Nic nedotáhnu do konce

Od: Datum: 31.08.12 17:44 odpovědí: 6 změna: 01.09.12 20:07

Zdravím,

mám takový problém. Nic nedotáhnu dokonce. Když mě něco napadne, že udělám nebo vytvořím, začnu na tom dělat, ale nikdy to nedodělám. Dám si od toho třeba pauzu a už se k tomu nevrátím. Nebo se k tomu ani nedostanu, jen o tom pořád mluvím..
Týká se to ale všeho.. Například i mytí nádobí nebo úklidu, přesazování květin atd. pro příklad. Jsem jenom líná? Jak se mám toho blbého zlozvyku zbavit?

Poraďte prosím.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 31.08.12 18:02

to není zlozvyk. zřejmě Tě ta činnost ani nebaví. dělej jen to co Tě baví + nutné věci, nádobí atd. asi za Tebe nikdo neudělá

Od: uska®
Datum: 31.08.12 18:11

Jednoduše - např. při mytí nádobí není třeba pauza nebo si odskakovat. Vydržet do konce i kdyby si se měla počůrat:)

Datum: 31.08.12 18:44

Taky by mě zajímalo, co s tím.. paradoxně se to stává především u věcí, které jsou nějak kreativní nebo které dělám pro potěšení nebo proto, že mě baví. Jeden den se najednou věnuju (nebo musím věnovat) něčemu jinému a pak už je to v pytli.

Datum: 31.08.12 19:55

Až budete mít pořádný důvod se toho zbavit, dokážete to. Co ve skutečnosti potřebujete je motivace Nic vás ve skutečnosti nenutí, hlady neumřete, ve špíně neshnijete, přátelé vás kvůli tomu neopustí. Dělat věci, které nejsou nezbytné pro přežití, je vždycky hrozná fuška :-D Cíleně v sobě budujte postoj, že ten okruh běžných věcí jsou prostě běžné věci, které si netřeba zadávat jako speciální úkol, ale udělají se bez velkého přemýšlení cestou okolo.

Být úspěšný neznamená jen být inteligentní, geniální, učený či mít štěstí... schopnost dotáhnout věci do konce je možná na špici toho všeho a odlišuje většinu lidí od toho mála, co něco dokázala. Takže se utěšujte alespoň tím, že se vezete s proudem *smich*

(Ale kdybyste přišla jak na to, dejte vědět, taky by se mi to hodilo *smich*)

Datum: 31.08.12 19:58

To znají asi všichni , tak o tom nemluvte buď to udělejte nebo na to ani nemyslete potom to uděláte nebude to podle vašich představ tak se na to tak nějak v podvědomí "vyprdnete" a už se k tomu nevrátíte prostě to udělejte. Líná nejste pouze jste normální.

Od: tomasgulas
Datum: 01.09.12 20:07

Klasika. Jediné, na co mám grif, je mytí nádobí. Prostě umyji vše hned. Tím pádem myji jen za sebe a nic se nehromadí. A taky mám perfektní trik s úklidem.

Neuklízím.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.