Nevystavená faktura

Od: Datum: 06.09.12 09:40 odpovědí: 8 změna: 06.09.12 14:21

je možné se nějak bránit proti úhradě za opravu auta, která byla uhrazena v hotovosti , ale nebyla vystavena faktura za opravu ,ikdyž byla mnou požadována a opravářem přislíbena, ale nevystavena.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.12 09:56

Dobrý den... z Vaší otázky nějak nechápu čemu se chcete bránit... Mechanik Vám opravil auto, Vy jste to uhradil a teď chcete peníze zpět? Nebo jak to myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roky
Datum: 06.09.12 13:47

Mechanik opravoval auto , nevystavil přejímací list ani po mém zaplacení nevystavil fakturu .Auto mi dovezl , s tím , že si to mám vyzkoušet.

Datum: 06.09.12 14:21

A nedomluvili jste se náhodou na práci "bez papíru" abyste ušetřili (Vy i mechanik)?

Pokud ne, tak trvejte na vystavení faktury, ale pokud jste peníze předal v hotovosti beze svědků či dohledu kamer, tak na něj nemáte páku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.12 10:00
avatar

Na faktuře jsou obvykle uvedeny vykonané práce, použité díly a pod. Na základě toho se lze pak proti jednotlivým položkám bránit, namítat atd. Pokud jsi převzal a zaplatil, tak jsi byl s odvedenou prací spokojen. Kdo by platil za něco, co nechce a k čemu má výhrady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roky
Datum: 06.09.12 13:50

Fakturu nevystavil ani přejímací protokol o opravě, byť převzal hotovost , jen mi na papír napsal , co měnil , jaké úkony a za kolik , bez podpisu.

Od: ron*
Datum: 06.09.12 10:25

Než jste zaplatil, určitě Vám dali podepsat doklad, na kterém bylo vypsáno, co na autě bylo prováděno. Pokud jste podepsal, souhlasil jste. Dostal jste doklad o zaplacení v hotovosti s datem zaplacení a vystavení. Ten tedy můžete k případné reklamaci použít.

doplněno 06.09.12 13:58:

Odzkoušejte tedy, vraťte se tam a trvejte na vystavení dokladu. Co více poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rpky
Datum: 06.09.12 13:55

Dostal jsem jen na obyčejném papíře , co se bude provádět , ale bez hlavičky a podpisu firmy.Doklad o zaplacení ,mi po předání hotovosti za opravu ,nevystavili , s tím , že si mám vše nejprve odzkoušet.

Datum: 06.09.12 14:09
avatar

Ještě bych nikoho nepodezírala z nekalých úmyslů. Občas se mi stává, že dostanu fakturu, ale platím v hotovosti (pokud mám firmu někde blízko). To proto, že firma vystavuje jen faktury. Správně jste měl po předání peněz požadovat nějaký doklad. Pokud se tak nestalo, buď je všechno jen maličko v nepořádku a firma si dá vaše peníze a fakturu nějak dohromady, nebo bude vyžadovat zaplatit podruhé. Buď to vysvětíte či uhádáte, nebo je to poučení, že peníze se jen tak, bez potvrzení, nevydávají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.