Pooperační zmatenost - odmítá léky

Od: Datum: 09.09.12 22:14 odpovědí: 2 změna: 10.09.12 14:11

Dobrý den,

babička byla ve čtvrtek na operaci kvůli neprůchodnosti střev a teď se jí do toho přidal zánět pobřišnice. Leží na JIP a je opravdu hodně zmatení z narkózy. Pořád volá domu, ať si jí odvezeme, že jí sestřičky chtějí otrávit, Zdá se jí, že jí něco sypou do čaje. Dnes jsme ji byly navštívit a zrovna u ní byl lékař. My jsme čekaly na chodbě ale dveře byly pootevřené a my slyšeli, že babička si už dva dny odmítá vzít jakýkoliv prášek. Ikdyž jse na její stav pravidelně ptáme, tohle nám nikdo neřekl! Museli jsme ji dlouho uklidňovat a přesvědčovat a nakonec si léky vzala. Bojíme se ale, že pokud za ní nebudeme 3x denně jezdit 20km do nemocnice a uklidňovat ji, ať si vezme léky, že jí nikdo otrávit nechce, že si léky neveme a zhorší to její zdravotní stav. Zažil jste někdo něco podobného? Dá se s tím nějak bojovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 10.09.12 07:32

Dobrý den.

Doporučuji promluvit si se sestřičkami i lékařem. Upozornit je na tuto situaci. Jsem ale přesvědčená, že babičku bez léků nenechají, určitě mají zkušenosti i s takovým chováním a dohlédnou, aby léky vzala. Přeji babičce brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nokofein*
Datum: 10.09.12 14:11

Dobrý den, hodně starých lidí jde při hospitalizaci šíleným tempem psychicky dolů. Otázkou je, jestli se babička dá po návratu domů spontánně do kupy a za jak dlouho. To, aby pacient příjmul lék úkol lékaře, pokud jí 3 dny nebyli schopni donutit, aby pozřela lék, mají jí ho dát intravenózně (kapačkou) a bude. Pokud se její psychický stav nezlepší a ona bude léčbu odmítat, co si s ní pak doma sami počnete? Pokud si s ní na daném odd. nevědí rady, mají svolat koncilium, kde bude i psychiatr a ten jim poradí, jak babi zklidnit... Pevné nervy a hodně štěstí vám a babičce*slunce*.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.