Necitlivý malíček

Od: Datum: 26.01.13 22:01 odpovědí: 7 změna: 29.01.13 09:55

Dobrý den,

vím, že sem chodí i spousta lékařů, proto bych vás poprosil o radu.

Zhruba před týdnem se mi začala rukou šířit snížená citlivost a pocit otupělosti. Napřed jen při práci na počítači, ale stačilo ruku protřepat. Napřed to byl jen malíček na levé ruce. Bohužel mám pocit, že se k němu postupně přidává prsteník. Navíc jsem s rukou začal pravidelně cvičit, ale nepomáhá to. Nyní mám v malíku pocit "tlaku".

Četl jsem si o syndromu karpálního tunelu. V mnoha pramanech se uvádí, že postihuje převážně palec a postupuje vyjímečně až k prsteníku. Tudíž přesně opačně, než je tomu u mě. Co si o mém problému myslíte?

Rád bych s tím zašel k lékaři, ať vím. Ale v Brně, kde teď bydlím, lékaře nemám a nemocnic, poliklinik, středisek je tady spousta. Jak to tedy funguje, kam můžu zajít? Kamkoliv?

Děkuji všem, co mi pomohou svojí odpovědí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 26.01.13 22:39

Dobrý den. To, že se uvádí opačný postup vůbec neznamená, že to karpální tunel nemůže být. Jde o to, že každé tělo je individuální a u každého se projevují příznaky jinak. Jak jsem to postupně četl, napadl mě karpální tunel. A pokud třeba děláte na počítači v práci hodně, tak je to velká pravděpodobnost. Měl byste si zajít naneurologii. Tam Vás vyšetří a řeknou, co dál. Možností je spusta, ale normální to rozhodně není. Takže v pondělí na polikliniku nebo do nemocnice na neurologii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 23:24
avatar

V případě zdravotních potíží by Vás měl vzít jakýkoliv praktický lékař. Víte mimochodem, že je v Brně u sv. Anny klinika pracovního lékařství (tam by Vás ale musel doporučit ošetřující nebo závodní lékař)?

doplněno 26.01.13 23:26:

K lékaři si určitě zajděte. Kromě karpálního tunelu by mohlo jít i o problém s cévami, což bych (stejně jako karpální tunel) nedoporučovala podcenit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 27.01.13 06:40

Lokalizace, kterou uvádíte, odpovídá útlaku nervu ulnárního. Ten vychází (zjednodušeně) z krční páteře a jde paží, kolem lokte a předloktím do malíkové části ruky. Jeho slabé místo je v takovém žlábku (jmenuje se sulcus nervi ulnaris), který je vedle lokte navnitř - jde nahmatat, je to žlábek mezi kostními výčnělky. Další zranitelné místo je v karpálním tunelu. Při jednostranné zátěži - např. počítačová myš - se objevují problémy s inervací tímto nervem. Doporučuji cvičit zápěstí - krouživý pohyb; loktem - prosvičovat do krajních poloh, občas i zakroutit krkem (sobě). Žádný závažný problém ale na obzoru nevidím.

doplněno 27.01.13 11:46:

Zdravim do OV!

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 27.01.13 07:54
avatar

Drejd vám to vysvětli úplně nejlépe. ;) Všimnul jste si, kolik věcí na podporu ruky u pc je na trhu? Od lišt ke klávesnici, gelové podložky s opěrkou pro zápěsí, aby byla ruka v přirozené poloze? Poinformujte se ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 23:25

Přeci jen Vás ještě žádám o radu, kam s tím můžu zatít k doktorovi? Přímo na neurologii, nebo musím napřed najít nějakého praktického lékaře? Otázka je ale kde a koho.

Od: cobrak*
Datum: 29.01.13 09:52

Jděte bez doporučení, protože je to akutní. Proto nemusíte jít před obvodního lékaře. Jděte na neurologii a uveďte problém a tam Vám řeknou, co s tím máte a popř. Vám udělají vyšetření.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.01.13 09:55

Souhlasil bych s Drejdlem. Jednak vím, že tomu rozumí a hlavně jsem něco podobného měl kdysi, když jsem začínal s počítačem (první dva roky). Doktor tenkrát měl taky takový "doktorský pindy" (sorry), kterejm normální smrtelník nerozumí, ale poradil mi změnit polohu u počítače. Nejsem si jistej, jestli jsem si tenkrát židli zvedal nebo dával dolů, ale pomohlo to a od té doby mám klid. Bylo to tím, jak jsem pořád ve stejném úhlu ťukal do klávesnice a držel myš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.