Přiznání k dani a zálohy pojištění

Od: Datum: 05.03.13 19:36 odpovědí: 1 změna: 05.03.13 19:50
avatar

Prosím, hledám zkušenou OSVČ. Můj přítel je za rok 2012 poprve OSVČ. Neměl moc velké příjmy, některé měsíce nezaplatil minimum zdravotního a sociálního pojištění. Mysleli jsme, že když má tak málo, (asi 3.000 Kč), že nemusí platit zálohu. Slyšeli jsme, že první rok a nízké příjmy by pro minimální zálohy nemusely platit, měli jsme to pořádně zjistit. Teď mu poslali, že má nedoplatek. Bude si dělat přiznání a nevíme, jak pokračovat. Počkat až na přiznání, nebo nejdříve řešit s oběma pojišťovnami? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 05.03.13 19:50
avatar

První rok podníkání, čili rok 2012, sice nemusíte platit zálohy, ale při přehledu Vám vyjde při počítání měsíční částka, neboli měsíční platba z příjmů za rok 2012, které Vy musíte platit a tuto částku musíte do osmi dnů po podání přehledu zaplatit, jak OSSZ, tak zdr. pojišťovně. Proto je vždy lepší to minimum si měsíčně platit. Nezbývá Vám než co nejrychleji zaplatit, aby Vám nenaskakovalo penále.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.