY! To jim sdělte pak i k účtu banky, chce to uvažovat, kriste pane... Chtít mohou cokoliv... když vyhovíte, váš problém.

Od: jezevec*
Datum: 12.09.12 13:21

Po telefonu rozhodne zadne osobni udaje natoz uz vubec ne hesla neposkytovat! Jedna se o hrube poruseni zakona o ochrane osobnich udaju. Vsechno poskytnout jedine pisemne proti smlouve, ze souhlasite s poskytnutim Vasich osobnich udaju. Jinak ne!

Od: bena*
Datum: 12.09.12 13:31

Na dealery se vykašlete a pokud si chcete něco měnit, tak nejlépe v značkové nebo partnerské prodejně, případně na zákaznické lince operátora.

Ale pokud někdo volá jménem operátora nebo to je vyloženě klasciký dealer z ulice, tak s nimi nic.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.