Braní krve a obrovská modřina

Od: Datum: 10.09.12 12:37 odpovědí: 11 změna: 10.09.12 17:45

Zdravím.

Výjimečně nemám moc času, abych to hledal zde na poradně nebo jinde na netu. Ptám se ohledně mé matky. Brali jí krev a udělala se ji obrovská modřina (ne hned, po pár dnech). Odhadem minimálně 20cm. Říká sice, že to už odchází, ale já nevím...

Co Vy na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.09.12 12:47

Zejména u starších lidí se to stává - céva může prasknout či vpich se pomaleji zacelí. Pokud modřina mění barvu z černé na žlutou a zmenšuje se, nedělal bych si starosti...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.09.12 12:56

taky jsem to zažil. Dával jsem krev a napíchli mi žílu tak, že jsem v ní měl díry dvě. Jednu ven a druhou dovnitř. Dírkou dovnitř může krev prosakovat, až udělá modřinu.

Já myslím, že není důvod k panice. Modřina zmizí, ale bude to trvat týden, možná i dva.

Od: ladaadal*
Datum: 10.09.12 13:05

Jak píše figurek, nic to nebude, mě se jednou udělala modřina přes celé předloktí. Prostě to časem zmizí.

Od: krkovicka*
Datum: 10.09.12 13:29
Že se na ní cvičila nějaká žákyňka?Ano,zvlášť u starých lidí se modřiny obvykle projevují častěji.
Ohodnoceno: 0x

Od: nokofein*
Datum: 10.09.12 13:36

Jsou 3 možnosti, jak k tomu maminka přišla, buď byla nešikovná sestra a žílu jí jednoduše propíchla anebo si maminka sama špatně při odběru držela škrtidlo a tím si pustila do napichované žíly krev. 3 možnost je ta, že s věkem má křehčí žilní stěnu a žilka prostě praskla samovolně... každopádně, jak již psali "kolegové":) výše, nic to není a tak to tří týdnů se to zhojí...*srdce*

Od: claire*
Datum: 10.09.12 13:39

Může se to stát, časem modřina zmizí, ale pro všechny případy doporučuji informovat o tom lékařské pracoviště, kde maminku nabírali.

(Krkovičko, a jak jinak se to mají studentky naučit, než na pacientech? Navíc tohle se může stát i zkušené sestře, zvláště u starších pacientů s křehkými cévami...)

Od: krkovicka*
Datum: 10.09.12 13:48
Mám kamarádku zdráv.sestru a na ní se cvičí žákyňky.Rozhodně je lepší najít si pacienta může,který má až slachovite žíly než nebohou stařenku.Mě takhle mládě napichovala kanylu a po třetím pokusu jsem myslela že jí švihnu.Stejně ta kapačka stipala a musela to po ní jít opravovat zkušenější s pocitem viny.
doplněno 10.09.12 13:51: ...Muže... A claire máte pravdu s těmi křehkými žilami.

Datum: 10.09.12 13:46

Modřinu namažte mastí Heparoid-koupit v lékárně.Velmi rychle zmizí.Pomáhá také chlazení-.

JABRAKA

Od: ron*
Datum: 10.09.12 13:58

Dobrý den.

Nic to nebude, já mívám velkou modřinu při odběru často. Jediné, co trochu pomůže je stlačit ránu v místě vpichu ihned po odběru. Pak se modřina neudělá nebo je malá. Na to už je ale pozdě, je to rada pro příští odběr. Za týden - dva modřina ustoupí.

Od: tomasgulas
Datum: 10.09.12 17:02

Děkuji Vám všem za odpovědi, až teď jsem se dostal k počáku, abych odpověděl. No je pravdou, že ona byla na mnoha vyšetřeních a krev jí brali snad 5x, ať nekecám, z různých míst. Mám pocit, že jí ta modřina trochu žloutne. Až se vrátí z oslavy, mrknu se detailněji *smich*

Díky všem za odpovědi *placni*

Datum: 10.09.12 17:45

Modřina by se podceňovat neměla,může být i příčinou embolie.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.