Děti narozené 2011 vs rodičovský příspěvek?

Od: Datum: 07.09.12 07:12 odpovědí: 3 změna: 13.09.12 22:28
Dobrý den, neslyšel někdo o ,,papíru,, který by měli vyplnit rodiče dětí narozených v roce 2011? Něco kvůli rodičovskému příspěvku?
doplněno 07.09.12 08:31:

A ještě by mě zajímalo...Švagrová má dítě právě narozené v roce 2011, zvolila si ,,mateřskou,, vyplácet 3 roky.A tvrdí mi,že pokud se jí během těch 3 let narodí další dítě,tak začne dostávat novou mateřskou na mladší dítě a ten ,,zbytek,, peněz,co jí na první dítě nepřišlo,tak jí doplatí najednou. Já si myslím,že pokud se jí narodí další dítě,tak jí nárok na mateřskou staršího dítěte zaniká. Tak kdo má pravdu? :)*nevi*


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 07.09.12 09:19
 

Dobrý den.

Nevím, jestli je to ten papít, který myslíte. Ale pokud vznikl nárok na rodičovský příspěvek před 1. lednem 2012 (dítě narozené 2011):

Může se rodič rozhodnout, jestli bude čerpat příspěvek postaru nebo podle nové právní úpravy od 1. ledna 2012
Obecně však bude platit podmínka, že pokud rodič setrvá ve variantě pobírání rodičovského příspěvku podle staré právní úpravy k 31.12.2011, bude platit pro něj tato úprava jako celek, tedy i se sledováním omezené docházky dítěte do předškolního zařízení po celou dobu pobírání rodičovského příspěvku
Pokud však rodič přejde na novou právní úpravu platnou od 1. ledna 2012, bude se na něho vztahovat mj. ustanovení o nesledování návštěvy předškolního zařízení u dětí starších 2 let věku. O tuto změnu rodičovského příspěvku podle nové právní úpravy musí rodič písemně požádat.
Možnost výběru délky čerpání rodičovského příspěvku je zachována i při plynulém navázání rodičovské dovolené s dalším potomkem.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.09.12 21:47
 

RP pobirate vzdy jen na jedno dite, na to starsi. Podanim zadosti o RP na druhe dite, automaticky zanika narok na vyplaceni RP na mladsi. Proto je dobre planovat, pokud to jde ...nechat dobehnout prvni materskou a plynule navazat na druhou. Ale neni to asi tak jednoduche v realu ... hodne zdaru

Ohodnoceno: 2x
 
Od: socialnipracovnice*
Datum: 13.09.12 22:28
 

Formulář, který máte na mysli, je "Prohlášení žadatele o dávky státní sociální podpory". Tento formulář musí vyplnit všichni, kteří pobírají některou z dávek - mj. i rodiče, kteří začali pobírat rodičovský příspěvek do konce roku 2011. V tomto formuláři příjemci příspěvku potvrzují, že splňují podmínku bydliště na území České republiky podle § 3 odst, 2 a 4 zákona o státní sociální podpoře. Úřady práce by měli formuláře lidem rozesílat, ale nedělají to tak všechny. Formulář je třeba vyplnit a doručit úřadu práce do 30.9., jinak nárok na dávku zanikne.

Ve chvíli, kdy Vaší švagrové vznikne nárok na rodičovský příspěvek u mladšího dítěte, jí začne být vyplcáen tento a příspěvek na starší dítě bude zastaven. O tom, že by měla být nevyčerpaná část příspěvku vyplacena jednorázově, nic nevím.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.