Pojistný podvod

Od: Datum: 04.09.12 21:18 odpovědí: 6 změna: 04.09.12 22:02

Dobrý večer všem.
Před 14ti dny jsem ukončil pracovní poměr (dohodu o provedení práce DPP), kde jsem vykonával práci řidiče.Když jsem odevzdal AUTO,TELEFON, a SKENR rozloučily jsme se a konec. Dnes ( po 14ti dnech!! ) mne kontaktoval můj bývalý zaměstnavatel s tím že má na autě škodu čímž myslí rozbitou převodovku. Oznámil mi že mám zajít na pojišťovnu a nahlásit nehodu. Nabourané auto,rozbitá světla atd.( Dal mi papírek s přesným popisem vymyšlené události kterou mám říkat ) Škoda za 15tisíc. S tím že ví že se tak nestalo! Prostě chce od mé pojišťovny zaplatit vylepšení vozu. Pokud si nevymyslím na pojišťovně že jsem boural a tím mu vznikla škoda, půjde na PČR a řekne že jsem mu zničil auto a nechci zaplatit! Dal mi čas na rozmyšlení do Pátku. Prosím Vás všechny o radu a o případný postup. Děkuji všem za názory a rady. Hezký večer

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.12 21:29

Odevzdané věci převzal proti podpisu? Paknemá šanci. Ale v každém případě bych šel na policii sám a jednal podle jejích pokynů. Víte, ona taková vymyšlená pojistná událost není tak úplně jednoduchá věc. Ta událost, například, se musela někde stát a tam zanechat své stopy. Rozhodně se do poijistného podvodu nenechte zatáhnout, nakonec by se to rovalilo a bylo by to na vás, zatímco váš exšéf by sz toho vycouval. Rozmyslete si, co máte na podporu své verze. Ten papírek například svědčí ve váš prospech, bylo by dobré mít podepsaný protokol o převzetí vracených věcí, ale i svědectví je dobrá věc. Však vám zde poradí i další, já píšu to, co mne napadlo. (BTW já si yslím, že on nebude zas až tak moc mazaný, tohle mi přijde jako poměrně naivní. Leda by měl gorily.)

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 04.09.12 21:41

Netrpím nějakými iluzemi o pojišťovnách - ale přesto bych za podobné situace bývalého zaměstnavatele nerespektoval... Buďto bych jej poslal někam rovnou a nebo bych prostě na PČR vyrazil o něco dřív než on - i s tím papírkem popisujícím hypotetickou bouračku...

Od: ladaadal*
Datum: 04.09.12 21:41

Hlavně nelez na pojišťovnu, dost dobře to prokouknou a budeš za to platit ty - i s postihem za podvod. Jak píše driver- okamžitě nahlas na policii pokus o vydírání. Finálně by to bylo slovo proti slovu, ale určitě tě nepůjde nahlásit, že jsi mu zničil auto. Tvůj poměr zanikl a věci jsi předal. Konec, nic platit nebudeš, kdyby se na hlavu postavil.

Od: au1
Datum: 04.09.12 21:42

pokud je to opravdu tak jak píšete, tak co nejdřív zajít na Policii nahlásit!

Od: lujs®
Datum: 04.09.12 21:45

Jestli už vám dali ,,zápočťák" tak na ně dlabejte.

Od: driver*
Datum: 04.09.12 22:02

Děkuji všem mnohokrát za rady. Oproti podpisu jsem nic neodevzdal ptž Vás v tu chvíly nenapadne že se něco takového bude dít. Stále věřím slovu z očí do očí že je to v pořádku a dál to neřeším. Teď vím že je to asi chyba ale né všichni lidé jsou tací. Všichni mi radí abych zašel na PČR první a nahlásil to, jen nevím abych ho ještě více nenaštval atak. Jinak samozřejmě zde přísahám že se žádná bouračka nestala a že jsem normální člověk který chodí do práce a žije jako každý jiný. Je to jen snaha zatáhnout mě do podvodu a vzhledem k tomu že s tím nemám zkušenosti chci vyslechnout názory ostatních za které ještě jednou moc děkuji všem lidem kteří mi odpověděli. Děkuji

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.