Jít ještě k výživovému poradci?

Od: Datum: 10.09.12 22:51 odpovědí: 13 změna: 18.09.12 11:28

Dobrý den,

rozhodl jsem se udělat analýzu stavby těla, a tak jsem navštívil výživového poradce. Ten mi zjistil, že mám ucpané cévy, že málo piju, mám hodně viscerálního tuku, můj metabolický věk je 27 let, ale skutečný je 24 atp.

Otázek mám více:

1) Poradce mi vypočítal na moji váhu, že bych měl vypít cca 4l nesycené vody, jak mám takové množství vypít? Vychází to cca na čtvrt litru za hodinu a to já prostě nevypiju, je to hodně. Taky říkal, že nepít kravské mléko, zahleňuje střeva.

2) Co si mám dát k večeři, když denně stačí prý jedno teplé jídlo (oběd) a večer by se nemělo jíst pečivo, protože kvasí prý přes noc ve střevech?

3) Když budu chtít, tak si prý můžu u nich koupit stravu na měsíc (nějaký čaj na pročištění střev, aby se víc klky hýbaly, koktejl a další), myslíte si, že do toho mám jít?

Zapomněl jsem se zeptat jak ta strava přesně vypadá, tak kdybyste náhodou věděli, tak napište.

4) Máte taky svého poradce? Co vám poradil? Co vám doporučil a co naopak zakázal?

Mockrát díky za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.09.12 22:59

Nesmíš věřit všechno každému šarlatánovi, který ti chce něco prodat...*smich**smich**smich*

Nedávno mi takovej nějakej podobnej ´změřil´ 35 % tuku v těle... Když k tomu připočtu cca 66 % vody vychází mi, že do sta procent se prostě nevejdu (a to jsem nezapočítal bílkoviny a kosti)...

Uvědom si, že většina těchto "výživových poradců" žije jen díky strachu, který ve svých obětech vzbudí - tak se nenech zbytečně připravit o peníze na slušné jídlo...

*smich*

Datum: 10.09.12 23:20

Tady bych byla hodně opatrná. Výživový poradce může skutečně být šarlatán, který své znalosti získal během dvou víkendových kurzů nějaké soukromé společnosti, jejíž výrobky teď za šílenou cenu prodává (kupte si kafe na hubnutí za 1600,-, že jo, když se po něm prostě zaručeně hubne...). Doporučuji vám konzultaci s nutričním terapeutem (ten má řádné vzdělání, titul DiS. nebo Bc.), abyste získal představu o tom, jak upravit svůj jídelníček, zda hubnout nebo udržet váhu, kolik pít atd. Zeptejte se např. u svého praktického lékaře, zda nemá kontakty na nutričky, nebo si zjistěte, jestli není nutriční ambulance v nejbližší nemocnici.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.12 11:50

topta, jaké máte problémy, že jste musel k poradci, beztak za nemalý peníz? A místo pohodového života jste si zaplácal hlavu jeho rozumy. Mezi námi, dost ujetými. *cert*Živý organizmus je každý jiný. Někomu prospívá maso, někomu vdolky, někomu holky. Než brát doslova takové šílené rady, např. 4l vody a odrovnat si ledviny, je lépe si všímat, o co si tělo říká. ;) Když jsem byla mladá a neměla jsem denně maso, zdávalo se mi o něm ve snu. O bifteku na 4 cm vysokém, s hranolkama. Mléčné výrobky jsem vůbec nemusela. A dnes si raději dám jogurt, po kterém jsem ještě nedávno, málem umřela a hrnek horkého mléka, ze kterého bych se dříve pozvracela.:D Všeobecně platí, že se nemá nic přehánět. Ani přejídání se, ani diety, ani pitné režimy, ani odmítání masa nebo zeleniny. Pestrost a střídmost a radost ze života, z každého dne! *slunce*

Datum: 11.09.12 11:56

ono záleží kolik toho vypijete nyní . Dále záleží jakou máte stravu . Je problém jíst zdravě ( často a menší porce )? Napište sem váš momentální jídelníček a můžeme se na to mrknout a poradit

doplněno 11.09.12 11:58:

@claire - Kdo je lepší , nějakej Dis , nebo někdo kdo se tomu věnuje třeba 20let a nemá potřebu si udělat dálkově ( 3roky ) školu?

Datum: 11.09.12 12:14

K poradci jsem šel jen tak informativně, na netu jsem našel slevový kupon za 150Kč a tak jsem ho využil. Ještě mám 2 přeměření zdarma, tak toho asi využiju. Je to poradce, který má prý 15 letou zkušenost a chodí k němu i jezdec rally, nevím teď jeho jméno, ale skončil na Barumce myslím třetí.

Kdyby to k něčemu pomohlo, tak je mi 24let, měřím 175cm a vážím 77kg, tuku mi naměřili 24% a vody už nevím, ale myslím kolem 60%. Vypiju denně cca 2 litry denně, někdy míň a někdy víc.

Snídaně: obvykle 3 rohlíky se salámem nebo sýrem, svačina dopoledne bývá jen když jsem v práci a to znovu rohlík s něčím

Oběd: teplé jídlo, je to cokoliv přes maso až po palačinky a většinou i polévka

svačina: chleba nebo rohlíky s něčím nebo jogurt, buchta, ovoce, prostě co doma najdu

večeře: většinou zase chleba nebo rohlíky, klobása, sem tam vajíčka, slanina, grilovačka

Datum: 11.09.12 12:42

Artiku, budu věřit "nějakýmu DiS.", který je řádně registrovaný, než poradci, který "nemá potřebu" si udělat školu (jak jste přišel na to, že se to studuje dálkově? K získání tohoto vzdělání je třeba povinná praxe, která dálkově dost dobře nejde uskutečnit). To, že "nemá potřebu", taky o něčem vypovídá. A pardon, ale když na mě při první konzultaci vybafne s prodejem něčeho, z čeho má provize, tak jdu někam, kde to nezavání komercí ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.09.12 17:02

je poradce a poradce ,ten kdo nabízí něco k prodeji , tak to je prodejce a né poradce . Já bych zašel do posilky a najal si trenéra , který má přehled .

Od: rv
Datum: 11.09.12 15:01

Valná většina lidí žila, žije a snad i bude žít bez využití služeb výživového poradce. Jedli, na co měli chuť a peníze, pili stejně. Ani jelen v lese nebo zajíc v poli si tím netrápí hlavu. Dělejte to stejně.

Datum: 11.09.12 17:47

*sok*Proboha, těmhle vyč.ránkům ještě někdo věří?

doplněno 11.09.12 17:52:

Mě kdysi jeden diplomovaný sportovní doktor při povinné zaměstnanecké prohlídce doporučil jíst čočku a mák v neomezeném množství a zapíjet to vodou, či neslazeným čajem. Vepřovou pečeni maximálně 1x za měsíc. Taky správný magor. *haha*

Datum: 13.09.12 18:53

nakonec jsem to vyřešil tak, že už tam nepůjdu, ale koupil jsem si váhu Tanita bc 545, která mě proměří a nemusím chodit k žádnému poradci a jídelníček si pozměním i sám, aspoň to zkusím.

Datum: 15.09.12 16:49

V tom vašem jídelníčku není vůbec zelenina a ovoce. Vůbec! ;) Je potřeba se kapku polepšit. Zvláště pak teď, když jsou plné tržice čerstvého ze zahrady.

Datum: 18.09.12 11:16

Lidé žili tisíce a tisíce let bez výživového poradce. Copak k nejpřirozenější věci na světě jako je se nasytit potřebujete radit? Mě to připadá dost ujeté. Akorát bych alespoň 2x týdně místo rohlíků k večeři dala třeba šopák nebo nějaký salát třeba s tuňákem. A s tím pitím je to taky na hlavu. Piju když mám žízeň ne? Tělo si řekne samo, to snad platí u všech živočichů.

Datum: 18.09.12 11:28

Haninko, tělo si vždy neřekne samo. Když už má tělo žízeň, už volá zoufale o pomoc! Například starší lidé ztrácí pocit žízně a málo pijí - kdyby se všichni řídili podle vaší "rady" "Piju když mám žízeň ne", tak bychom tady měli 90% důchodců dehydratovaných...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.