Zrušení trvalého příkazu (ČSOB)

Od: Datum: 05.09.12 21:31 odpovědí: 9 změna: 13.06.14 23:38

Dobrý večer,

jak lze zrušit trvalý příkaz vytvořený přes InternetBanking24 u ČSOB? Jde o příkaz, který se opakuje každý měsíc. Nezadal jsem u něj datum, kdy by měl skončit (sám nevím). A nebylo nutné toto datum zadávat. Tzn. chtěl bych ho zrušit sám, ručně.
Když si otevřu záložku "trvalé příkazy", tak tu příkaz vidím, ale jediná možná akce je "zobrazit". Žádná možnost "zrušit", nebo "malinký křížek" atd.
A ještě další drobný dotaz. U příkazu jsem zadával variabilní symbol (VS), který měl tvar např. 123. Když si ale prohlížím detaily příkazu, je VS ve formátu "0000000123". Hraje to nějakou roli? Proč se tam těch 7 nul přidalo?

Budu rád za každou radu,

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.09.12 21:35

Neznám přesně systém této banky, ale:

- pokud dáte volbu zobrazit, není ve zobrazeném příkazu volba zrušit nebo ukončit?

- variabilní symbol je desetimístné číslo (podobně jako specifický symbol nebo číslo účtu) a lze jej doplnit zleva nulami, jeho hodnota a význam se tím nemění.

doplněno 05.09.12 21:59:

Děkuji,

pokud jde přes IB trvalý příkaz založit, měl by jít nějak i zrušit, snad někdo poradí postup, hezký den...

Ohodnoceno: 2x

Od: umpalumpaka
Datum: 05.09.12 21:56

Děkuji za odpověd. Ve VS mám tedy jasno, ale tomu zrušení nerozumím. Není tam nic, ani po ovteření příkazu a detailnějším zkoumání jsem nic nenašel. Budu doufat, že se objeví někdo, kdo používá konkrétně bankovnictví ČSOB.

Od: hop®
Datum: 05.09.12 22:06

Ještě jsem našel něco v příručce k ovládání menu, pokud to pomůže...

Ohodnoceno: 1x

Od: umpalumpaka
Datum: 05.09.12 22:15

To už jsem našel také, ale u toho příkazu to prostě není. Nic. Jen možnost zobrazení...

Od: lego®
Datum: 06.09.12 06:57

Neni tam nekde prehled vsech prikazu? Tam by to mel jit zrusit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.12 07:32

Pokud tam není volba zrušit trvalý příkaz, tak buď kontaktovat banku a poradit se přímo s nimi.

Ještě je možnost pokud jde trvalý příkaz editovat, tak nastavit datum ukončení trvalého příkazu.

Pokud u trvalého příkazu není možnost editace a zrušení, tak mne napadlo, že trvalý příkaz byl zadán přímo v bance a potom asi musí být zrušen pomocí formuláře přímo v bance.

Datum: 06.09.12 09:27

Pokud máte interrnetové bankovnictví, jeho součástíprostě musí být možnost zrušení trvalého příkazu. U České spořitelny to umím, díval jsem se u ČSOB na demo a našel jsem tam v přehledu trvalých příkazů k úhradě (viz přiložený obrázekú. Pokud to opravdu nemůžete nejít, volejte zelenou linku 800 300 300.

Od: fhsafdklgjoefrq
Datum: 13.06.14 23:38

Ony tam ty možnosti ani tak v některých případech nejsou. Já tam mám pouze zobrazit, protože je pátek a v neděli mi má odejít platba a už to je v systému prý zadané :)

Datum: 06.09.12 21:32

Tak vyřešeno. Omlouvám se za pozdní reakci, ale dostal jsem se k tomu až teď. Možnost zrušit už u příkazu je. Zobrazila se tam společně s možností "změnit" někdy během dneška. Zřejmě tam tyto možnosti přibudou až po zpracování příkazu bankou.

Děkuji všem za reakce. ;)

doplněno 06.09.12 21:35:

A ještě upřesním proč teď najednou reaguji z registrovaného profilu. :D Dotaz jsem zadával na jiném počítači, kde nemám automatické přihlášení a nepamatoval jsem si bohužel heslo. Tak jen aby bylo jasno. :)
Filuta ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.