Darovaní,prodej bytu

Od: Datum: 26.01.13 23:04 odpovědí: 6 změna: 28.03.13 13:58

Dobrý den potřeboval bych poradit ohledně situace, Ma maminka my chce v nejrozumnější variantě přenechat svůj byt v osobním vlastnictví ,ale jde nam o to abychom zatento ukon nemuseli platit nějakou dan třeba s převodu nebo s prodeje atd.Potřebovali bychom tu nejschudnější cestu kde se vyhnem nějakému tomu placení ,je to možné vubec nějak provést.Děkujem za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.01.13 23:08

Pokud ti byt daruje, je to - z hlediska daní, zdarma...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 26.01.13 23:14

Darovací smlouvu si můžete dle vzorů sepsat sami a jen na katastru zaplatíte 1000, Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 23:13
avatar

V každém případě darování.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 27.01.13 12:48
avatar

Už několik let je v platnosti nový zákon, a při darování bytu v os. vl. se neplatí darovací daň. Potřebujete darovací smlouvu, je lépe sepsat u advokáta, nestojí to majlant, my neplatili ani tisícovku, zkontrolovat na katastru, a nezapomenout změnu nahlásit na FÚ, kvůli dani z nemovitosti. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.13 13:25
avatar

Darování je zdarma.

Na katastrálním úřadu se platí přepis nemovitosti, je to za 1000 Kč, do konce roku 2011 to bylo za pětistovku, pak přitlačili.

Na matrice se podepsat před matrikářkou - maminka /dárce/ i Vy /obdarovaný/. za to se platí 30 Kč na podpis, tedy za 2 podpisy 60 kč.

A to je všechno. Když si pomyslím, že při dědění po tchánovi nebyly žádné problémy, dluhy apod., jen se přepsalo z otce na syna a zaplatili jsme 12.600 Kč, je darování opravdu výhodné. Navíc, když je to Vaše, jednou už jste to zaplatili, tak proč platit znovu? Jaga.

doplněno 27.01.13 13:28:

Darovací smlouvu si sepište sami, vzor, jak to má vypadat je na netu. Nic s notářem, to se jen platí. Je potřeba si dávat pozor nya čísla jednotlivých parcel, aby bylo vše dobře zaznamenáno.

Smlouvu je třeba vyhotovit ve 4 paré, podepsat před matrikářkou ale stačí pouze jedno paré.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 28.03.13 13:58

http://www.hypoindex.cz/jak-v…ik-let-zapsany-na-vase-jmeno/ Tento článek poměrně přesně a jasně říká, že smlouvu si sice můžete sepsat sami podle nějakého vzoru z internetu, ale katastrální právník zdaleka nezkoumá vše, co je třeba z hlediska platnosti, nenapadnutelnosti a zajištění smlouvy, takže poměrně LEHCE se vám může stát, že máte smlouvou zapsanou v katastru, mylný dojem, že je vše v pořádku, ale problém zjistíte až po letech. Viz řada případů, kdy byly soudně napadeny smlouvy i zapsané v katastru řadu let. Pokud nemovitost nemá hodnotu pár korun, tak se risk s nějakým vzorem skutečně vyplatit nakonec nemusí, i když to katastr zapíše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.