Zavedená exekuce na bankovní účet

Od: Datum: 10.09.12 19:41 odpovědí: 4 změna: 12.09.12 09:11

Dobrý den najednou na bankovním účtu jsem 40 000,-kč v mínusu, na mém druhém 25 000,-Kč v mínusu.Přes chat mi řekly že je nařízená exekuce.

To takhle mohou zablokovat každý účet a poté to budu splácet bance?

Slyšel jsem že účet zablokují do výše dluhu, jakmile účet je poté v plusu tak se vše dorovná a po chvíly bankovní účet odblokuje, ale jak to je když mám více bankovních kont? Podotýkám již delší dobu.

To dluh rozdělí a vydělý počtem bank aby na každém bankovním kontu byl záporný zůstatek prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 10.09.12 19:46

Nedělej dluhy,nebudeš se muset divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 20:02

des. Odpovídej k tématu, prosím. Tazatel se neptal na naše názory ohledně jeho situace. Ptá se na účty a exekuce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: itan71*
Datum: 10.09.12 20:13

Ať uděláš jakýkoli dluh exekutor to zablokuje a až bude mít čas tak si nechá částku poslat a odblokuje,(mají na to určitý čas teď nevím jak dlouho) pokud tam něco zbyde tak Ti to zůstane,pokud je dluh vyšší máš smůlu jestli máš více účtu tak tam to příjde taky dokud to nesplatíš.Nechejsi posílat prachy na někoho jiného ne na manželku. (Otec,matka,kamarád atd.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 12.09.12 09:11

Nejlepším řešením je založit si účet v zahraničí a tam si nechávat posílat peníze. Účet v zahraničí Vám tam nemůže český exekutor zablokovat na základě exekučního příkazu (ten platí pouze na území ČR). Takže i v jakékoli zemi v rámci EU by musel k tomu mít povolení od soudu daného státu a navíc exekuce by musela probíhat podle zákonů tamního státu.Takže nejlepší bude, když veškerý Váš majetek napíšete na někoho z rodiny nebo někoho komu důvěřujete, trvalé bydliště (případně místo podnikání) si necháte napsat na ohlašovnu obecního úřadu a založíte si účet někde v cizině (např. v Německu Vám to zařídí na počkání, potřebujete k tomu pouze Váš platný OP) a tam si budete nechávat posílat peníze. A nemusíte se pak už ničeho bát a žít v klidu a exekutor utře nudli..
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.