Tabule s písmeny u doktora

Od: Datum: 08.09.12 19:24 odpovědí: 19 změna: 09.09.12 18:17

Dobry vecer, kdyz jde clovek na preventivni prohlidku cte pismenka kvuli kontrole oci, ma otazka je jestli tu tabuli s tema pismenkama maji vsichni doktori stejny a kde se to da sehnat, (na internetu?)
diky moc

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: crocodille*
Datum: 08.09.12 19:28

podle me to je vsude jiny.. ale nez ti rekne, at si prikryjes oko, tak si to predtim rychle precti.Tak to delam ja dvema vidis lip nez jednim.

Od: klarina
Datum: 08.09.12 19:30

Tak to je blby :/ Chtela jsem se to "naucit" v klidu doma a pak tam jit a ... :D Mam z toho strach, nechci bryle :/

Od: olaf71*
Datum: 08.09.12 19:32

pamatuj jedno. klameš sama sebe. nechceš brýle, jednou taky nemusíš vidět vůbec.

Ohodnoceno: 3x

Od: krkovicka*
Datum: 08.09.12 19:30

To zavání podvodem.Že ty se je chceš naučit z paměti?
doplněno 08.09.12 23:51: Na brýle si zvykneš a když rozpoznáš jen některé písmena z druhého řádku od spoda bude to ještě dobré,horší je třetí řádek...Víc ukáže důkladné vyšetření zraku.Co tvoji rodiče?Nosí brýle?Dost možná se tomu nevyhneš.Říct-že ještě vidím dobře tak to tak nechám je velká blbost.Dost možná máš jen menší počet dioptrií a brýle po čase odložíš.Už jsou dávno pryč doby kdy se někdo dětem smál že má brýle či rovnatka.Dnes taky vyrobí brýle jenom skla,ani nikdo nepozná že je máš(taky někdy váhám když někoho musím díky práci popsat a nevím zda je měl nebo neměl).Kdybys do budoucna chtěla dělat řidičák budeš opravdu potřebovat zdravé oči.Takže si myslím že tušíš,že máš problém jen ti brání k řešení psychicky blok...

Datum: 08.09.12 19:48

Klarino, to budete radši nevidět? Ve škole, na číslo autobusu, v divadle, v kině.. řeknete si, to nevadí, že nepřečtu titulky nebo nepoznám jednoho herce od druhého, seženu to pak (na internetu?)

Datum: 08.09.12 19:48

Rozhodně ji stejnou nemají. Existují s písmeny, čísly, jinými znaky, obrázky pro děti atd. Navíc jsou znaky v různých kombinacích. Kromě toho jsou i jiné metody vyšetření, které umí oči změřit. Pokud chceš vyšetření ošidit, tak ublížíš jen sama sobě.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Snellenova_tabule

Od: polinek*
Datum: 08.09.12 20:00

,,Jednoduché,,dej si oči operovat ,dnes to je úplně normální a rychlé. Kámoška byla a vidí bez brýlí.

Datum: 08.09.12 20:03

Klarino, máte dobrou kamarádku?
Upozorněte ji na příspěvek http://m.poradte.cz/spolecnos…k-zit-bez-zraku.html#posledni
možná, že ho bude za určitý čas potřebovat...

Od: askmenow*
Datum: 08.09.12 20:03

když člověk brýle potřebuje a nenosí, riskuje spoustu věcí, od bolesti hlavy, přes zhoršení svého stavu, až po ohrožení života svého a ostatních! Takže nepodváděj, nechej si oči změřit, a uvidíš, jak dopadnes. Brýle jsou super módní doplněk, to zaprvé, zadruhé existují i kontaktní čočky, operace atd.

Od: drejdl*
Datum: 08.09.12 20:56

Těch tabulí je celá řada, ty nejčastější jsou 3. Lékař Vás ale může nechat číst tzv. Pflügerovy háky, to jsou ta velká E otočená do různých směrů, to nenastudujete zpaměti. Projekční optotypy navíc často mění sled písmen zcela nahodile, ani já si je nepamatuji a musím se dívat s pacientem :o(

Nebraňte se brýlím, není to nic hrozného.

Datum: 08.09.12 23:28

Napiš si to na boty, jako Rimmer. ;)

Od: hop®
Datum: 08.09.12 23:41

Klarino, máte strach z toho, že Vám zjistí zhoršený zrak nebo z toho, že Vás bude někdo nutit nosit brýle? Je to docela rozdíl, také neupřesňujete svůj věk...

Datum: 09.09.12 06:19

Milá malá Klarino, tvůj dotaz mě přenesl o mnoho let zpět, do dětství. Mohlo mi být tak deset nebo jen o málo víc a do školy přišly sestřičky zkontrolovat nám zrak, rovná záda a jiné. Braly nás asi po pěti, tak jsem měla čas si pořádně prohlédnout tabuli s písmeny. Věděla jsem, že jedním okem přečtu jen první dva řádky. Asi mi byla hanba nebo co a třetí řádek jsem se naučila zpaměti. Tedy myslela jsem si, že jsem se naučila. Ve skutečnosti jsem pak písmena říkala v jiném pořadí, než na tabuli stála. Samozřejmě se moje lež provalila a ostuda před sestřičkami a spolužačkami to byla o moc větší, než kdybych jen špatně viděla.

Dostala jsem brýle na televizi a do kina a svět se nezbořil. Dobře vidět je strašně důležité. A že se časem zrak mění a na dálku vidím dobře a teď potřebuji býle na čtení, je už jiná věc.

Horší zrak mají i moje děti. A hlavně dcera si dovede vybrat opravdu slušivé brýle, ve kterých je možná hezčí a zajímavější než bez nich. Tak se brejliček neboj a i přes jejich skla se na svět usmívej!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.09.12 08:42

Ještě pro zajímavost: v některých ordinacích, (které jsou moc malé), mají tabuly zrcadlovou a skutečně se do ní kouká přes zrcadlo.

Datum: 09.09.12 12:51

Diky vsem za odpovedi nejde odpovedet na vsechny takze tak nejak pospolu :D Ridicak uz mam, a bojim se tech bryly no, kdyz jsem byla naposled u doktrorky na cteni tak jsem mela opravdu velke problemy s tema spodnima radkama. Nechci si proste zvykat na ziti s brylemi proto jsem se zeptala na tu tabuli :)

Od: askmenow*
Datum: 09.09.12 12:54

věř, že život s brýlemi je mnohem příjemnější, než život se špatným zrakem. Ty už vidíš hůř očividně déle, tak si ani neuvědomuješ, jaké problémy adrobné komplikace ti to denně působí, ale když si pořídíš brýle, a začneš je nosit, tak za měsíc si budeš říkát, že jsi blázen, žes to neudelal už dávno.

doplněno 09.09.12 12:54:

Život s brýlemi není o nic složitější, než ten bez nich ;)

Datum: 09.09.12 13:01

Nehledě k tomu, že i když budete mít v kapse brýle, nikdo (kromě vás a snad mimo policie při řízení, pokud máte v dokladech "brýle nutné") vás nemůže donutit, abyste ty brýle taky nosila.

No a pak je tu ještě možnost, místo brýlí si pořídit kontaktní čočky, nebo jít na operaci, ale ta má smysl, pokud jste již dost stará na to, aby se zrak už neměnil.)

Od: ducati996*
Datum: 09.09.12 14:15

A co kontaktní čočky?

doplněno 09.09.12 14:16:

Nosila jsem brýle od 11ti let,od 17ti let kontaktní čočky a nyní jsem již 2 roky po operaci očí a nemusím nosit nic.

Datum: 09.09.12 18:17

Ja vim ja vim, ale tak diky vsem ze vim ze ty tabule maji bouzel rozdilny, tak budu doufat ze to nejak prectu :/ :( A bud to vyjde nebo ne :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.