Co dát do tomboly na ples?

Od: Datum: 26.01.13 23:16 odpovědí: 14 změna: 28.01.13 07:32

Zdravím ;) , u nás na vesnici se koná ples a do tomboly mohou lidé dát jakékoliv ceny takže lidi tam dají takové drobnosti hrníčky a podobně a já jsem jeden z více sponzorů plesu a chtěl bych dát do tomboly něco přece jen lepšího. cenově bych to viděl tak do 1000 Kč. Ale vůbec mě nenapadá co tam dát nechci něco co když ty lidi vyhrají tak to vezmou a prasknou s tím na půdu nebo to dají jako nepohodlný dárek někomu jinému prostě cena která určitým způsobem nadchne.. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 23:19

Nech udělat tři dárkový koše v potravinách hodnota 500, 300, 200 a máš to. Já to tak dělám léta.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.01.13 23:19

U nás na plese byla jedna z hlavních cen 25L barel nemrznoucí kapaliny do ostřikovačů *smich*

Od: askmenow*
Datum: 27.01.13 00:39

Dárkový koš s jídlem mi přijde jako dobrý nápad, ale oproti rádci výše bych o nedrobila do více malých, ale pořídila jeden skutečně velký, kde bude spousta lehce luxusnějších dobrot - dělat koš z obyč věcí, co si každý bez přemýšlení koupí, podle mě nemá smysl.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.13 00:43

Jde o vesnický bál tam se zase tak moc lepších potravin nenakupuje a víc cen dělá tombolu přitažlivější.

Datum: 27.01.13 00:50

Já na to koukám zase jinak - osobně jsem mnohem radši, když je na plese cen klidně méně, ale když aspoň jednu z nich považuji za skutečně hodnotnou. I kdyby bylo cen tisíc, ale všechny by mi přišly jako bezcenné/nezajímavé, nreudělá to na mě takový efekt, jako tombola s několika drobnýma a jednou pořádnou. Samozřejmě to ale může být můj subjektivní pocit. Navíc tazatel uváděl, že spousta lidí dává drobnosti, takže si říkám, že těch tam bude spoustu... přijde mi právě škoda nevyužít tu možnost za daný obnos koupit něco jiného, než zbytek lidí.

doplněno 27.01.13 00:51:

A samozřejmě nemyslím do toho balíčku nějaký hogo fogo super luxusní věci, jen prostě lepší kousky, než sušenky po pětikoruně a nejlevnější paštiku...

Datum: 27.01.13 01:16

tak citované věci by snad koupil jen idiot a tombolu si nekuouji kvůli tomu abych na ní vydělal, ale pro radost z výhry

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.01.13 01:21

Já už právě na jednom plese vyhrála balíček pochutin, které bych všechny označila za dost pochybné a hlavně podřadné, proot to říkám.

Jinak taky na tombole nechci vydělat, jen mě prostě víc baví hrát, když některou výhru seznávám jako výrazně lepší, než ostatní - není to pak jen hra o to získat jakoukoli cenu, ale získat tu nejlepší cenu.

Navíc jsem už nějaké plesy i organizovala a myslím, že jedna dobrá cena prodá víc tombolenek, než víc menších.

Rozhodně ale nechci, aby to působilo, že vám cpu svůj názor a váš považuju za mylný, to rozhodně ne. Snažím se jen ukázat svůj úhel pohledu.

Datum: 27.01.13 08:14

Nějakou poukázku: třeba na kosmetiku, masáže, nebo ke kadeřnici. To potěší a výherce si může vybrat sám.

U nás bylo jednou hlavní cenou 10 metráků uhlí. Výherce se radoval. A také 2 metry dřeva, ale to bylo, bohužel, jen jedno dvoumetrové poleno. Takže nic. :D

Občas se dávají do tomboly věci, kterých se rodina chce zbavit. Bohužel. Vyhráli jsme jednou docela pěkné kuchyňské hodiny. Nešly. Pak jsem se jednou dala do řeči s paní, která se mi pochlubila, že je dali do tomboly právě oni a to, protože nešly. Trapas. Když chci něco dát...:(

A léta se vypráví o jedné rodině u nás na vsi /už jsou všichni dnes po smrti/, jak dali do tomboly velikou vykrmenou husu a podfukem ji zase vyhráli nazpátek. Vlk se nažral a koza zůstala celá.

Také bylo jednou na plese za 1. cenu živé selátko. Vyhrála ho rodina z vesnice, chlívek měli a tak si za čas užili prima zabíjačku. Jaga.

doplněno 27.01.13 08:22:

Velký ohlas měla cena od jednoho zámožného podnikatele. Koupil v květinářství bohatou košatou rostlinu v květináči, asi metr vysokou a pěknými mašličkami na ni navázal spoustu stíracích losů, samozřejmě, nesetřených! :D Bylo to pěkné, vtipné a po výhře samotné na plese mohl ještě člověk vyhrát na ty losy.

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 27.01.13 08:25

Dobrý den.

Já každým rokem peču do tomboly na hasičský ples velký dort (podkovu, knihu... pokaždé jiný), a vždy měl úspěch.

Jinak souhlasím s dárkovými balíčky s potravinami. Udělala bych například balíček s kvalitním vínem a sýrem nebo balíček s ovocem či sladkostmi.

Od: buss®
Datum: 27.01.13 10:06

Jak jsem viděl jednu, tak cokoliv, co je vám z domu líto vyhodit. Jsem se divil, že si pro to vyhrávající vůbec šel.
Tož dejte peníze, ty rozumný člověk nevyhodí.

Datum: 27.01.13 17:35

U nás na plesech hodně bývají malé elektr. spotřebiče. Varná konvice, topinkovač, žehlička na vlasy, žehlička na prádlo. Nebo dobré jsou ty poukázky do restaurací, kosmetiky, kadeřnictví, masáže. Když se to někomu nehodí, může to nabídnout někomu jinému. Jinak třeba sada běžných hrníčků, skleniček, talíře, podnosy, mlýnky na koření...to se hodí vždy. Byla u nás i televize, kancelářská židle, nábytková komoda, ale to už je delší čas a pak je problém, že si pro to druhý den musí zajet. Lepší jsou ceny, co si odnesete hned z plesu domů. Ty potravinové balíy jsou také ok. Tak ať vyberete něco, co potěší.

Datum: 27.01.13 17:40

Rad je tady nespočet, já dám jednu důležitou. Hlavně NEZHASÍNAT.

Od: krkovicka*
Datum: 27.01.13 18:22
Bedna šampusu,soudek piva,ruční šlehač,přikryvku,ohřívač,roční předplatné novin,šunku...
Pamatuji si když jsem vyhrála fén,dodnes nevybaleny pouze jednou vyzkoušen:-D
na myslivecky zábavě mladý pár s miminkem vyhráli divočáka.Celého pouze vykuchaneho,mladík si ho hrdě nesl do autah do kufru-mladá paní úplně hysterčila běhala kolem auta a řvala,že to tam nepoveze kam dá kočárek apod.Pán s divočákem šlehl o zem,soptil,snažil se paní uklidnit načež mu. poklepal místní hospodský na rameno,vrazil mu 500,-kč a řekl mu -Beru ho.Paní pětistovku ihned vzala a její nevěřícný manžel tam stál a nevěděl co se právě odehrálo.Pak naložila kočárek,dítě a odjeli pryč.Šlo vidět že mladý pán chtěl a měl chuť na toho divočáka-bohužel,příště bez manželky.

Datum: 28.01.13 07:32

Divočáka jsme jednou vyhráli taky. To se ale povede jednou za život. Šli jsme večer jen tak procházkou, nepřipraveni na ples, ani oblečení jsme neměli, jen rifle a mikiny. Po 4 km chůze jsme přišli do vesnice, kde se konal myslivecký ples. Zašli jsme. Posadili jsme se jen do výčepu, že si dáme groček a půjdeme dál. Ani vstupné jsme neplatili, do sálu tancovat nešli.

Dva myslivci prodávali losy. Jeden z nich nás znal, tak začal mručet, ať si taky koupíme, ať přispějeme...Chtěli jsme od nich mít pokoj, tak manžel 2 losy koupil. Pěkně se tam sedělo, vydrželi jsme a najednou byla půlnoc. Losování. Dala jsem si kávu a vyslala manžela s lístky číhat ke dveřím do sálu - co kdyby něco? Konec losování - a najednou mě volá - Běž si pro výhru.

Šla jsem. Čekala jsem pytlík jablek nebo plato vajec. A ona hlavní cena! KANEC! Myslivci na nás byli naštvaní, protože hlavní cenu vyhráli přespolní a nemyslivci a také proto, že jsme vlastně ani na plese nebyli, jen v šenku.

Manžela to tenkrát stálo hodně, myslivci okolo něj a: já střílel, já nadháněl, já mířil, já taky, ale netrefil jsem, já tam taky byl a taky tam byl můj pes...*smich* A všichni chtěli nalít. Kromě toho psa.

Kance jsme si vezli domů druhý den, přijeli jsme si pro něj do hospody s přívěsem za autem. Co mám povídat, to bylo nějakých dobrot a dobrůtek. Medailonky, kančí guláš, kančí na smetaně, na divoko...

Vzpomínáme dodnes. Je opravdu škoda, že podobná výhra čeká člověka tak jednou za život. :) Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.