Konec školy, začátek podníkání

Od: Datum: 07.09.12 09:11 odpovědí: 5 změna: 07.09.12 11:56

Dobrý den, právě jsem ukončil vysokou školu a přecházím a na podnikání na ŽL ( dosud jsem měl vedlejší činnost ). Co jsem se dočetl, tak po ukončení školy se mě to automaticky přesune na hlavní činnost. Mám toto někde oznámit? Popřípadě mám někde zajít něco nahlasít? Jak mám platit zálohy na soc a zdrav? Příjde mi něco nebo mám automaticky něco posílat někam? Děkuji za odezvu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lucius*
Datum: 07.09.12 10:13

Tak ohlašovat se nic nemusí, to podnikáte první rok, zatím jste nepodával přehledy? Ptám se protože se ptáte na placené záoh, které se zpravidla platí vždy po předání přehledů podle výpočtu, který Vám vyjde.

Tedy z pravidla v březnu podýte daňové přiznání, přehled pro pojišťovnu a přehled pro správu sociálního zabezepčení. Z toho Vám vyjdou zálohy a doplatek, který musíte uhradit. Přehledy jsou k dispozici často v elektronické podobě zdarma do nějakého obratu (například 1 mil kč).

Jinak pozor si musíte dát hlavně na velikost příjmu, pokud nasbírtáte 12 po sobě jdoucích faktur, které mají příjem větší jak 1 mil musíte se do 3 měsíců registrovat jako plátce DPH.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.12 10:28
avatar

Jetlize byl studentem VS, zdravotni pojisteni za neho platil stat. A socialku to same. Ted prece musi jak na pojistovnu nahlasit zmenu. Automaticky se prece neprevede vedlejsi cinnost na hlavni, nebo se pletu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucius*
Datum: 07.09.12 11:23

Já jsem byl student VŠ, ale zálohy jsem platil, počítá se to podle příjmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 07.09.12 11:56

i tak je nutné ohlásit změnu režimu podnikání na OSSZ i ZP. Zálohy budou s nejvyšší pravděpodobností také jiné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 07.09.12 10:35

Do 8 dnů je potřeba tuto skutečnost nahlásit na zdravotní pojiš´tovně a sociálce a samozřejmě začít platit zálohy na pojistné zdravotní i sociální. Kolik, to vám řeknou na obou úřadech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.