Volba rekvalifikačního kurzu

Od: Datum: 05.09.12 13:08 odpovědí: 5 změna: 05.09.12 15:31

Dobrý den, mám maturitu (zahradnice) a tak bych chtěla si udělat nějaký rekvalifikační kurz.. Nemám představu co je žádané a co na nic. Tak možnosti: jeřábnice, servírka, kadeřnice, masérka, řidička nákladáku, obsluha manipul.vozíků, obsluha prac.ploch, obsluha CNS strojů...Pomůže někdo s výběrem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.12 13:14
avatar

Největší pole působnosti by dle mne měla servírka (pořád někde na dveřích kaváren čtu, že nějakou hledají), případně i ta řidička. Řidičů hledají firmy také dost (aspoň podle portálů), ale to zase chce rozmyslet si, zda je člověk ochoten tahat se s nákladem (jako žena to budete mít těžší), jet na několik dnů za hranice apod.:) Servírka zase pracuje v noci... všude je chleba o dvou kůrkách.

Jeřábnice a obsluha ploch... do toho bych nešla. A masérek i kadeřnic je všude přehršle, pokud člověk nemá jméno a dobrý salon, tak spíše zkrachuje... i když, pokud je kadeřnice či masérka šikovná, může se vypracovat. Zvlášť třeba na území vesnic, kde lidi nemají čas dojíždět za drahou kadeřnicí do města.:)

doplněno 05.09.12 13:23:

To netuším, ale mohu se optat. Na UP visí plno inzerátů, že firmy hledají řidiče dodávky či nákladního vozidla aj., takže jim tam UP může někoho poslat právě z rekvalifikace.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: k2
Datum: 05.09.12 13:20

Pokud vim, tak ridicak UP plati pouze pokud dotycny doda prislib od firmy, ze ho jako ridice po rekvalifikaci zamestnaji. A takovyto prislib tazatelka dostane bez znamosti dost tezko...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladka*
Datum: 05.09.12 14:38

Děkuji za rady. A co říkáte na kurz účetnictví a daňová evidence?

Datum: 05.09.12 15:18
avatar

Obecně se říká, že žádný rekvalifikační kurs se vám neztratí a třeba se vám bude hodit.

Kurs účetnictví a daní je hodně náročný pro lidi, kteří s čísly moc do styku nepřišli. A různých účetních a daňových podradců je hodně.

Já jsem dělal několik rekvalifikací a kromě certifikátů a záznamu v životopisu se nic moc nezměnilo. Na ÚP vám sice nějaký kurs nabídnou, ale co dál, to už vám neřeknou. Ve slabé chvilce mně paní na Úřadu práce sdělila, že firmy nechtějí, aby se jim posílali lidé s rekvalifikacemi. Mají možnost vybrat si z lidí už zkušených v oboru. A pak je i problém, pokud jste příliš mladá nebo příliš stará.

Určitě ale do jakéhokoli kursu běžte. Poznáte zase jiné lidi a třeba se vám i povede najít si práci i přes organizaci, která vás bude školit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 15:31
avatar

Dobrý den. Vlaďko, co se rekv. kurzů týče, člověk si rozšíří trochu vědomosti, ale málo kdo je využije. Téměř všude chtějí a dávají přednost praxi v oboru. Tím Vás nechci od kurzů zrazovat, ale v praxi pak najít uplatnění jen na základě rekv. kurzu je těžké. Je to jen můj názor.

doplněno 05.09.12 15:34:

Píšete, že máte maturitu a jste zahradnice. Našla jste uplatnění a pracujete ve svém oboru?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.