Slivovice na chřipku?

Od: Datum: 27.01.13 16:45 odpovědí: 25 změna: 31.03.13 18:22

Prosím je na chřipkové dnešní odbodí vhodné si dát šťopičku slivovice? jsem neustále nemocná a když se po každé zotavím z chřipky, hned zase chytnu další. trpím strašně moc na chřipky, (Od září jsem jich prodělala celkem 12 do Nového roku) beru desítky léků na imunitu, jím denně obrovské množství zeleniny ale nic nepomomáhá (to proto, že jsem zřejmě zablokovaná). mojí poslední jedinou šancí zkusit si dát štopku slivovičky. jaké s tím máte zkušenosti? Pomáhám Vám předejít chřipce? Všem mocekráte díky za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 27.01.13 16:55

Slivovice je výborná prevence na leccos... :-D

A mně se osvědčuje i na ´léčení´ chřipky - slivovice, horký čaj a potit se v posteli...

doplněno 27.01.13 17:09:

Limosko, každá chřipka je i viróza - ne ovšem každá viróza je chřipkou... ;) Viróza je onemocnění způsobené viry...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.13 16:57

Jak zablokovaná? Jestli opravdu šlo pokaždé o chřipku, bylo by asi rozumné se proti ní nechat očkovat.

Jestli jde o opakovaná nachlazení, pomůže podle mne spíše odbourat stres, dostatek vitamínů (vedle zeleniny i dostatek ovoce), pohybu na čerstvém vzduchu a otužování.

Ohodnoceno: 0x

Od: keliska001
Datum: 27.01.13 17:05

Bojím se očkovat proti chřipce. jde totiž o tohle: Virologové varují, že očkování může opravdu člověku trpícími infekcemi pomoci ,ale také se člověk můřže po očkování stát ještě více nemocným. není toto věděcky dokázáno, protže na každého to funguje jinak. A kdyby moje tělo to očkování vzalo negativně a já bych pak ještě marodila víc než před očkováním. Ta sranda je v tom,, že pokud Vám to nezabere a budete na tom s očkováním ještěr hůř, nikdo už Vám nedokáže pomoci víc. (vzít v těle přeočkovaný virus zpět).

Vše tak nějak dělám jak uvádíte,ale k tomu otužování jsem se ještě nedostala. Ale samozřejmě musím vyzkoušet.

Datum: 27.01.13 17:00

Slivovice pomáhá, u mně například skoro na všechno. Vřele doporučuji.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.13 17:02

No klidně si ji dejte, třeba, když tomu věříte, tak Vám pomůže... Nicméně já si myslím, že Vás problém co se týče chřipek je psychosomatický, prostě máte nějaké psychické či rodinné problémy, a tak nějak "utíkáte do nemoci". Nebo jste přetížená, a Váš organizmus volá o pomoc - a to tím, že onemocníte. V těchto případech vitamíny, zelenina i ta slivovice nepomůže, ale musíte jít po příčině problému.

Mimochodem, jedná se opravdu o chřipku? Není to viróza? Mezi chřipkou a virózou je podstatný rozdil.

Datum: 27.01.13 17:11

Ano, ne je to chřipka pokaždé, nikdy nemám žádnou teplotu, chřipka umě trvá 8-10 dní. nejvíc mě bolí ty bolesti v krku. Na to já trpím těd už takřka každý den. ale vy jste na to kápla, už pět let jsem bez 1. poloviny rodiny, před 28 lety mi zemřela i moje matka ve 30 letech. Mám skoro půl roku nemocnou dceru,chodí do školky a Neustále¨má také infekce, ve školce je jich 25 všichni jsou nemocní. je to hrůza, už se mi ani poslední dobou nechce žít, komu by se taky chtělo,kdyžy každé ráno se probouzím a den co den bojuji s infekcíé ze vzduchu. Možná si o mě myslíte, že jsem nějaký blázen, ale to já opravdu nejsem. Co mi může pomoci ,už jsem zkoušela i koloidní stříbro, to mi pomáhalo, ale dovolit si ho vážně nemůžu už kvůli vážným finančním důvodům.

Datum: 27.01.13 17:06

zřejmě to nikdy nedoléčíte a stále se vám to vrací - nemám zkušenost- nemarodím

Datum: 27.01.13 17:24

Zkuste si koupit kořen zázvoru, citrony a med. Nakrajejte, nebo nastrouhejte oloupaný zázvor, zalijte vařící vodou a přidejte citron a med. Nechte louhovat a pak popíjejte celé dny. Já to tak dělám, a je to na chřipku, nachlazení i jako prevence, když jste zdravá. Ta slivovička je také dobrá...Já po operaci krčních mandlí také trpěla na častá nachlazení, a co piju ten zázvor je to o mnoho lepší. Můžete i bez medu, jestli nesladíte...někdy přihodím i pár křížal, vše dle chuti. Zkoušela jsem i kupovaný zázvorový čaj, ale není to ono. Přeji Vám, ať se Vám zlepší imunita.*slunce*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.01.13 17:34

Děkuji. Zázvor se doma určitě ještě najde. Mockrát děkuji. Zkusím vše.

Datum: 27.01.13 17:25
Máte narusenou střevní mikrofloru, spíš bych řekl ze ji máte těmi antibiotiky úplně znicenou. Doporučuji vysadit antibiotika , vzdát se veškerych sladkostí, pečiva a masa. Doporučuji kysane (ne sterilizovane) zelí, dva až třikrát denně, mezi tím citrusy a v lékárně koupit lactobacily pro rychlejší nastartovani střevní mikroflory.
doplněno 28.01.13 10:55:

Já, ač pocházím z valašska a na slivovici jsem odkojený, vím na co pomáhá, přesto v době nemoci vám ji nedoporučím. Měla by se pít spíše preventivně, ale ne spolu s léky, které užíváte a už vůbec ne v době nemoci, páč alkohol okyseluje žaludek, následně celé tělo a to vývoj nemoci jen zhoršuje. Vy už máte tělo silně překyselené a je třeba nastolit rovnováhu zásaditou čerstvou stravou. Nemáte protilátky, které by mohly s nemocí bojovat. Taktéž je třeba vynechat hlenotvorné potraviny, jako maso, mouka, mléko, tedy veškeré bílé jedy včetně cukru, soli a výrobků z nich. Jak jsem psal výše, na očistu střeva nejlépe funguje kysané zelí. Kvašením ve střevě odbourává nánosy na střevě, budete trochu nafouklá a taky budete ucházet, ale to je znamení, že to funguje. Ráno půl kila, večer půl kila a uvidíte jak se vám uleví. Mezi tím doporučuju citrusy - pomeranč, grep, citron - mají dostatek vitamínů a minerálních látek, taky třikrát denně a ještě před spaním. Mají hodně nestravitelné složky a to je výhoda - působí na vaše zanesené střeva jako kartáč. Nevím, jak umřela vaše maminka, ale jestli to byla nemoc, měla byste ze sebou něco dělat, dokud to ještě jde a ovoce dávat i vaší dceři. Taky je důležité hodně pít, alespoň 2-2,5litru denně, třeba teplou vodu s vymačkaným citronem nebo vymočeným (nespařeným) zázvorem. Popř čistou, žádné sladidla.

doplněno 28.01.13 13:18: http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/mame-tele-svou-vlastni/
http://zdrava-vyziva.doktorka…z/kysele-zeli-proti-rakovine/
Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.01.13 17:37

Souhlasím. 90% imunity je ve střevech. Také jsem měla plno antibiotik a šup, imunita v háji.

doplněno 27.01.13 17:45:

Jinak by mne vcelku zajímalo, jak tazatelka ví, že je to pokaždé chřipka. Ta se totiž bez doktora špatně diagnostikuje, protože má u kažého trochu jiný průběh. A taktéž, pokud bere kvanta léků na imunitu, které si sama naordinovala, dělá to spíše bordel, než užitek.

Doporučuji zázvorový čaj s medem a citronem, procházky venku a nějaký ten sport na vyčištění hlavy:)

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 27.01.13 17:31

kelisko - beru desítky léků na imunitu,...

To mám chápat jako, že imunolog vám přepisuje desítky? to je třeba 20 různých léků na imunitu? Vy nás pěkně valíte. Přestaňte si sama ordinovat diagnózy a nechte se vyšetřit umunologem a věřte, že taká kvanta léků vám nepředepíše. Moje babička mě učila, že 50% nemocí pochází z hlavy - myšlení. Tak s tím taky něco udějejte. Otužovat se dá v každém ročním období a s tím jste ještě nezačala. Přidejte k tomu pohyb na čerstvém vzduchu a tím si i pročistíte hlavu. Držím palečky.

Od: hm®
Datum: 27.01.13 17:36

Slivovice by možná mohla pomoci, jen nevím, jestli stačí stopička. Když Vás začne bolet v krku, tak to už je chřipka v plné síle. A zlikvidovat pak jen pár virů v krku, to je na nic. Možná, kdybyste se zřídila víc, ... jenže si netroufám tipnout, jak moc. Ale asi tak, aby to bylo už dobře znát v krvi; ony ty viry moc nevydrží, ale udělat na ně tím alkoholem jen bububu, to asi nestačí.

A otužování nelze jen "zkusit". Začít musíte zlehka a pak trénovat soustavně a dlouhodobě.

doplněno 27.01.13 17:39:

Jo ale důležitá poznámka: K některým lékům se alkohol nesmí! Tak jestli takové máte, slivovičky se ani nedotýkejte!

Datum: 27.01.13 17:43

Pokude nemáte teplotu a bolí Vás v krku, není to chřípka. Chřipka se projevuje vysokou teplotou, většinou u ní nebolí v krku ani tení rýma. Při chřipce nejste schopná vstát z postele, protože kromě vysoké teploty máte velké bolesti kloubů atd.

Opravdu tedy máte virozy. I co se týče času - od září do konce roku - není časově možné, abyste měla chřipky, protože většinou trvají více jak 14 dní a bez lékaře je nezvládnete. A mimochodem, jedná se o smrtelné onemocnění. Proto se proti němu očkuje. Pokud byste trpěla opravdu těžkými chřípkami, Váš obvodní lékař by Vám nabídnul očkování.

To jen pro upřesnění pojmů.

doplněno 27.01.13 17:50:

Teď jsem si pečlivě přečetla Vaši odpověď. Pokud máte takové trápění - úmrtí matky, nemocná dcera atd., až se Vám nechce žít - měla byste urgentně vyhledat pomoc psychologa. Nemyslím si, že jste blázen (mimochodem, kdo v dnešní době není? :D), ale Vaše trápení se projevuje psychosomatickými problémy, jak už jsem psala, a tak to chtě-nechtě, musíte řešit, chcete-li se dát dopořádku (a to kvůli dceři určitě chcete). Takže neotálejte, nestyďte se, a vyhledejte psychologa. S jeho podporou se můžete dát jak psychicky, tak fyzicky dopořádku. Držím palce! L.

Datum: 27.01.13 18:30

Nevím jak kdo,ale mně osobně očkování proti chřipajzně vždy ublížila!V minulosti jsme museli v práci všichni být očkování-pkd jsem se vyhnul-vše bylo O,ale pokud ne ,tak vždy do měsíce jsem omarodil ,od mých 20 do 3O asi 3x nebo 4x.Naposledy mne ukecela tehdejší obvodačka ,že jako diabetik jsem v cílové skupině a mámočkování zadarmo,tak jsem se nakonec nechal píchnout-díky tomu jsem poté asi 3x těžce omarodil (teploty skoro ke 40°přitom běžně marodím tak 1x2-3 roky s teplotou lehce přes 37°!Navíc od té doby mám navíc alergii (i když to očkování asi za to až tak nemůže,ale spíše to urychlilo.

Pro mne-mítpřístup ke kvalitní slivovici tak beru denně na lačno (diabetes -nediabetes) stopičku!Jinak slivovice= UNIVERZÁLNÍ MORAVSKÝ VŠELÉK!Ale být Vámi nedam ,pkd je skutečnost co jste psala(nečetl jsem až tak důkladně a všechny připsěvky)na rady zde a jdu se nechat důkladně vyšetřit ,to není samo od sebe takto být na huntě se zdravím!

Datum: 27.01.13 23:35

no panejo,okolo vás proběhne chřipka a už jí máte,určitě zkusit slívku,tím se nikdy nic nezkazí,já jí svého času kloktala na angínu,taky jí od té doby nemohu cítit :-D určitě se zaměřte na podporu imunitního systému.. zeptat se lékaře a něco o tom najít na netu.dřív jsem něco četla že podporuje imunitu pravidelné návštěvy solné jeskyně- nevím co je na tom pravdy ale člověk musí zkusit všechno.držím palce

Datum: 28.01.13 00:33

Pozor, nachlazení není chřipka ;) Všechny léky na imunitu jsou k ničemu, pokud nedodržujete zdravý životní styl. Lidi nejí ovoce a vitamin C. Takže v té zelenině ještě přihoďte trochu pomerančů a zkiste být nějaký ten léčivý čaj. Bezvadný je zázvorový, ale to myslím už někdo radil. Zkuste to. A chce to se teple oblíkat, ale ne se zapařit a pak v tom sedět v kanceláři a pak jít zase na oběd mimo dům v tom spoceném. Všeho s mírou, i s těmi desítky léků ;) Jestli oni Vám už náhodou tu imunitu neberou, nic se nemá přehánět :-D

Od: gita65
Datum: 28.01.13 09:48

Já se ze zdravotních důvodů, musím chránit proti chřipkám a nachlazení. Ale než sáhnout po alkoholu ( sice malé množství), stále je to alkohol, dělám si již několik let česnekové víno. Vždy, tak v září - říjen si udělám čes. víno. 26 stroužků česneku rozmačkám do sklenice, přidám štávu ze tří citronů a přeliji 1 litrem převařené vychládlé vody a uzavřu víčkem. Nechám luhovat 2-3 dny. Pak scedím a každé ráno a večer ( před jídlem), užívám jedno štamprle, můžete si do štamprle přidat i med. Ale já to používám bez medu. To užívám po 3 týdny. Pak vynechám na 1 měsíc a opakuji. ( trpíte-li na nízký krevní tlak, tak vynechat večer. Česnek snižuje krev. tlak.) Mohu s čistým svědomím tvrdit, že chřipku a nachlazení spolehlivě překonávám již několik let. Bydlí semnou i malé vnoučata, ale já spolehlivě odolávám, když jsou nemocné. Také si v létě připravuji štávu z červené řepy, máty peprné, kopřivy. To užívám také po 1 lžíci ráno i večer. červená řepa urychluje podporu červených krvinek, máta, česnek, podporují imunitu, kopřiva čistí organismus. V létě neužívám nic.

Od: artemio2*
Datum: 28.01.13 11:02

Ač nejsem lékař,můj rozum říká,že bych při tak častých zdravotních potížích hledal problém v psychice.Tam bude zakopaný pes.Takový Dařbuján by pomohl raz dva a morybundus by byl vyléčen.Ale když není,jistě by pomohl někdo,kdo rozumí lidské duši a umí pohladit nejen slovem,ale i účinným lékem.

Od: buss®
Datum: 28.01.13 13:49

beru desítky léků na imunitu
A jak může takové kvantum zabírat? Dyť je to mišmaš. Když vidím lidi s igelitkama z lékárny, tak se nedivím že nemoc nemizí.
Už lééta jem žádnou nemoc nechytil, protože jem mladý, zdravýý, krásný... a to si furt opakovat a ven za každého počasí. A klid! nenechat se rozčilit, nenechat se zatahovat do pochval kolik kdo nemocí má.
Alkohol se používá na desinfekci, ale také oslabuje imunitu. Viry jsou pak v celém těle. A být nadopovaný léky a alkohol?

Datum: 30.01.13 09:17

Malý postřeh - Slivovice způsobí v krku překrvení tkáně. Takže její desinfekční účinky následně znehodnotí to, že na překrvené tkáni se bacil lépe živí a rychljeji množí. Mám vyzkoušené, že po pidi panáku slivovice ( domácí echinaceové tinktury ) před spaním je ještě dobré vycucat panthenolovou tabletu , která krk podrážděný slivovicí zase stáhne a uklidní.

Taková kombinace se mui už několikrát osvědčila.

Datum: 30.01.13 11:42

Můžu Vám poradit,taky jsem nevěděla co na okakující se chřipky a mě to šlo vždy na průdušky,že jsem si vypěstovala astma.Až mi poradila moje alergoložka abych si koupila na imunitu Synbio-jsou to probiotika,prebiotika to je hlavně na imunitu střev.A dále používám když jde na mě chřipka Imunoglukan - betaglukany-na ty nedám dopustit do tří dnů jste vyléčená.Ale bateglukany berte dál tak cca měsíc.Na beta glukany mě upozornila jedna paní z chovatelské stanice,když mi kočička marodila už dva měsíce těžký hnisavý zánět očí a chřipka,byla léčena 5 týdnů antibiotiky a když jsem jí začala dávat betaglukany v sirupu a k tomu chlorellu tabletky byla do týdne zdravá.Tak jsem to začala používat i já a nedám na Synbio,Iimunoglukan a chlorellu dopustit...

Datum: 30.01.13 12:30
Synbio je zbytečně drahé a maji jen 2.5 miliardy bakterií. V drogerii DM koupíte za 139 kc probiotikum forte, v jedné tablete 5.2 miliard bakterií, osm kmenu, v denní davce 15.6 miliard bakterií. Forte se da koupit i v lékárně za stejnou cenu. Nejlevneji vyjde kysane zelí, jak jsem psal výše. Pak nejsou třeba žádné tablety. Ještě se da použít i lepicol, i s vlakninou, ale cenove je taky jinde.

Od: micolo
Datum: 05.02.13 19:19

Sivovici určitě doporučuji..často mi pomohla, když mě začalo škrábat v krku..hned to přešlo. I když se cítím někdy slabá tak mi troška slivovice pomůže. Já bych vám doporučila užívat Hlívu ústřičnou 800mg, je velmi silná a betaglukany které obsahuje jsou výborné na posílení obranyschopnosti. Obsahuje taky rakytník. Mě osobně udržuje zdravou a chřipka se mi zdárně vyhýbá.

Od: lucaaa
Datum: 31.03.13 18:22

Slivovici si semtamtakydám,když cítím,že na mě něco leze. Přítwelto řeší tak,že si zase vaří svařené víno a pořádně se vypotí. Říkala jsem, že jsem skoro jako alkoholici.Ale třeba babička si dávala taky každé ráno jednoho kalíška slivovice na tlak.Jinak proti chřipkám a nachlazwení mi poslední dobou pomáhají probiotika biopron 9. Užívám je asi 4 měsíce a zatím nic :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.