Zánět z kontaktních čoček?

Od: Datum: 05.09.12 16:26 odpovědí: 7 změna: 06.09.12 11:39

Dobry den, nosím uz skoro rok čočky, měsíční. Včera jsem si je musela sundat, hrozne me z toho bolely oci a mela jsem je cerveny. Je mozne ze je to nejakej zanet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 05.09.12 18:11

Samozřejmě, jde o zánět. Nejčastěji se jedná o povrchový zánět rohovky, tzv. keratitis superficialis. Je způsobena vniknutím infekce do mikrotraumat povrchu, způsobených čočkou. Typicky se tyto stavy vidí u nositelů, kteří spoléhají, že se jim nic podobného nepřihodí a nechodí na pravidelné kontroly. V každém případě doporučuji okamžitě vysadit čočky, vyhodit pouzdro a počkat. Nezlepší-li se stav do zítřka, alou k očnímu lékaři. Pravidelné kontroly, pokud možno vyhnout se čočkám z internetu, viděl jsem i značkové čočky dovezené odkudsi z Jižní Ameriky, byly s nimi problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blablinka*
Datum: 05.09.12 18:43

Zdravím, myslím, že komentátor přede mnou to vidí moc černě. Oči vás mohou bolet z více důvodů - nemusí to být hned zánět... Určitě bych ale nechala oči odpočinout, tzn. vyspat se. Kdyby vás to nepřešlo, tak bych navštívila lékaře. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 05.09.12 20:16

Madam, zarudlé bolící oči znamenají zánět, přinejmenším spojivek. Takových stavů vidím denně v ordinaci dost a dost. Nikoho děsit nepotřebuji, děsných věcí vidím i tak dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjjjj
Datum: 05.09.12 19:02

Cocky nenoste,zdravejsi jsou bryle.Cocky jsou svinstvo.I kdyz vyrobni mafie rika neco jineho.Je to jen reklama,aby si nadrbali penize.Sitnice se scockama malo prokyslicuje.To je jako kdyz si date na pusu igelit.Taky nemuzete dychat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 19:15
avatar

To je dobrý blábol, prosím neděste tazatelku nepodloženými fámy.

Čočky sice mohou způsobovat jistá rizika, ale to se týká tak 2% uživatelů, případně těch, co čočky užívají nesprávně.

K dotazu - může to být klidně alergie, podráždění a dalších deset věcí. Čočky pár dní nenoste a sledujte stav. Kdyby se do dvou dnů nezlepšil, ihned k očnímu.

doplněno 05.09.12 19:17:

Měsíční, týdenní a denní čočky mají totiž vysokou propustnost kyslíku, což má na následek jejich rychlejší opotřebení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjjjj
Datum: 06.09.12 11:39

Zas tak úplný blábol to není.V každém případě to pro oko není nic zdravého.Jde jen o to,minimalizovat co nejméně škodlivé účinky tak,aby byly co nejmenší.Už jen tomimo jiné,že na oko působí nějaký umělý syntetický plast a je s ním přímo v kontaktu není nic zdravého.Ale vždy se najde plno lidí,kteří to nevědí nebo to nechtšjí vědět

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 20:22
avatar

Za sebe mohu říci, že jsem v průběhu let vyzkoušela kontaktních čoček několik a rozhodně nepatřily k levným, bohužel moje oči je nesnesou, vždy to zhruba po měsíci oči odnesly zarudností, svědění a muselo se přeléčit a tak zbývají brýle nebo (být mladá tak neváhám) operace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.