Zivotni minimum

Od: Datum: 04.09.12 22:03 odpovědí: 11 změna: 05.09.12 17:30

Zdravim, chci se poradit nez pujdu na urad. jsem jiz skoro 2 roky bez prace a nemuzu nic najit. rekvalifikaci mi nechce Up zaplatit i kdyz projevuji velky zajem a za ty mesice uz mi dosly penize na jezdeni po firmach.

Nikdy sem nebral zadne socialni davky,protoze rodice aji vetsi prijmy nez je minimum pro dosazeni. byldim tedy s rodici,ale ti me samozrejme nesponzoruji. Kvuli nim ale vpodstate nemma sanci dostatani haler od statu. Je tady moznost,ze bych se osamostatnil a sle bydlet na chalupu,ktera je samozrejme napsana na matku.A ted otazka zni dkyz si zmenim trvale bydliste na adresu,ktere je vlastnik matka pomuzu si nejak? mam narok aspon na zivotni minimum? A kdyby nahodou jo. Proveru s eopravdu jestli mam an sebe psane auta a kolik mam majetku? schodou okolnosti mam na sebe 2 auta,ktere jsou neprodejne a nevim jestli mi to znemozni dostat nejakou davku.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 04.09.12 22:10

Vaše matka s vámi bude muset sepsat NÁJEMNÍ SMLOUVU kde budete muset napsat kolik budete platit za nájem, elektřinu, plyn a další věci a budete tam muset mít TRVALÉ BYDLIŠTĚ.

doplněno 04.09.12 22:11:

2 vraky by neměly být důvodem k neposkytnutí dávek. Přinejhorším se jich budete muset zbavit a hlavně je odhlásit.

Od: ondik007
Datum: 04.09.12 22:24

diky za reakci. no to nemuzu udelat,protoze se tam da dojet jen autem. takze nemam ani chodit an urad jo? To je konec v tomhle state cigani dostanou vsechno a me neda stat ani moznost si duelat rekvalifikaci nebo nepomuze najit absolutne zadnou praci

Od: peha
Datum: 04.09.12 23:02

Mnoho cikánů na rozdíl od vás pracuje. Bude lepší, když je ve svých projevech vynecháte.

Od: twdc
Datum: 05.09.12 10:22

Dobrej vtip. Ve vedlejším domě jich bydlí přes 30 a nepracuje žádný. Rozmnožej se a berou dávky a stále dokola.

Od: pacourek*
Datum: 04.09.12 22:45

Dá se udělat taky podnájenmní smlouvu na místo kde ted žijete (sepišete ji s rodiči nebo majitelem)pak by se posuzovalo jako že žijete sám.Auto musite mít odhlašené z registru(jinak nedostanete nic),při správním řízení kontrolují všechny registry.Pak davky mužete dostat(3410 kč hmotné nouze+příspěvek a doplatek na bydlení

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.09.12 22:58

super rada díky,ale s těma autama to nejde. Mám v těch autech přes 100 tis a díky poruchám jsou neprodejné. Vyhazovat nepřichází v úvahu a přepisovat to na někoho je nesmysl a né zrovna levná záležitos,protože bych přišl o výhodné pojistky

Datum: 04.09.12 23:03

Mě osobně PODNÁJEMNÍ SMLOUVU (s trvalým bydlištěm) neuznali.

Datum: 04.09.12 23:50

No to je stejne uplne jedno ja proste i dkyz bych prodal to jedno auto,tak to druhe si chci urcite nechat kvuli sporivosti a obrovskym investicim. neda se nic delat musim si vydelat nejak i kdyz tezko

Datum: 05.09.12 10:33

Já myslím že jedno auto ve vlastnictví by na to nemělo mít vliv. Vídám dost často naše tmavší spoluobčany jezdit si autem (na 1. pohled dost drahým) právě pro různý dávky .

Od: au1
Datum: 05.09.12 10:59

to auto nemaj psaný na sebe

Od: knopka*
Datum: 05.09.12 17:30

Dokud bydlíte u rodičů počítá se i jejich příjem.Musíte mít náj.smlouvu a tam i trvalé bydliště-to je příspěvek na bydlení.Jsou i další příspěvky jenže tam podepisujete že nevlastníte nějaký hodnotný majetek-auto,obrazy,drahé věci atd-dají se prodat,ostatně je to dobře nevím proč by stát dával dávky člověku co vlastní obraz od Rembrandta atd(tím nemyslím konkrétně vás!).To auto ale byste mohl říct že potřebujete jako dopravní prostředek.Jinak radši se zeptejte přímo na uřadě.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.