Smlouva o vytvoření díla - daně?

Od: Datum: 03.09.12 12:32 odpovědí: 2 změna: 03.09.12 16:51

Ahoj všem,

píšu jako redaktor do jednoho internetového portálu za drobný honorář ve svém volném čase. Už mam dost naspořeno tak jsem se rozhodl, že si peníze nechám vyplatit. Musím vyplnit smlouvu o vytvoření díla...

Ptal jsem se majitele webu, co ta smlouva pro mě znamená, jestli budu mít nějaké povinnosti a tak.. on mi řekl, že ne, že je to smlouva o autorství těch článků které píšu a je to povinnost to takto uzavřít. Prý se pak musí poslat ještě nějaké daňové přiznání...

Já se chci právě zeptat: jaké daňové přiznání, kde ho seženu, kde to poslat, když ten honorář činí cca 300Kč...

Díky


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 03.09.12 13:22
 

Dobrý den.

Dobrý den.

Je třeba rozlišit, zda je smlouva o dílo zdaňována podle § 10 (ostatní příjmy) nebo podle § 7 (příjmy z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti), závisí na tom, zda je činnost na základě smlouvy o dílo vykonávána soustavně za účelem dosažení zisku (§7) nebo jen příležitostně (§10). Obecně platí, že příjem z příležitostných činností, zdaňovaný podle § 10 odst. 1 a), je osvobozený od daně z příjmů, pokud v úhrnu za rok nepřesáhne 20000 Kč. Tento osvobozený příjem se v daňovém přiznání neuvádí.

Předpokládám, že Vás se týká §10-ostatní příležitostné příjmy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: autor32
Datum: 03.09.12 16:51
 

Ve smlouvě je napsáno, že to musím zdanit... Jedná se o hrubou odměnu a prý to musím zdanit podle zákona č. 586/1992 Sb.

Potřebuju vědět, o kolik příjdu a jak to provést... jestli to má vůbec při částce 300Kč smysl

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.