Deprese jak na to

Od: Datum: 03.09.12 15:17 odpovědí: 6 změna: 03.09.12 22:31

Dobrý den mám pocit že trpím depresi už nějaky ten 1-2 roky nebo možná déle jsem normální pracující člověk který děla v továrně 8 hodin denně někdy mám stavy že jsem v pohodě klid v duši ale za chvilku mě berou černé myšlenky na smrt a jiné přejde mě smích nedokážu se pořadně bavit a nejhorší je na tom to že zkazím radost druhým aniž bych to zrovna zaregistroval až později se my to rozleží v hlavě a tak přemýšlím že jsem udělal asi něco špatného s alkoholem jeto tato kombinace ještě horší tam si nejsem vědom ničeho až na druhy den mi řeknou že jsem někomu nadával a mluvil smrti ale nikdo to asi nebere na vědomy .pravě tento problém mě připravil o né 1 přítelkyni a tak se ptám mate v ve svém okolí někoho kdo stím to bojuje a jestli se to daří

Vím, že v nejlepší je alkohol úplně vyřadit nejsem alkoholik pije se jen když je nějaká akce

Mám 28 let a nerad bych si zkazil život nějakou hloupostí už jednou seto málem stalo

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dctw
Datum: 03.09.12 15:22

Deprese není jen o myšlenkách na smrt, jak si mnozí myslí. Deprese je absence vůle a prožívání radosti. Člověk v deprese klidně leží celý den v posteli a nevadí mu to, nemá vůli vstát a myslí na smrt, protože si uvědomuje tento stav. Samozřejmě to je již těžší fáze onemocnění.

Bez léku se při depresi neobejdete, ať vám tvrdí kdo chce co chce. Ti, kteří tvrdí, že to chce jen překonat apod., nevědí o čem mluví. Stejně tak mne osobně velmi rozčilují ti, kteří špatnou náladu označují za depresi a tím degradují pohled na skutečné pacienty s depresí. Navštivte psychiatra.

Od: askmenow*
Datum: 03.09.12 15:23

Doporučuji vyhledat pomoc psychologa. To není nic, za co by se měl člověk stydět. Psycholog naní pro blázny, jak si spousta lidí mylně myslí. Naopak, prycholog je pro lidi dost moudré na to, aby věěli, kdy je jejich psychické zdraví v ohrožení a dovedly s tím včas bojovat. Psycholog vám pomůže určit, co se s vámi děje a hlavně vám pomůže to odstranit.

Volit můžete mezi psychologem zdarma z pojištění - pak je potřeba doporučení obvoďáka, co vím, dají ho, nikdo si "nelajzne" nedat ho člověku, který řekne, že to potřebuje. Nebo si můžete platit sezení sám.

doplněno 03.09.12 15:31:

Jinak pokud u vás skutečně jde o depresi, což tu nikdo z nás nepozná a pozná to jen studovaný odborník, nepomůžete si sám, i když to zní lákavě, Nepomůže vám být s někým fajn. Naopak. Deprese často od lidí, kteří mají bezvadný život plný bezvadných lidí všechny odežene, Je to zlá paní, je to nemoc. Nemoc je potřeba léčit. Léčit musí odborník. Udělejte ještě tento týden první krok a objednejte se.

Ohodnoceno: 2x

Od: aman
Datum: 03.09.12 15:27

Dobrý den, jak na deprese? Obecná odpověd je, hledejte něco nebo někoho, kdo Vám bude dávat dobrou náladu. Dále mám zkušenost, že pokud dáte někomu něco a tu osobu tím potěšíte, Vy z toho budete mít také radost. Praktické příklady jsou takové, že někomu můžete dát například nějakou malou částku peněz, nebo někoho někam pozvete na jídlo nebo někomu dáte dárek. A nejlepší je nepředpokládat, že Vám ta osoba za to něco vrátí nebo také dá. Normálně tomu tak bývá, ale je dnešní doba normální?

Od: dctw
Datum: 03.09.12 16:27

Tak to je nesmysl. Pokud znáte někoho, u koho to funguje či fungovalo, nikdy netrpěl depresí. Je to naprosto stejné jako říct pacientovi s HIV, aby našel někoho, kdu mu dá dobrou náladu. Endogenní deprese je chemický problém na úrovni neurotransmiterů. Vaše podání z ní dělá špatnou náladu. Jak jsem uvedl ve své původní odpovědi, tohle srovnání je nesmysl. Pochopte, že při depresi jde o absenci vůle, člověk nemá potřebu ani sílu cokoli dělat, proto se dříve považovali takoví lidé za lenochy. Paradoxně sebevraždu páchají pacienti, kteří se zlepší - a to jen proto, že najednou mají sílu a vůli ji provést, aby se nevrátili zpět do stavu, ve kterém byli...

Datum: 03.09.12 22:19

Skutečnost, že "kazíte radost druhým, aniž byste o tom věděl" plus alkohol vnímám jako varovné signály. Doporučuji návštěvu psychiatra, který na rozdíl od psychologa může v případě zjištěné deprese předepsat vhodné léky. Pokud by stačila psychoterapie (bez medikace), pomohla by i "jen" psycholog.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.12 22:31

Jak je tu řečeno víckrát: (skutečná) deprese je nemoc, a to vážná. Podívejte se na nějaké pořady o Miloši Kopeckém, to tím opravdu trpěl. Někdo tu říká, že při depresi třeba ležíte celýden v posteli a nevadí vám to; to je pravda, ale ne celá. Je to horší, nejen, že vám to nevadí, vy nejste schopen z té postele vylézt. A pak to přejde, vše je fajn, ale to není překonaná deprese, ale jen (dočasný) přechod do manické fáze.

Samozřejmě, že jen z toho vašeho textu já jako laik nepoznám, jestli u vás jde skutečně o depresi, nebo jen o "blbou náladu", lidově za depku pokládanou, ale raději bych počítal s nejhorším a k doktorovi bych se vydal. (Na "blbou náladu" by mohl pomoci přespolní běh. Můžete zkusit utéct i depce, ale na to bych nespoléhal. Psychiatra. (Psycholog vám taky poradí, ale stejně vás pošle k psychiatrovi, sám například nemůže psát léky.)

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.