Beru je ale jen na akné

Od: Datum: 08.09.12 19:23 odpovědí: 3 změna: 08.09.12 20:14

Dobrý večer prosím potřebuju radu beru dva roky antikoncepci,ale jen kvuli akné ,tudiž sem nekdy na to zapomela a vzala sem si třeba dva po sobe nebo jeden večer v osm jak je vždy beru a další den v deset prtž si na to nevzpomenu ale neneí to moc často ..ted už mám tak plet dobrou tak to pomohlo doporučila mi to doktorka. A ted druhá vec mám kluka ale nespíme spolu ještě ,když budeme neotehotním? beru ji večer ,ale jak už sem zminila nekdy sem jeden prášek zapomela a vzala si ho ve čtvrtek místo středy.Má to na to nejaký vliv nebo jak to funguje?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 08.09.12 19:27

Tyto informace máš v příbalovém letáku své antikoncepce, v každé krabičce, doporučuji si to celé přečíst.

Uvědom si, že jsou to hormony a když je bereš nepravidelně, děláš svému tělu nepěknou službu.

Většinou je to tak, že pokud opomenutí netrvá déle, než 12 hodi, je vše v pořádku. Ovšem za předpokladu, že prášky baštíš pravidelně. Když je každý den lupeš v jinou dobu, ani nemáš od čeho těch dvanáct hodin počítat.

Když je to více než dvanáct hodin, ochrana se snižuje. většinou ještě záleží na tom, kolikátý je to týden cyklu. Opět viz příbalový leták. ten si celý přečti!

Normálně si nastav na mobilu upomínku, prášky nos pořád u sebe a ber je ve stejnou dobu. určitě nechceš mít kvůli své nerozvážnosti mimčo. A jak říkám, nepravidelné braní antikoncepce je škodlivé i z mnoha dalších důvodů - prostě šoky pro tělo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.12 19:27
avatar

Ano, má to dost velký vliv na působení antikoncepce, pokud si ji zapomenete vzít. Podívejte se do příbalového letáku. Je to tam hezky většinou popsané. Když zapomenete pilulku, tak se ještě pojistěte jinou formou antikoncepce - např. kondom. A pokud se to mladému pánovi nebude líbit a zdát, tak prostě žádný sex. Neriskovala bych to...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nokofein*
Datum: 08.09.12 20:14

Ahojky,

jak už bylo psáno výše, vše je popsáno v příbalovém letáku, dále je důležité jestli je pilulka "zpožděna" o méně či více než 12 hodin a jestli se jedná o jednofázovou HA (tam se nedělá mezi platíčky pauza) nebo dvoufázovou. 1-fáze je na "zapomenutí" citlivější. Většina tablet to má tak, že pokud zapomeneš 1 tabletu o více než 12h je třeba se týden chránit kondomem.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.