1x

Problém s nepřizpůsobivými (cikáni) sousedy

Od: Datum: 11.09.12 13:22 odpovědí: 10 změna: 11.09.12 22:05

Dobrý den,

jsem zoufalá, tak hledám pomoc kde se dá.

Bydlím v cihlovém domě a asi před 3 měsíci se do vedlejšího bytu přistěhovli cikáni - asi 2 dospělí a 3 děty, ale v nynější době už ani není možné zjistit přesný počet obyvatel tohoto bytu.

Před nějákou dobou jsem měla zájem tento byt odkoupit, ale bylo mi sděleno, že to není možné, pokud nezaplatím veškeré dluhy co na bytě jsou. Na bytě je min. 10 exekucí. Jak je tedy možné, že se do bytu nastěhovala tato rodina a mimo jiné byt neskutečně devastuje. Oni ty exekuce s jistotou nezaplatili.. Už nevím co mám dělat, aby ten byt zase opustili a byl klid.. Pokud nebudou platit nájem, mohl by je pak někdo vystěhovat? Předem děkuji za odpověď!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lolaprasatkova
Datum: 11.09.12 13:26

Potřebujeme vědět komu byt patří , pokud je to SVJ nebo podobné společenství ,musí být někdo nahlášen v bytě. Odkud jste , alespoň okres?

Od: je2nifer
Datum: 11.09.12 14:12

Byt by měl patřit panu Hamouzovi, ale nejsem si jistá, jestli není psaný na oba manželé - Hamouzovi (neznám křestní jména). Jsem z okresu Chomutov, konkrétně Jirkov. Všechny byty v tomto domě jsou v osobním vlastnictví.

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 11.09.12 19:52

Koukněte na LV, kdo je aktuálním vlastníkem bytu. Pak jej požádejte o sjednání nápravy chování jeho nájemníků. V případě rušení nočního klidu, případně hrubého narušování sousedských vztahů voljte policii.

Od: lolaprasatkova
Datum: 11.09.12 20:31

Jenifer : takže : upozornit majitele. Stěžovat si na SVJ. Mám jen strach, aby vám cigáni nerozbili ústa. Nedokážete jim, že tam bydlí. Budou tvrdit něco o návštěvě. Pokud jste poklidné SVJ bez cigánů , ostatní by vám mohli dát zapravdu. Jirkov to je samí cigán,nevím jak pochodíte. Majitel bytu potřebuje peníze , nebude s vámi diskutovat o cigánech. To jemůj názor.

Od: je2nifer
Datum: 11.09.12 21:35

Achjo.. Takže veškeré naděje na to,že by se vystěhovali jsou pryč.. :( já se ale kvůli nim nikam stěhovat nebudu..

Datum: 11.09.12 17:07

Jestli je byt v osobním vlastnictví, tak jedině oslovit pana Hamouze s nějakou výhodnou nabídkou... nutit ho ale k ničemu nemůžete...

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 11.09.12 21:05

S tím bytem může něco dělat jen vlastník. Proč si je tam nastěhoval je jeho problém. Vy si můžete u něj stěžovat, ale devastace je opět jeho problém. Pokud se týká brajglu, tak na obec, pokud to nebude pro policii. Osobní vlastnictví padlo s komunistama.

Od: 008*
Datum: 11.09.12 21:06

Pokud neruší noční klid, tak máte smůlu. Máme tu demokracii, takže se třeba přestěhujte pokud vám tak vadí.

Datum: 11.09.12 21:51

V zákonech není pouze ustanovení o rušení nočního klidu. Jsou tam zanesené i vztahy mezi sousedy apod.

A nějakou demokracií, která zde platí jen pro určité skupiny, bych se moc neoháněla.

Vedle nás v domě bydlí také cigáni, občas řvou na dvoře, občas přivezou kradené dřevo, ale jinak neškodí. Tedy zatím. Asi máme docela štěstí.

Ohodnoceno: 1x

Od: krkovicka*
Datum: 11.09.12 22:05

Přestěhovat?a kam.Jeden příběh od nešťastné paní co dobře znám.Město udělilo byty pro neplatiče v činžáku kde paní bydlí.Ona je OV .90% sousedů tvoří cikáni.Každý den nasr**o na rohozce-pokud jí tam ještě zůstane,vymlacenny vchod,světla nesvítí pač se záhadně ztrácí žárovky,kravál,hudba,nesnesitelný strach a zápach.Paní si naštěstí našla přítele.Bydlí částečně u něho a u sebe a tenhle byt se stal samozřejmě neprodejny.Zkouší ho prodat hluboce pod cenou už 4 roky.Všechny důležité věci si už odstěhovala.Příběh pokračuje dál a nekončí.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.