Jak napsat dohodu o výživném?

Od: Datum: 10.09.12 17:59 odpovědí: 1 změna: 10.09.12 23:34

Potřeboval bych poradit. S rodiči už nebydlím ale přestěhoval jsem se na podnájem k strýci.

Chtěl bych požádat o příspěvek na bydlení a případně o příspěvek na bydlení čí hmotnou nouzi.

Sel jsem zadat o prispevek na dite ale chteji po mne nejakou dohodu o vyzivnem s rodici.

Vim, ze rodice jsou ve velmi spatne situaci, je na ne uvalena exekuce. Proto nechci podavat zalobu na vyzivne k soudu ale chtel bych se domluvit na vyzivnem mimosoudne.

Potreboval bych poradit jak takova dohoda ma vypadat, jake maji byt uvedeny nalezitosti a jaka vyse vyzivneho.

Děkuji za rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.12 23:34

Vzor dohody o výživném si můžete stáhnout z internetu a upravit podle konkrétních potřeb a možností. Můžete si teké zajít na sociálku nebo do některé občanské a nechat si tam se sepsáním dohody pomoci (pomoc je zdarma).

Na příspěvek na bydlení mají nárok lidé, kteří bydlí ve vlastním, družstevním nebo nájemním bytě (je nutné doložit výpis z katastru nemovitostí nebo nájemní smlouvu plus potvrzení majitele bytu, že v bytě bydlíte na základě řádné nájemní smlouvy). Dále je nutné čtvrtletně dokládat potvrzení o platbách nájemného (či příspěvku do fondu oprav) a záloh na energie (i na ně byste musel mít uzavřeny smlouvy na své jméno nebo by Vám je musel vyčíslit majitel bytu).

Pro přiznání jakýchkoliv sociálních dávek se vždy posuzují společně příjmy všech osob, tvořících společnou domácnost, a to i v případě, že některý člen domácnosti bydlí jinde. Ve Vašem případě by se tedy pravděpodobně posuzovaly příjmy Vaše spolu s příjmy Vašich rodičů.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.