Jsem z toho mamut!

Od: Datum: 04.09.12 23:02 odpovědí: 25 změna: 12.09.12 13:33

Jsem člověk, kterej potřebuje o věcech furt mluvit. Dokola a dokola je omílat. Proto, abych neobtěžovala nadále své kamarádky, napíšu sem a něco se dozvím.

Takže poznala jsem kluka, staršího, o dost, 11 let. Tak nějak jsme se setkávali, strávili spolu v létě nějaký čas, tejden na Šumavě, pár akcí, grilovaček atd. Naposledy minulou středu spolu jeli na výlet, který jsme zakončili u mě skleničkou a večeří, následně u mě přespal. Bydlím s rodiči, což on věděl, a také věděl, že jsou doma, už několikrát se s nimi setkal, tentokrát dokonce padla i sklenička s rodiči. Byly jsme přiopilý, takže si nepamatuju přesnou formulaci, ale padla věta něco ve stylu, že se drží zpátky, protože mě nechci brzdit v rozletu. Zeptala jsem se ho, jestli mu přijdu mladá, jestli mu to vadí, a on, že ne, a dál se to v opilosti nějak zamluvilo. Hned druhý den ráno vstával v pět, protože odjížděl na tři dny na konferenci a ještě bydlím v jiném městě, neměl zabaleno a připravené podklady, které chtěl dělat večer po výletě, a na vše se vykašlal a zůstal se mnou, ale od minulého týdne se neozval, říkám, pokud jsem mu ukradená a nic ke mně necítí, proč proboha zůstával, bavil se s našima atd. Prostě nechápu, co tím sleduje?.. Nerozumím mu, není mi ukradenej, takže jsem z toho dost zničená...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.12 23:26
avatar

Netlačte na pilu. Já vím, to jste slyšet nechtěla, takže, posílejte mu zamilované SMS, volejte a bombardujte ho otázkama, které jste zmínila ve vaší otázce. Ale přesně to učitě nepovede k tomu, že vás bude mít víc rád a do 14 dnů přijede na bílém koni s kyticí růží... Přeji vám trpělivost a hodně štěstí, možná to bude zrovna ten pravý ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 04.09.12 23:36

děkuji za komentář..od té doby jsem ho nekontaktovala, je starší a to mi znervozńuje, nechci na něj tlačit a uhánět ho, ale stejská se mi a přijde mi, že už se neozve...přehrávám si celý ten den, jestli jsem něco neřekla nebo neudělala.. a viním se ze všeho..

Datum: 04.09.12 23:48

Nechci Vám kazit iluze, ale podle mého to bylo pro oného jen letní povyražení. Jelikož je starší a má už jistý nadhled a asi i zkušenosti, vycouval dřív, než vlastně něco začalo.

Pravděpodobně se Vám ještě (myslím že brzy) ozve, ale divil bych se, kdyby měl zájem o vážný vztah.

Na druhou stranu, co my můžeme takto na dálku vědět, že:) Třeba se mýlím a bude všechno jinak...

Každopádně v sobě neživte zbytečnou naději a nebuďte na něj upjatá. Možná by nebyla od věci nějaká malá nestranná komunikace, třeba i SMS, ale rozhodně ho nebombardujte a nestíhačkujte:) Berte věc tak jak je.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: polinek*
Datum: 05.09.12 00:00

,,asi se vylekal a raději odešel i takoví jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 05.09.12 00:52

děkuji za názory..vše bych chápala v případě, kdyby šlo aspoň o sex, ale my spolu ani nespali.. vím, že nikoho nemá a že se dost trápil, že je sám v jeho letech... já to prostě nechápu! A v jeho letech by měl mít aspoň odvahu na to říct - holka, bylo to fajn, ale je po létě a jdeme každý svou cestou...

Od: askmenow*
Datum: 05.09.12 01:29

Můj názor je takový, že ani nemuselo jít o to, že by to cosi co se mezi vámi odehrálo nebral vážně. Já bych řekla, že zprvu ano. Jen když se nad tím zamyslel, asi dospěl k tomu, že by to nebylo dobré ani pro jednoho z vás. Tato úvaha samozřejmě může a nemusí být pravdivá. Čekala bych, že právě kvůli tomu, o kolik je starší, možná hledá k sobě takovou ženu, která by s ním žila, starala s o domácnost, měla s ním děti... a zároveň vám přeje, abyste studovala atd. Což se většinou vylučuje... je to jen moje úvaha, třeba se pletu. Chci jen říct, že to, že odešel bez rozloučení nemuselo mít žádný důvod v tom, že byste udělala chybu, nebo že on by byl od začátku hajzlík.

A někdo se prostě neumí loučit, a tak se vypaří.

Možná sám ještě nevěděl, co a jak cítí a plánuje a bál se, že byste se ptala...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 05.09.12 01:53

Tohle je jistojistě pravda, nebo může být, protože vím, že děti chce a má na ně věk ...jen nevím, proč mu tohle všechno trvalo dva měsíce..a proč na to přišel až minulý týden..když ne jindy...no to je jedno...nic s tím neudělám

Datum: 05.09.12 08:28
avatar

Když se na to podíváte z nadhledu, prožili jste určitě hezké chvíle na které ráda vzpomínáte. Není už to důvod, užívat si život a nechat věci plynout tak jak mají? Všechno má svůj čas! My chlapi v tom máme kolikrát sami hokej a potřebujeme vše řádně strávit než se k něčemu rozhoupeme ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 08:37
avatar

Zdravím. Mamutko, nedělejte si z toho hned negativní závěry. Je mezi vámi 11 let rozdílu a on si to potřebuje třeba jen také urovnat v hlavě. Na jedné straně by se již rád usadil a měl rodinu, na druhé straně potkal Vás. Děvče, které má před sebou ještě jiné plány. Drží se od Vás dál, aby Vám třeba nezkazil život. Ono se to někdy v člověku tluče - to, co by chtěl, po čem touží a na druhé straně se snaží mít rozum a brát ohled i na druhého. Až si v sobě udělá jasno a bude ho to k Vám táhnout, ozve se. Někdy jsou si lidé souzeni a láska zvítězí nad rozumem. Vždycky záleží na tom, zda člověk podlehne touze, nebo poslechne rozum. Neobviňujte sebe a naděje se nevzdávejte. Pokud Vám na něm záleží a máte ho ráda, je třeba mu to říct a komunikovat spolu. Jen on Vám může dát odpovědi na otázky, které se Vám honí hlavou. Vy třeba čekáte, až se ozve sám, on může čekat na totéž...Záleží jen na vás, kdo udělá první krok a projeví zájem o druhého, abyste si věci vysvětlili a ujasnili. Zatím zůstává vztah mezi vámi otevřený...Je to jen můj názor, Vám přeji, ať se brzy vyjasní a pochybnosti se rozplynou...

doplněno 05.09.12 15:37:

Není zač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 05.09.12 13:27

Dobré odpoledne,

děkuji za Váš komentář. Taková slova jsem potřebovala! Pravdou je, že podotkl, že nekomunikuju, neříkám, že mi chyběl, nebo že ho mám ráda. Jenže já prostě takovéhle věci moc neříkám, vždy si myslím, že je to vidět činy než řečmi. On to také nikdy neřekl. Taky mám pocit, že já ten krok udělala, pozvala jsem ho na výlet, nabídla mu, ať u mě zůstane přes noc, defakto ho seznámila se svým životem. On tohle neudělal. Nechci po něm svatbu a kupu dětí..netlačím na nějaké rozhodnutí, jen se chci scházet, vidět...ale furt ve mně je pocit, že teď je řada na něm...každopádně děkuji, snad to dobře dopadne.

Od: patriktorri*
Datum: 05.09.12 09:49
Týden se neozval a vy z toho usuzujete, že už se nevrátí? Že by s Vámi trávil čas, setkával se s Vašimi rodiči, ani nechtěl sex a z ničeho nic zmizel? To moc pravděpodobně nevypadá.
-
Otázky:
* Řekla jste mu jasně, že ho milujete a potřebujete?
* Řekl Vám to on? Jestli ne, zeptala jste se, co k Vám cítí?
* Z čeho kromě zmíněného krátkého přerušení kontaktu usuzujete, že jste mu ukradená?
* Kolik Vám je, že uvádíte věk jako problém?
* Měli rodiče námitky? Nemohlo se stát, že ho požádali ať Vás nechá být právě kvůli věkovému rozdílu?
* Myslíte, že by Vás byl schopen bez vysvětlení opustit?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 05.09.12 13:35

Neřekla jsem, že ho miluju a ani on to neřekl mě. Naznačil, že mi má rád, ale udělal to tak, že to bylo řečený spíše ve vtipu, než jako nějaké vyznání.

Kromě toho, že se týden neozval nemám z čeho usuzovat, že jsem mu ukradená. Vím a i naši viděli, jak se ke mně choval, když tu byl. Napadlo mi, jestli ho to vlastně nevyděsilo, to, že popíjel s našima a i když byla legrace, tak jestli to nebral moc vážně..

Je mi 21 a vím, že naši určitě nezasáhli, protože mají od sebe úplně stejný věkový rozdíl. Navíc táta nikdy vedle mě nestrpěl žádného chlapa a s ním si vykládal, jak kdyby ho znal tisíc let. Mamce je také divné, podle toho co viděla, že už nenapsal a vidí, že se trápím. Včera ukápla i nějaká slza a máma by mi strašně chtěla pomoc, oni do takových věcí nezasahují a ani by ten večer neměli kdy.

Neznám ho tak dokonale, abych mohla říct, jestli by se na mě bez vysvětlení vykašlal. Vždyť jsme spolu ani nechodili, léto skončilo, kdo ví, co se mu honí hlavou.

Každopádně děkuju za přinucení k zamyšlení!

Od: patriktorri*
Datum: 05.09.12 13:50
21 let, to jste už velká holka. Tím pádem odpadá veškeré pubertální blbnutí a nastává čas komunikace.
Pokud mu bez okolků a tak aby to jednoznačně pochopil nevyjevíte, že ho milujete a potřebujete, nic nebude. Chlap (kterému je navíc přes 30) potřebuje mít jistotu. Analyzovat Vaše chování a číst mezi řádky nedokáže. To dělají ženy.
Když bude vědět, na čem je, je víc než pravděpodobné, že se dočkáte vytoužené informace, jestli on miluje a potřebuje Vás. Když ne, požádáte ho, ať si to srovná v hlavě a vysloví se.
Je klidně možné, že si myslí něco jako "ani mi neřekla, že mě miluje a navíc je o tolik mladší, jak by mě mohla chtít", nebo tak nějak.
Pořádně si to rozmyslete, připravte se na všechno a pusťte se do toho. Zjistit jak se věci mají je absolutní minimum, které byste měla pro lásku udělat. Minimálně to ukončí Vaši nejistotu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 05.09.12 20:17

Asi mu budu muset napsat, ale moje ego se s tím nějak nehodlá smířit. Jsem strašnej případ, mám šílenej strach -celoživotně- abych se někomu nevnucovala, že dělat první krok je pro mě opravdu těžký. Každopádně díky za rady, nějak se s tím budu muset popasovat.

Od: ifa*
Datum: 05.09.12 15:42

Milá mamutko, jen si dejte pozor, aby nebyl ženatý - bohužel jsem prožila něco podobného :( Zkuste si to nejdřív zjistit a pak se mu ozvěte. Přeji hodně štěstí, IFA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 05.09.12 20:21

Děkuji za upozornění, ženatý určitě není. Znám se s jeho nejlepším kamarádem, pracují spolu, tak mám občas informace z druhé ruky a tím, že není ženatý jsem si jistá. Byla jsem ujištěná, že ani nikoho jiného nemá.

Od: barun
Datum: 05.09.12 20:50

Ženatý není, je sám, s tebou byl u vás, nespali jste spolu,proč? Nedávala bych vám naději on není na chlapy? Já bych na něj zapomněla. To taky není hezký, nechat se hostit a pak se tejden neozvat. aT JDE DO HÁJE NEVYCHOVANEC

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 05.09.12 21:32

Tak jen pro ty, které by to zajímalo, zítra mu napíšu...nemám co ztratit!

Od: mamutka
Datum: 12.09.12 10:45

Tak nevím, zda to někoho zajímá, jak to všechno dopadlo, nebo spíš nedopadlo...napsala jsem mu a jelikož byl v cizině, psali jsme si asi 5 dní v kuse...o ničem...kdybych chtěla být vulgární, tak napíšu o h*vně...vždy když jsem chtěla načíst téma my dva, taktně to obešel nebo zamluvil, teda stejně nemělo význam to řešit po telefonu...nakonec jsem napsala, že to vzdávám a že až jednou dospěje, takže se mi může ozvat...on, že to ode mě nečekal a že přijede...nakonec nepřijel, měl nějaký problém v práci...takže po týdnu jsem stále na ničem, ale už to vzdávám...asi tohle nemá význam!

Od: tomasgulas
Datum: 12.09.12 12:05

A třeba ještě přijede ;)

A třeba budeš překvapená ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 12.09.12 13:33

..tak nějak naivně doufám, že se to stane dřív než mi bude padesát :D

 

Od: patriktorri*
Datum: 12.09.12 12:29
Shrnuto: napsala jste mu, že ho milujete a on se 5 dní(!) vyhýbal odpovědi? Pak jste svou odpověď dostala. Je mi líto, ale on pro Vás není ten pravý a musíte jít dál.
.
Jestli jste ale za 5 dní nedokázala sdělit, co bylo třeba (to je asi to Vaše "načínání tématu"), pak je odpověď jiná: ani Vy ho nemilujte. Rozhodně ne tolik, aby Vám stálo za to zjistit pravdu. I v tomto případě je konec.
.
Omlouvám se, chápu, že Vás to, jako každého v podobné situaci, trápí a bolí, ale tak věci vypadají. Rozhodně byste měla zvážit, že byste zbytečně s nadějí nečekala na něco, co se už mělo dávno stát a nikdy nestane.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 12.09.12 13:30

Jednoznačně máte pravdu, ale chtěla jsem konfrontaci z očí do očí. Nebudu mu psát přes net, že ho miluju.. pro mě jsou ta slova moc opravdická, na to, abych je používala jak se mi hodí...prý se hledá..nehroutím se, jsem naštvaná, že v jeho letech se nedokáže postavit a říct to narovinu...

Od: nokofein*
Datum: 12.09.12 12:33

mamutko,

vypadá to, že jediný, kdo tady má problém je on, ne vy, protože chlapec, neví, co chce. Slíbí, že přijede - nepřijel, neozývá se, o (pro vztah) důležitých věcech se bavit nechce..., nevím, nevypadá to na člověka, se kterým se bude lehké dohodnout, zvažte, jestli vám vůbec za nějaké snažení a čekání stojí. Podle toho jednejte*palec*. Hodně štěstí *slunce*!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamutka
Datum: 12.09.12 13:32

Děkuju..rozhodně si mozek myslí a ví, že za to nestojí, srdce si myslí něco jiného..každopádně žádné další kroky podnikat nebudu...je to škoda a vím, že má strach a že v tom je nějakej problém, ale víc kopnout ho do hlavy, než jsem to udělala nemohu...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.