Vraceni penez

Od: Datum: 10.09.12 18:12 odpovědí: 12 změna: 11.09.12 08:07

Dobry den mam dotaz

Znama mi dluzi 5000kc mam to sni sepsane na papiru . kdyz ji volam nema cas a nebo se vzdy vymluvy co mam delat ty penize potrebuju nutne dekuju za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.12 18:29
avatar

Dobrý den. Písemně jí vyzvěte, aby dlužnou částku uhradila do tehdy a tehdy. V případě, že Vám dlužnou částku neuhradí, budete nucena, bez dalšího prodlení, předat celou věc svému právnímu zástupci k dalšímu vymáhání, čímž jí zbytečně navýšíte její výdaje o právní úkony, které po ní budete též oprávněně požadovat. V případě, že by dlužnou částku neuhradila ani po výzvě právním zástupcem, bude tento oprávněn vymáhat Vaší pohledávku soudní cestou, což pro ní bude znamenat navýšení o náklady řízení. Pošlete s dodejnou a kopii si schovejte. Mohlo by to zabrat, aby Vám svůj dluh uhradila.

doplněno 10.09.12 20:10:

Podat trestní oznámení můžete. Ale když jí napíšete výzvu k úhradě, kterou jsem Vám napsala výše, budete mít v rice další důkaz. To sepíšete sama a třeba se z obav před dalším navýšením dlužné částky, pokud byste to musela řešit přes advokáta, dočkáte toho, že Vám bude dluh zaplacen. Jde o to, že snad nebude stát o další problémy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sjuzn
Datum: 10.09.12 20:03

Dekuju za radu ale uvazovala jsem a koukala jse na internet a zjistila ze to je trestny cin . A sveho pravnika nemam napadlo me ale zavolat na policiji . nevim ale jesi toje dobry napad anebo snad vubec k necemu? .

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 10.09.12 22:41

PČR podobné hlouposti nezajímají, tak je s nimi neobtěžujte. Kdyby každý podával trestní oznámení na to, že mu někdo jiný dluží, tak by skončili v cvokárně. Napiště dlužníkovi doporučeně s dodejkou výzvu k úhradě dluhu nejpozději do ... s lehkou pohrůžkou, pokud dluh neuhradí, že přistoupíte k vymáhání dluhu soudní cestou. Pokud ani pak dlužník svůj závazek neuhradí, pak budete muset požádat příslušný okresní soud o vydání platebního rozkazu ... pak exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 20:11

Dobrý večer,

povedená známá...Ale i to se stává.Doporučuji-není to zrovna čisté řešení,ale kolikrát bohužel to nejrychlejší-pohrozit i jinými instancemi než jsou soudy,věřte,že to zabírá mnohem rychleji a účinněji.jinak jak píše kapka,máte vše písemně a bude-li se tím zabývat soud a právník,Vaší známé se to jen prodraží.Takže vrácení dlužné částky je především v jejím zájmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 10.09.12 20:17

Šel bych k ní nečekaně domů třeba v pátek a sedl bych si u ni tak dlouho dokud nezaplatí.Pokud ovšem jestli máte na to nervy

doplněno 10.09.12 20:41:

*palec**andel* DĚKUJI ZA HODNOCENÍ *ua**tuc*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sjuzn
Datum: 10.09.12 20:26

coz o to nervy mam ale prestehovala se a nevim kde . takze jsme bez radna a ty penize opravdu nenajdu nikde na zemi ..

Od: itan71*
Datum: 10.09.12 20:40

Já už našel 6,5tis. ale to byla náhoda.Tak se poptat u známých určitě nejste sama kdo ji zná ne kde pracuje a tam se zeptat kde bydlí nebo jestli má rodiče.Přece se ta ženská nepropadla do pekla *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sjuzn
Datum: 10.09.12 20:44

je ted na materske a tu zenskou znam jako ze jen tak ano zna ji jeden znamy ale ten taky nevi kde ted bydli, a byla to kauce na byt a predani se neusketecnilo ani vraceni kauce. protoze si to stehovany rozmyslela smlouvu jsem mnela podepstat minulej tyden a nic .

Od: itan71*
Datum: 10.09.12 22:34

sjuzn chce to chladnou hlavu pokuste se vydýchat uklidnit a přemýšlejte kde by mohla být.Nevím očem jste mluvily zda neřekla třeba že chodí do nějaké restaurace,do určitých obchodů,fitko no cokoli co by pomohlo,určitě má nějaké zvyky kde chodí,nebo mluvila o nějaké osobě kterou znáte spolu a Vy jste tu osobu dlouho neviděla.Popř.se na to zeptejte toho známého na tyto věci.Věřím že na něco příjdete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 10.09.12 22:57

Když je vlastníkem bytu, který vám měla pronajmout, tak se podívejte na list vlastnictví - třeba tam bude její aktuální adresa bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.09.12 22:55

Už nikdy nepůjčovat, policie se tím zabývat nejspíše nebude, musela by dokazovat podvod a to není tak lehké. Takže občanskoprávní soud..., nebo si na ni došlápnout a tlačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 11.09.12 08:07
Zvažovala jste prodej pohledávky exekutorovi?On by si ji našel.Vy bohužel tu šanci nemáte.Zkuste ještě finanční úřad ale zřejmě citlivé informace jako je adresa vám nepodaji pokud nejste ve státní správě...Zvažte ještě pro a proti.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.