1xJak neurazit

Od: Datum: 08.09.12 11:09 odpovědí: 17 změna: 10.09.12 13:02

Dobrý den,

možná se to někomu bude zdát zvláštní, ale máme s přítelem takový problém. On to není problém, ale věc, která nás trochu tíží. Bydlíme v domku s malou zahrádkou, naše sousedka je velice příjemná paní, bohužel již v pokročilém věku. Má jednoho syna a její pozemek je cca 2x větší než ten náš. Měli bysme zájem o koupi celého pozemku i jejího domečku, abychom rozšířili náš životní prostor, ale je nám strašně žinantní, zeptat se syna, co zamýšlí s tímto pozemkem po smrti maminky. Přijde nám, aby si nemyslel, že už jeho maminku pohřbíváme. Vztahy jsou velice dobré a neradi bychom je tímto narušily. Současně bychom ale neradi vedle sebe měli někoho nepříjemného, pokud by syn pozemek prodal cizím.

Prosím poraťe jak na to, abychom nikoho neurazili.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.12 11:27
avatar

kacule, kdybyste se takhle a na to zeptala mé dcery, krk za to dám, že by vám jednu střihla! *cert*

doplněno 08.09.12 11:34:

I já jsem milá paní v pokročilém věku!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.09.12 11:48
avatar

Babča to řekla dobře, já to řeknu jenom mírněji. Uvažovat o koupi něčeho co (zatím) není na prodej, je trošku předčasné. Jediná schůdná cesta je mezi řečí nadhodit, že by jste měli zájem, pokud by to jednou na prodej bylo.

doplněno 08.09.12 11:53:

Sousedka i přes pokročilý věk tu může být třeba ještě 20 let, takže by to spíš chtělo změnit vlastní plány.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kacule*
Datum: 08.09.12 13:18

A to je právě to, JAK to nadhodit mezi řečí. Je nám to právě hloupé protože sousedku máme rádi, ale máme strach, aby se to neprodalo sociálně nepřízpůsobivím, jako se stalo už jednomu sousedovi u nás v ulici. Taky chtěl řešit věcí až bude ten správný čas, a promeškal všechno.

Každopádně děkuju za tip a radu.

Od: kacule*
Datum: 08.09.12 13:15

Tak upřesním, pokročilým věkem myslím 86 let, nechceme to koupit abychom vzali paní střechu nad hlavou. Asi jsem to nenapsala přesně. O koupi bychom měli zájem jen v případě kdyby to ke koupi bylo. Pokud by tu syn chtěl bydlet sám a pozemek by nechtěl prodávat, tak žádný problém, žádné plány se kvůli tomu měnit nemusí, protože žádné nejsou. Jak jsem psala, její pozemek by se nám sice hodil, ale že bychom ho nutně potřebovali to zase ne. Jen nechceme aby vedle nás třeba něco chátralo, nebo bydlel někdo s kým se nedomluvíte ani na opravě plotu.

Jde jen o to, aby syn věděl, že bychom v případě prodeje měli zájem o koupi. A jestli tu maminka bude dalších 20 let, tak pro nás jedině dobře. Jsme na sebe zvyklý a v ničem si nepřekážíme a na všem se domluvíme. Chtěla jsem jen radu, jak to synovi říct a ne osočování, že kdybych se na to a takhle zeptala něčí dcery tak by mi jednu střihla. Chtěla jsem právě radu, jak to říct, aby se nikdo neurazil.

Od: olaf71*
Datum: 08.09.12 13:16

nevidím nic špatného na tom, když se zeptám, zda něchtějí nemovitost v budoucnu prodat, že bych měl eminentní zájem,protože blá blá ... pak ať si to každý přebere jak chce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: claire*
Datum: 08.09.12 13:37

Tak začněte tím pozemkem. Až bude příležitost (třeba budete mluvit o zahrádce), tak se zeptejte, jestli paní nezmáhá starost o velkou zahradu. Nadhoďte, že Vy byste si přáli pěstovat tohle a tamto, rozšířit záhony nebo tak a jestli by třeba nebyla možnost odkoupit zatím polovinu pozemku (pokud se tedy paní vyjádří v tom smyslu, že už na zahrádku nestačí atp.). Když ne, tak ne, když jo, tím líp. Potom už bude logické, že bude-li syn prodávat jednoho dne své dědictví, nabídne nemovitost přednostně Vám.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: kacule*
Datum: 08.09.12 14:09

Děkuji moc, o zahrádce mluvíme skoro každý den a tohle mě nenapadlo :)

Datum: 08.09.12 14:14
avatar

Mě se soused před několika lety docela natvrdo zeptal, jestli nebudeme dům prodávat. Že on by koupil. Nijak se mě to nedotklo, on se zeptal, já odpověděla.

Jestli chcete být mimořádně taktní, tak se sousedčina syna příležitostně zeptejte, jestli se do domku chystá buď na důchod (už to asi také nebude žádný mladík), nebo třeba i dříve na výpomoc své mamince. Že by se vám jako budoucí soused líbil. Tak se odpíchnete a další hovor už může být konkrétnější.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: polinek*
Datum: 08.09.12 14:24

já bych mu to řekla tak,jak to tady píšešte. Není to urážející.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 08.09.12 21:47
avatar

No to je drzost, to je moje první reakce po přečtení Vašeho příspěvku. Kdyby jste si byli rovni věkem, ale takto se to nehodí. Neříkejte, že máte sousedku rádi, vypadá to, že máte radši to okolo. Strašně by se jí to dotklo a bylo by po dobrých vztazích a věřte, že by to pak zrovna mohli prodat někomu, no někomu. Maximálně se můžete syna zeptat, až v případě, že by paní sousedka odešla na věčnost. Mně se to stalo po smrti otce, že se mně přišel jeden soused zeptat na to samé, a řeknu Vám, že dodnes to mám v sobě a vadilo mi to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kacule*
Datum: 09.09.12 09:05

Asi by bylo dobré si také přečíst další názory účastníků, kteří pochopili v čem potřebuji poradit. A nevím jak vy, ale já se s lidmi, které nemám ráda jednoduše nebavím. S paní sousedkou se bavíme denně. Předpokládám, že vy souseda ráda nemáte potom, co strašného Vám udělal. Ať se to někomu líbí nebo ne, sousedské vztahy jsou hlavně o komunikaci.

Od: pt®
Datum: 10.09.12 13:02
avatar

"kacule", tady nejde o lásku k sousedovi, ale takové jednání je trochu "jednoduché", jestli mi rozumíte. Nakonec, udělejte jak myslíte. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: itan71*
Datum: 08.09.12 22:53

Já bych šel na to jinak nejen rozhovor o zahrádce.Ten dům jsem nevyděl a předpokládám že je to starý domek asi nic nového,zeptal bych se ze sousedských vztahů co mají v plánu s tím domkem zda budou třeba dělat rekonstrukci např.okna, střechu nebo něco takového a zeptal se syna zda to bude té babičce dávat nějak do pucu. Slovo dá slovo a nikoho neurazíte a budete vědět na čem jste.

Přeji uspěšný lov

doplněno 09.09.12 08:53:

*palec**andel*DĚKUJI ZA HODNOCENÍ*ua**tuc*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kacule*
Datum: 09.09.12 09:05

Děkuji, už bohužel nemohu hodnotit :( tak děkuji takto.

doplněno 09.09.12 10:09:

tento tam patří *placni*

Datum: 09.09.12 17:22

Přeji pěkný den všem,

v prvé řadě bych chtěl všechny poprosit, že pokud chcou opovrhovat někým, kdo se zeptá, jak neurazit, ať raději nepíšou nic. Ničemu to neprospějě, ba naopak.

Co se týče otázky tazatelky. Až se někdy budete bavit s tím synem o zahrádce nebo o bydlení, tak se ho zeptejte, jestli tady chce někdy bydlet. Když vám odpoví, tak mu řekněte, že se ptáte, protože byste tady nechtěli mít nějaké špatné sousedy, takže kdyby to chtěl prodat, že by jste to koupili. Na tom nění nic špatného.

Přeji hodně zdaru.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kacule*
Datum: 09.09.12 21:04

Děkuji moc, bohužel už nemůžu hodnotit tak aspoň palec nahoru *palec*

Od: buss
Datum: 09.09.12 21:49

Nevidím na tom nic špatného, prostě se zeptám co s tím jednou hodlají dělat. Nezeptáte se vy, přijde prostě jiný a utřete hubu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.