Jak zmírnit příznaky astmatu?

Od: Datum: 09.09.12 10:21 odpovědí: 4 změna: 09.09.12 20:43

dobrý den,

mé mamince je 79 let a trpí astmatem. V poslední době se její zdravotní stav v tomto směru dost zhoršil. Samozřejmě, že chodíme pravidelně k lékaři, bere léky, pije čaje, používá spray...

Nemáte zkušenosti, jak tyto problémy zmírnit?

Prosím o rady a zkušenosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 09.09.12 11:04

Těžká pomoc, ale přece - mohlo by pomoci snížení prašnosti v maninčině životním prostoru. Člověk ani neví, kolik prachových částic létá ve vzduchu v bytě. Proto je prospěšné omezit množství volně visících textilií, koberců, důsledně utírat prach a vysávat koberce, které je vhodné čas od času přejet důkladněji - třeba profesionálním hloubkovým čištěním. Vlhkost vzduchu je též důležitá - je-li např. v panelovém domě nízká, obtíže se zhoršují. Zvhčovače jsou dostupné a nejsou drahé.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 09.09.12 11:31
avatar

Dobrý den, Jojo. Dovolím si napsat, co pro zmírnění astmatu, děláme my.

Všude sebou máme termosku s teplým čajem. I doma je vždy připraven, teplý čaj.

Někdy stačí jen pár lžiček, vřelého čaje a zastaví se záchvat a uvolní se dýchání. Hlavně v zimě, kdy je přechod z tepla do zimy a obráceně, stačí vypít po lžičkách, trochu vřelého čaje a dech se uklidní.

Pomáhá to při větru, kdy se astma náhle zhorší.

Při zadýchání pomáhá, sáček, do kterého se může dýchat a nadechovat se zpět.

To jsou maličkosti, které nám usnadňují život. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: des*
Datum: 09.09.12 12:35

Je třeba řídit se zásadami čistého a bezpečného domova a snažit se zamezit vlivu působení nejrůznějších alergenů. Měl by se dodržovat také tzv. protiprachový režim, který spočívá v odstranění takových věcí, které v domácnosti lapají prach. Mezi tzv. lapače prachu patří zejména závěsy, záclony, koberce-odstranit a čalouněný nábytek. Jedním z nejdůležitějších opatření by měl být absolutní a přísný zákaz kouření v astmatikově domácnosti.Astma, když je pod kontrolou, nemá žádný nebo téměř žádný dopad na běžný život. Ale pravidla prevence je důležité dodržovat vždy a zejména tehdy, když se okolní podmínky nějak významně změní (např. na dovolené, při dlouhodobé inverzi atd.).Průběh astmatu a s ním spojených obtíží můžeme z velké části ovlivnit i my sami. Jestliže jste zatíženi rodinnými dispozicemi k astmatu či už ho máte, je na místě, začít se snažit, pokud je to možno, omezit výskyt rizikových faktorů v našem prostředí a vyhýbat všem spouštěčům.Určitě byste měli omezit svůj styk se srstnatými zvířaty, obzvláště s těmi, na která jste alergičtí. Vyhýbat byste se měli zejména kočkám, jejichž srst vyvolává silnou alergii. Pokud už zrovna takové zvíře doma máte a chcete si ho ponechat, tak se doporučuje nepouštět ho minimálně do místnosti, ve které spíte.K tomu musíte často luxovat a uklízet, abyste neměli zvířecí srst a tedy i alergeny všude po bytě a minimalizovali tak riziko vzniku obtíží.Velmi důležité je nekouřit! Astmatikům se radí i vyhýbání se zakouřeným prostorům a delšímu pobytu v nich.Je také lepší omezit používání parfémů, vonných tyčinek a nejrůznějších osvěžovačů vzduchu, hlavně těch výrazných a pronikavých.Mezi další opatření patří častá a pravidelná výměna lůžkovin, jelikož v nich přežívají roztoči. Lůžkoviny byste měli nejlépe vyměnit a vyprat jednou za týden.Dalším nutným opatřením je, bohužel pro ty z nás, kteří neradi uklízejí, pravidelný úklid bytu a obzvláště se soustředit na utírání prachu. Prach byste měli stírat vlhkým hadrem, abyste zabránili jeho rozvíření a rozptýlení do vzduchu. Pomáhá,ikdyž se to nezdá Bkomplex.Léčit si játra.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mil®
Datum: 09.09.12 20:43
avatar

Potýkám se s tím taky už pár desítek let. Asi vše už bylo napsáno. Ještě je dobré nespat v peří a chlupatých dekách. Na roztoče používám při praní koberců Alerit od VAXu. Hlavně pořád vysávat a na mokro stírat. Je to dost šílený, ale nic jinýho nezbejvá.

doplněno 09.09.12 20:44:

Ještě jsem zapomněl, piju nebo inhaluju Vincentku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.