Žádost o místo - životopis

Od: Datum: 05.09.12 11:54 odpovědí: 9 změna: 07.09.12 14:21

Zdravím, mám menší dotaz ohledně životopisu. Chtěla bych poslat do několika společností životopis, s jeho napsáním bych neměla problém, ale nevím si rady se dvěma body.

1. Nemám praxi, teprve teď jsem ukončila školu, ale napadlo mě, jestli je vhodné do životopisu uvést třeba praxi v rámci studia (tedy školní praxi) - strávila jsem poměrně dost času na celkem významných místech a dost jsem se tam naučla... tak by mě zajímal váš názor, jestli je to vhodné...

2. Je to už nějaký pátek, co jsem dodělala střední školu a problém je v tom, že ona zatím zásadně změnila jméno. Mám uvést staré nebo nové jméno? Přikláněla bych se k tomu starému, ale nejsem si jistá...

Díky za odpovědi :o)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 05.09.12 12:00

1. je to velmi vhodné! Pro zaměstnavatele je to signál, že o obor máte opravdu zájem, máte iniciativu a nejste líná. Takže vypsat všechny praxe včetně činností, které jste tam prováděla.

2.nevím, jestli se jedná o nějakou prestižní školu, pokud ne, je to skoro jedno co napíšete. jestl ichcete být důsledná tak napište "starý název" a vedle toho: nyní: nový název

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 12:01
avatar

Samozřejmě, že je vhodné, napsat všechny významnější školní praxe, včetně doby od-do. Pro personalistu, který životopis prohlíží, je to i vodítko, že uchazeč už nějaké zkušenosti má a v jakém oboru konkrétně.

Do životopisu se obvykle píše škola s názvem, jaký měla v době studia. Protože máte maturitní vysvědčení z této školy s tímto názvem a vystudovala jste na ní. Pokud se dostanete až k pohovoru, bude se vás na tuto věc určitě personalista ptát také.

Do životopisu se nebojte napsat všechno, co uznáte za vhodné a důležité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 05.09.12 12:01

Dobrý den.

Praxi v rámci studia bych rozhodně uvedla. Počítá se každá pracovní zkušenost.

Název školy bych uvedla ten původní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 12:08
avatar

Také zdravím. 1) Praxi v rámci studia bych uvedla už z toho důvodu, že je poznat, že jste si dala s životopisem práci. Pokládám to za vhodné dále i z toho důvodu, že se z toho dá usuzovat, že jste posbírala na různých místech zkušenosti a máte určitý přehled.

2) Uvedla bych původní jméno střední školy, kterou mám. S tím, že bych pro přehled dodala i jméno, které má škola v současné době.

doplněno 05.09.12 12:10:

Životopis o Vás leccos vypovídá a měl by zaujmout. Tak se do něho nebojte napsat, co pokládáte za důležité.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 12:24
avatar

Vše již bylo řečeno. Jen dodám, pokud půjde o lukrativní místo, dostane personalista těch životopisů třeba 100 a ne všechny dočte do poloviny natož, aby je studoval důkladněji. Doporučuji, aby jste si své CV napsala vlastní rukou, může to být zrovna to co vás odliší od ostatních ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucius*
Datum: 05.09.12 13:01

Nedoporučuji, svědčí to tak maximálně o neschopnosti používat PC. CV mi chodí dnes a denně a nedopadlo by to dobře .. to se hodí tak do design studia.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.09.12 13:10
avatar

Souhlas, dnes chce 99, 9% zaměstnavatelů životopisy mailem, přehledně a rychle. Pokud slečna nepatří do několika málo procent, co umějí nádherně psát, tak se s nečitelným textem personalista nebude ani zdržovat, nehledě na to, že to fakt působí, jak kdyby neuměla ani psát ve wordu.

K otázce: add 1) samozřejmě, je to výhoda:)

2) uvedla bych nový název, do závorky pak ten starý. Na životopisech jsem psala ke svojí škole název nový, protože nebyl až tak radikálně změněný.

doplněno 05.09.12 13:40:

Wlezley - a kdo mluvil a stažení vzorového životopisu?:)

doplněno 05.09.12 14:12:

On se i vzorový životopis dá pojmout originálně a zajímavě.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 13:37
avatar

Vyplnění vzorového životopisu, staženého z webu nepovažuji za projev počítačové gramotnosti. Ale pravdou taky je, že u personální agentury je to jedno a solidní firma si ho vyžádá.

doplněno 05.09.12 14:07:

Souhlas, dnes chce 99, 9% zaměstnavatelů životopisy mailem, přehledně a rychle Tohle se paní dozví kde? Podívá se na web a tam najde návod včetně vzoru. Takto to udělá těch 99,9% lidí. Ale ano, máte pravdu, jsou i tací co to uvaří z vody a minimálně budou také originální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mujsouborcz
Datum: 07.09.12 14:21

Praxi rozhodně uveď, zejména pokud je relevantní s nabídkou práce. Doporučuji také životopisy trochu upravit (a hlavně průvodní dopisy) u jednotlivých žádostí. Mrkni na tyhle články, mohli by ti pomoci: http://flek.cz/clanky/zivotop…v-zivotopise-tipy-jak-psat-cv a http://flek.cz/clanky/zivotop…ukturovany-zivotopis-predloha

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.