Reklamace - vyměna zboží - jaká záruka

Od: Datum: 11.09.12 22:02 odpovědí: 8 změna: 12.09.12 00:23

Dobry den,

zajímalo by mě, jak je to se záruční dobou - když mi reklamace byla uznána a jelikož výrobek nebylo možné opravit, tak mi byl zaslán nový.

Ja jsem se domnívala, že na to je opět 2 roky záruka, ale prodávající mi tvrdí, že mi "dobíha" pouze zaruka z toho prvního výrobku tedy cca 3 měsíce.

Můžete mi prosím řici, jak to je a idealně, kde to je uvedené v zákoně.

Díky moc.

Tofi


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.12 22:06
 
avatar

pokud, v rámci reklamace, dostanete nový výrobek, máte dostat i nový paragon a tím pádem vám záruka běží dva roky ode dne výměny. pokud prodejce postupoval jinak, pak postupoval špatně. jaký doklad vám prodejce při výměně zboží dal? dostala jste naprosto stejný výrobek?

doplněno 11.09.12 22:19:

to vám, pro případný další spor, stačí. prodejce si může tvrdit co chce! přesný paragraf vám poslal ron.

logicky: pokud je výrobek neopravitelný, končí jeho výměnou kupní smlouva uzavřená při koupi. a na nový výrobek "uzavíráte" novou kupní smlouvu. samozřejmě se všemi právními důsledky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tofi®
Datum: 11.09.12 22:10
 

Ano dostala jsem totozny vyrobek, ale novy zarucni list jsme nedostala - jen reklamacni list a tam je uvedeno, ze vyrobek byl vymeneni a nic vic.

Od: ron*
Datum: 11.09.12 22:15
 

Dobrý den.

Dojde-li k výměně věci (zboží), začne běžet záruční doba znovu ode dne převzetí nové věci, jedná se o tzv. přerušení běhu záruční doby. Na zboží se vztahuje nová záruční doba stejného rozsahu. Je tedy nutno spotřebiteli poskytnout na vyměněné zboží novou, stejně dlouhou, záruční dobu. § 627 odst. 2

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tofi®
Datum: 11.09.12 22:27
 

Diky to jsem presne potrebovala Ted uz ma ten spravny argument - nejak jsem to nemohla najit

Ja jsem si to myslela, ale spatne se argumentuje

Od: buss®
Datum: 11.09.12 22:25
 

Kecááá, přečtěte si o tom v OZ.

 
Od: tofi®
Datum: 11.09.12 22:35
 

A jeste takovy poddotaz - je to stejne i kdyby si vec koupila firma? Ta to pak reklamovala a zbozi bylo vymeneno? Take bezi zarucni doba znovu?

Diky

Tofi

Datum: 11.09.12 22:45
 
avatar

jaká firma? a od koho? prodává to firma dále? zakoupeno v maloobchodní prodejně? nemusíte prodejci sdělovat, že výrobek si kupovala firma.

jinak firmy by mezi sebou měly uzavírat kupní smlouvy podle obchodního zákoníku. a tam je to se zárukou úplně jinak než v občanském zákoníku.

 
Od: buss®
Datum: 12.09.12 00:23
 

Podívejte, dá se koupit podle OZ nebo obchodního zákoníku, srovnejte.

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.